Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

Μετά από αυτό που εχουμε τραβήξει τις τελευταίες δέκα μέρες , εγώ προκαλώ τον @@@@@@ τον υπουργό αν έχει τα @@@@@@ να μην δώσει παράταση. Ναι να μην δώσει παράταση. Δεν γίνεται ρε @@@@@@@ να έχουμε να κοιμηθουμε δέκα μέρες από καπρίτσιο. Όσο για τον "δεν έχουμε ανάγκη εμείς οι μηχανικοί" , μην φοβάσαι μεγάλε θα έρθει η ώρα.... 

ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ @@@@@@

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, dimitris11140 said:

Μετά από αυτό που εχουμε τραβήξει

Α εγώ καλά πέρασα...

Κ εμπορικά δεν πήγε κ ασχημα ;)

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, Vasili said:

Εδώ και μέρες δε λειτουργεί. Έχει επισημανθεί από όλους. Σε καμία απάντηση ωστόσο του ΥΠΕΝ δεν σχολιάζεται αυτό το απολύτως πρακτικό πρόβλημα. Σαν να μη τρέχει τίποτε. Μόνο και μόνο για αυτό επιβάλλεται να δοθεί παράταση. Είναι ζήτημα θεσμικής τάξης. 

ο  ένας    τσ  έριξε  στον άλλο  ,  δεν  είναι  υπεύθυνο   λέει  του  υπουργείο  αλλά  οι  μηχανικοί  οι  οποίοι έπρεπε  να  είχαν  φροντίσει  να  είχαν αξιόπιστο  φορέα-  σύστημα. άρχισε τα  φιλελεύθερα ,  το ΤΕΕ από  που  χρηματοδοτείται οεεεεεεεεεοοοοοοο   

Link to comment
Share on other sites

κατάφερα και έβγαλα 2 παράβολα από της 5 το πρωί με 3 διαφορετικούς browsers , safari , chrome , firefox όταν δεν έμπαινε ο ένας προσπαθούσα με τον άλλον τρεεεεεεεεεεεελααααααααα  .

Όσον άφορα τον 4178 πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε οριστική υποβολή στις δηλώσεις ?

Έχω 3-4 περιπτώσεις που δεν τις εχω κλείσει με πληρωμένα πρόστιμα και παράβολα ............ δεν αντέχω....

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Eleni St said:

Εχω μία απορία...

Απο οτι κατάλαβα και να τακτοποιήσουμε δεν μπορούμε να κάνουμε διόρθωση του Ε9 για το 2021 τις επόμενες 2 εβδομάδες, λόγω της πανελλαδικής έκδοσης του ΕΝΦΙΑ, αλλά μονάχα τροποιποιητική στην καρτέλα του 2019 το οποίο ζητά ημερομηνία του 2018 άρα πληρώνουμε και 2-3 χρόνια ΕΝΦΙΑ επιπλέον γι αυτά που τακτοποιήσαμε. Αν δεν τα δηλώσουμε στο Ε9 δεν μπορούμε να κάνουμε τη διόρθωση τετραγωνικών του Δήμου.

Αυτό ισχύει; !!!

Διόρθωση τ.μ κάνεις κανονικά χωρις να πειράξεις Ε9. Μονο μειωση σε σχέση με το Ε9 δεν κάνεις

 

τελικά 30/9 λήγει κάτι για τον 4178? Τι ακριβώς ?

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, nstaps said:

κατάφερα και έβγαλα 2 παράβολα από της 5 το πρωί με 3 διαφορετικούς browsers , safari , chrome , firefox όταν δεν έμπαινε ο ένας προσπαθούσα με τον άλλον τρεεεεεεεεεεεελααααααααα  .

Όσον άφορα τον 4178 πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε οριστική υποβολή στις δηλώσεις ?

Έχω 3-4 περιπτώσεις που δεν τις εχω κλείσει με πληρωμένα πρόστιμα και παράβολα ............ δεν αντέχω....

 

 

Από ότι  ξέρω  ναι  οριστική υποβολή , χωρίς  υποβολή αρχείων 

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, katrmp said:

τελικά 30/9 λήγει κάτι για τον 4178? Τι ακριβώς ?

η ξαδέρφη κατ5 του 4178, αρχή της ίσης μεταχείρισης, ξέρεις θεσμική τάξη και τέτοια

26 λεπτά πριν, nstaps said:

Όσον άφορα τον 4178 πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε οριστική υποβολή στις δηλώσεις ?

οριστική υποβολή, χωρίς αρχεία

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, xaralas said:

Πως θα δωσουμε οριστικη υποβολη ρε παιδια; Εδω και μια εβδομαδα 500 interval server error βγαζει ολη μερα..

Εγώ έκανα 10 ώρες για 2 παράβολα ..... ο υπουργός τα κάνει σε 2 λεπτά .

Μέσα από την πίεση-κουραση  και την πολυπλοκότητα των νόμων και την τελευταία στιγμή ένα 50% των δηλώσεων θα είναι λάθος πρέπει να μείνουν ανοιχτά όλα ώστε να γίνονται διορθώσεις εγώ έκανα λάθος σε μια περίοδό  και μου στοίχισε 2 ώρες τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, zazeng said:

η ξαδέρφη κατ5 του 4178, αρχή της ίσης μεταχείρισης, ξέρεις θεσμική τάξη και τέτοια

οριστική υποβολή, χωρίς αρχεία

και αυτο απο που προκύπτει? ότι πρεπει να είναι οριστική υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.