Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

On 18/9/2020 at 11:23 ΠΜ, [email protected] said:

Τελικά τι ισχύει ??? Περαίωση Κατ#5 Ν.4178 (έως και κατάθεση δικαιολογητικών)? ή Ολοκλήρωση Υπαγωγής (πληρωμή ανταποδοτικού τέλους ΤΕΕ και παραβόλου) και μετά πας με τις προθεσμίες υποβολής δικαιολογητικών που αρχίζουν από 08/11/2020? 

Απάντηση δίνεται τελικά από το ΤΕΕ Πελοποννήσου Ερωτοαπάντηση 2336, 8 μέρες πριν την λήξη της προθεσμίας!!! Το παραθέτω για τυχόν συναδέλφους που είχαν μείνει με την απορία όπως και εγώ! Προκαταβολικά συγνώμη εάν διάλεξα λάθος θεματική ενότητα για αυτό το σχόλιο. 

Link to comment
Share on other sites

Για την Κατ5 4178

Το ΤΕΕ Πελοπονήσσου έγραψε εχθές   "...κατά την άποψή μας... "   🤣   οριστική έως 30/9  , δικαιολογητικά από 8/11.  !! 
(  κι αν η άποψή σου ρε μεγάλε είναι λάθος τι κάνουμε μετά να ΄ούμ   ?  )

Το  ....άλλο ΤΕΕ   στο τηλέφωνο έλεγε και τα δικαιολογητικά έως 30/9  !!!

Οι Βούδες στην ΔΑΟΚΑ και οι παρατρεχάμενοι του ΥΠΕΚΑ  στην καρακοσμάρα τους.
(  δε πα' να κουρεύονται οι μηχανικοί που θέλουν και διευκρινήσεις . Εμείς απαιτούμε νέες τσουγκράνες για αποδοτικότερο ξύσιμο  )

Υπουργός και Υφυπουργός με σύνδρομο Μαρίας Αντουανέτας .

Κατά τα λοιπά έξι και σήμερα..

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Μικρή σημασία έχει, γιατί τίποτα δεν λειτουργεί. Πολύ σοφη απόφαση του υπουργού να κάνει τόσο μετριοπαθή καταγγελία του κλάδου κατά τη διάρκεια πανδημίας. Είναι η κατάλληλη ώρα να δείξει πόσο μακρυά την έχει (τη βούρτσα του).

Στα λαλαρια μας κ εμάς, θα βγάλουμε λεφτά από κατεδαφισεις στοιχείων που δεν μεταβιβάζονται. Κλέφτες θα γίνουμε?

Σάλτα και κάνε καμιά βαζεκτομη ρε υπουργέ της φακής, που έβγαλες κ τρίχες στα λαγόνια σου κ μιλας

Edited by [email protected]
Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα μέχρι και σήμερα πάντως μπορείς να δουλέψεις αξιοπρεπώς 11 το βράδυ με 8:30 το πρωί. Επίσης σήμερα είναι πεσμένη και η σελίδα για τη δήλωση των τετραγωνικών

Link to comment
Share on other sites

Και  τι  θα  τα  κάνουν  τόσα  ακίνητα  κατ  5  οι  τράπεζες ;;; θα  τα  κατεδαφίσουν;;  Το  Βατερλό    ανημέρωτων   και  ανώριμων   κρατικοδίαιτων διευθυντών , δεν  ξέρουν   που  πατάτε  και  που  βρίσκονται. Μάλλον  δεν  υπάρχει  σάλιο  στα  ταμεία  και  τους  έπιασε  παραφροσύνη  το  γαρ  πολύ .........  ,  φυσικά  δεν  μπορούν  να  τα  βάλουν  με  την  μαφία  των  αυθαιρέτων  και  κτυπάνε  τον  κοσμάκη . Είναι  και  μεγάλες  οι  μίζες  ασε  τώρα ...................  να  φτιαχτούμε  λιγάκι .  Εκείνες  τις δορυφορικές  εικόνες  προ 2011 γιατί  τις  μαγειρεύουν 10 χρόνια ;;;; και  γιατί μαγείρευαν 7  χρόνια  την  νόμιμη  ανοχή  στις  μετρήσεις 2%  που έπρεπε  να  είναι θεσμοθετημένο από  την πρώτη  μέρα.  και  κατοχυρώνει  έως  ένα βαθμό τον  μηχανικό. Υπάρχει  μέτρηση  χωρίς  ανοχή , ούτε  η  NASA δεν έχει  απόλυτη ακρίβεια. Υπάρχει  κτίριο  που  κατασκεύαζεται ακριβώς όπως οι διαστάσεις  της  μελέτης , τα  ζύγια  στην  οικοδομή δεν  φεύγουν ;;;

server  error  συνεχίζεται

Edited by loser
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, avgoust said:

Για την Κατ5 4178

Το ΤΕΕ Πελοπονήσσου έγραψε εχθές   "...κατά την άποψή μας... "   🤣   οριστική έως 30/9  , δικαιολογητικά από 8/11.  !! 
(  κι αν η άποψή σου ρε μεγάλε είναι λάθος τι κάνουμε μετά να ΄ούμ   ?  )

Το  ....άλλο ΤΕΕ   στο τηλέφωνο έλεγε και τα δικαιολογητικά έως 30/9  !!!

Οι Βούδες στην ΔΑΟΚΑ και οι παρατρεχάμενοι του ΥΠΕΚΑ  στην καρακοσμάρα τους.
(  δε πα' να κουρεύονται οι μηχανικοί που θέλουν και διευκρινήσεις . Εμείς απαιτούμε νέες τσουγκράνες για αποδοτικότερο ξύσιμο  )

Υπουργός και Υφυπουργός με σύνδρομο Μαρίας Αντουανέτας .

Κατά τα λοιπά έξι και σήμερα..

Και όπως πάντα, το κομφούζιο συνεχίζεται!!  Πως μπλέξαμε έτσι με τους γραφειοκράτες??? Έχουμε χάσει την μπάλα! Καθόμαστε και ασχολούμαστε με αστεία πράγματα! Και που θα καταλήξει ολό αυτό? Αναλύουμε το φύλλο και χάνουμε το δέντρο και όλο το δάσος μαζί, που γύρω μας καίγεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω στο κο Χατζηδάκη τους κωδικούς μου ΤΕΕ,  να μου περάσει καμιά 25αριά αυθαίρετα που έχω! 

(όλη την ημέρα σήμερα προσπαθώ να ανεβάσω 3 αρχεία σχεδίων και

μου τα βάζει όπου θέλει-οπότε σβήνω ξανασβήνω ανεβάζω και ξανανεβάζω και τελειωμό δεν έχει)

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, ΚΑΝΑ said:

Να δώσω στο κο Χατζηδάκη τους κωδικούς μου ΤΕΕ,  να μου περάσει καμιά 25αριά αυθαίρετα που έχω! 

(όλη την ημέρα σήμερα προσπαθώ να ανεβάσω 3 αρχεία σχεδίων και

μου τα βάζει όπου θέλει-οπότε σβήνω ξανασβήνω ανεβάζω και ξανανεβάζω και τελειωμό δεν έχει)

Είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρει, εξάλλου είναι απλή η διαδικασία....🤣😂🤣

 

Link to comment
Share on other sites

Αντί να δώσει μια ωραία πανδημική παράταση 1 έτος + bonus COVID19 έκπτωση 20%, καθόμαστε να περιμένουμε κάθε φορά την τελευταία στιγμή ανακοινώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.