Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

@krisna Ναι το έχω δει κ εγώ σε μία δήλωση που προσπαθώ από το πρώι να την προχωρήσω σε υπαγώγη . Μου βγάζει μεγαλύτερο πρόστιμο στο παράθυρο που εμφανίζεται πριν την υπαγωγή. Φντάζομαι έχει κολλήσει, αλλά δεν θα ρισκάρω να το πατήσω. Θα το αφήσω για όταν χαλαρώσει το σύστημα. 

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, krisna said:

Έχει παρατηρήσει κανείς οτι τις τελευταίες μέρες τα πρόστιμα απο το σύστημα να έχουν λάθη?

 

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά εμένα μου αλλάζει συνέχεια από μόνο του επιλογές, ειδικά η επιλογή εντός ή εκτός οικισμού μου αλλάζει συνέχεια μετά από αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναναφερθεί, αλλά κάθε φορά που υπολογίζετε πρόστιμο να κάνετε save στο pdf με τα στοιχεία της δήλωσης γιατί το υπερσύγχρονο σύστημα του ΤΕΕ παίρνει πρωτοβουλίες και αλλάζει τους συντελεστές από μόνο του. Για άλλη μια φορά είμαστε εκτεθειμένοι...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα . Επιτέλους ανέβασα σήμερα 1 δήλωση επιτέλους . Το σύστημα ανταποκρίνεται σχετικά καλά. Τι συμβαίνει . Μάθαμε ότι θα δοθεί παράταση και κουλαραμε .

Το μόνο ερώτημα μου ότι με υπέρβαση μόνο ύψους < 20 % , το παράβολο του τέλους υπαγωγής μου βγήκε 500 € !! Δεν θα έπρεπε να είναι 250 € ? Τι να υποθέσω ?

Και σχετικές ειδήσεις :  εδώ   και εδώ

 

 

Edited by venezia
Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να βγάζει 500 ευρώ παράβολο όταν έχεις πάνω από 100 τμ ως σύνολο εμβαδού ρυθμιζόμενων χωρών. Φαίνεται πως το σύστημα δεν μπορεί να διαχωρίσει αν αφορά ΥΔ η ΥΥ μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Αν έχεις πάνω από 100τ.μ. το παράβολο είναι 500 ευρώ άσχετα αν αφορά μόνο υπέρβαση ύψους.

Link to comment
Share on other sites

μετρανε τα μετρα που ρυθμιζονται για τον υπολογισμο του παραβολου,οπως ακριβως λενε οι συναδερφοι

αν ειναι πανω απο 100 τα μετρα,τοτε το παραβολο ειναι 500ευρω

 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι καλησπέρα,

Επειδή εχουμε μπερδέψει τα πάντα...

Ερώτηση για να μη βραθούμε προ εκπλήξεων:

Δηλώσεις 4178 σε οριστική υπαγωγή με υπόλοιπο δόσεων και όλα τα αρχεία ανεβασμένα:

α) Συνεχίζουν ώς έχουν οι ιδιοκτήτες τις πληρωμές τους εντός του 4178 εφόσον είναι όλα εμπρόθεσμα?

β)Είτε πρέπει να εξοφληθούν ή να μεταφερθούν στο 4495 έως τις 30/09?

Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν, laxanos said:

Συνάδερφοι καλησπέρα,

Επειδή εχουμε μπερδέψει τα πάντα...

Ερώτηση για να μη βραθούμε προ εκπλήξεων:

Δηλώσεις 4178 σε οριστική υπαγωγή με υπόλοιπο δόσεων και όλα τα αρχεία ανεβασμένα:

α) Συνεχίζουν ώς έχουν οι ιδιοκτήτες τις πληρωμές τους εντός του 4178 εφόσον είναι όλα εμπρόθεσμα?

β)Είτε πρέπει να εξοφληθούν ή να μεταφερθούν στο 4495 έως τις 30/09?

Το α

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.