Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Καλώδια Μέσης Τάσης πάνω από οικόπεδο


Panagiotis L.

Recommended Posts

7 ώρες πριν, mak_johnn said:

Ναι, έχω εμπειρία ως Μηχανολόγος Μηχανικός (Μηχανολόγος και Αεροναυπηγός Μηχανικός Πολυτεχν. Πατρών από το 2003).

Είναι υποχρεωτικό από τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ να συμπληρώσεις την ειδικότητα στο προφίλ σου. Ο συνάδελφος στο έγραψε και στο γράφω ξανά. Αν για κάποιο λόγο θέλεις να παραμείνει η ένδειξη "ιδιώτης" στο προφίλ σου, σε ενημερώνω ότι στη συνέχεια δεν θα μπορείς να ποστάρεις σε ενότητες μηχανικών παρά μόνο σε ενότητα ιδιωτών. Ενημέρωσέ μας τι θέλεις να κάνεις.

Pavlos 33

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, VirusX2 said:

Θα ήθελα πολύ να δω καλώδια (όχι αγωγούς) 400kV που είναι σε στύλο και όχι σε πυλώνα.

Σωστά, αγωγοί για το Σύστημα Μεταφοράς.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 16/9/2020 at 1:56 ΜΜ, tetris said:

Δουλεία δεν υπάρχει σε μέση τάση. Για να μετακινηθεί η γραμμή, θα πρέπει να εκδοθεί οικοδομική άδεια, και να γίνει η σχετική αίτηση στον αρμόδιο φορέα.

Η μετακίνηση είναι υποχρέωση του φορέα (εφόσον εμποδίζεται η δόμηση), και ο αιτών δεν χρεώνεται

Αυτά, από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου

Καλησπέρα

έχω ακριβώς αυτή την περίπτωση και προσπαθώ να στοιχειοθετήσω το ότι η μετακίνηση γίνεται με  χρέωση της ΔΕΔΔΗΕ. Έχεις κάποιο έγγραφο στο οποίο μπορείς να με παραπέμψεις ώστε να το δείξω στον πελάτη μου; 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο έγγραφο. Στη τελευταία περίπτωση που είχα (πριν 15 χρόνια), η μετακίνηση έγινε με αίτηση συνοδευόμενη από την οικ. άδεια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αίτηση έχει γίνει καθώς και η αυτοψία από τον εργολάβο, απλά αναρωτιόμουν ποιός τελικά πληρώνει για την μεταφορά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.