Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια για γεφυροπλάστιγγα


asmodaios

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

υπάρχει κάποιος συνάδελφος που τυχαίνει να γνωρίζει τη διαδικασία αδειοδότησης γεφυροπλάστιγγας;

Πρόκειται για πλάστιγγα εντός λάκκου

ευχαριστώ πολύ

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, asmodaios said:

Καλημέρα σε όλους,

υπάρχει κάποιος συνάδελφος που τυχαίνει να γνωρίζει τη διαδικασία αδειοδότησης γεφυροπλάστιγγας? Πρόκειται για πλάστιγγα εντός λάκκου

ευχαριστώ πολύ

Γεια!όταν λες διαδικασία αδειοδότησης εννοείς την οικοδομική άδεια?Χρειάζονται περισσότερες λεπτομέρειες-για ποιο λόγο θα εγκατασταθεί?τι δραστηριότητα εξυπηρετεί?κλπ κλπ

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απαιτείται άδεια δόμησης ή υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία? Ποιές υπηρεσίες εμπλέκονται? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, asmodaios said:

Απαιτείται άδεια δόμησης ή υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία? Ποιές υπηρεσίες εμπλέκονται? 

Απαιτείται οικ.άδεια και ανάλογα με την χρήση της απαιτούνται εγκρίσεις από τους αρμόδιους φορείς-εάν στο γήπεδο υπάρχει ήδη κάποια κτιριακή εγκατάσταση θα δεις εάν στην εγκατεστημένη χρήση επιτρέπεται η προσθήκη πλάστιγγας ζύγισης.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

διάβασα την συζήτηση σας, καθώς έχω και εγώ αντίστοιχο πρόβλημα.

Σε ποιο σημείο του ΝΟΚ αναφέρεται η έκδοση αδείας δόμησης για κατασκευή πλάστιγγας?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα, σε ΝΟΚ και 4495 δεν βρίσκω περίπτωση για άδεια κατασκευής γεφυροπλάστιγγας αλλά δεν μου φαίνεται λογικό να μην απαιτείται άδεια καθώς πρέπει να κατασκευαστεί κάποια βάση από σκυρόδεμα. Έχει βρει κάποιος συνάδελφος κάτι σχετικό στην νομοθεσία ή γνωρίζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω βρει τις άδειες που υπάρχουν στο διαύγεια αλλά είναι παλιές. ίσως δεν διευκρίνισα αρκετά την ερώτηση μου αλλά ψάχνω πιο συγκεκριμένα σε ποια νομοθεσία υπάγονται, σε ποια κατηγορία άδειας θα υπαχθεί στον 4495, τι δικαιολογητικά θα χρειαστούν κλπ. Εφόσον δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο λογικά θα πάει στην Κατηγ. 1. Αναρωτήθηκα μήπως το αντιμετώπισε κάποιος πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.