Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

Αυτό υπέθετα. Καλό κάνει να αλληλοεπιβεβαινόμαστε. Έχω 2-3 που ακόμα τα σκέφτομαι οπότε καλό κάνει να ξέρω ότι μπορώ να πειράζω τα ΦΚ χωρίς βιασύνη.

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, gktpgeue said:

Εννοείς και ότι μπορείς μετά να αλλάζεις τα ΦΚ καταγραφής, και να βγάζεις νέα πρόστιμα, και εφόσον γίνει εντός του άλλου μήνα να έχουν και την εφάπαξ έκπτωση;

ο μήνας για την εφάπαξ έκπτωση ξεκινάει από την πληρωμή του παραβόλου ή από το πέρασμα σε Υπαγωγή ?

Εστω ότι πληρώνουμε τώρα το παράβολο και προχωράμε σε Υπαγωγή μετά από μερικούς μήνες. Θα χάσουμε την εφαπαξ έκπτωση?

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, Paul_Mix said:

ο μήνας για την εφάπαξ έκπτωση ξεκινάει από την πληρωμή του παραβόλου ή από το πέρασμα σε Υπαγωγή ?

Εστω ότι πληρώνουμε τώρα το παράβολο και προχωράμε σε Υπαγωγή μετά από μερικούς μήνες. Θα χάσουμε την εφαπαξ έκπτωση?

Όλες οι ημερομηνίες υπολογίζονται από την πληρωμή του παραβόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι η Ν.Δ. ψήφο από την οικογένεια δεν ξαναβλέπει.Με εξευτέλισε πέρσι ο Χάτζηδάκης σαν επαγγελματία την 1η ημέρα του εξοικονομώ ΙΙ   και δείτε και τι θα γίνει φέτος με τις προσαρμογές που πρέπει να γίνουν, με τα αυθαίρετα 3 δηλώσεις που θέλω να κάνω η μία κατηγορία 5 έχω μία εβδομάδα που προσπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gktpgeue said:

εφάπαξ έκπτωση

Εδώ αλλάζεις αφμ....

Επίσης να ξες και μετά την οριστική υπαγωγή με όριο +/- 20% στη μεταβολή του προστίμου, αν κάνεις επαναφορά σε υπαγωγή και αλλάξει το πρόστιμο προς τα πάνω (<20% αλλιώς συποθα) κατά την επανοριστικοποίηση σου βγάζει πάλι μια εφάπαξ δόση για τη διαφορά με έκπτωση (δλδ για αύξηση 100, 80ευρουλακια) και ας έχει περάσει ο μήνας.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Largy said:

όχι δεν τη χάνεις

Αυτό όμως θα είναι κατά παράβαση του νόμου, διότι ορίζει την υπαγωγή ως την ημερομηνία πληρωμής. Εννοείς ότι το έχεις δει να λειτουργεί έτσι στην πλατφόρμα μόνο;  

Link to comment
Share on other sites

51 λεπτά πριν, ΝΙΚΟΛΑΣΧΡΥΣ said:

Όλες οι ημερομηνίες υπολογίζονται από την πληρωμή του παραβόλου.

 

35 λεπτά πριν, Largy said:

όχι δεν τη χάνεις

Υπάρχει κάποια εγκύκλιος που ξεκαθαρίζει τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, Largy said:

όχι δεν τη χάνεις

Το έχω ακούσει κ από άλλους αλλά δεν το έχω επιβεβαίωση, το αντίθετο και προβλεπόμενο ναι

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.