Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

9 λεπτά πριν, antnatal said:

πριν 10 λεπτά έβγαλα παράβολο για μια δήλωση, έχω κάτσει στη πολυθρόνα και καπνίζω πούρο, νιώθω ολοκληρωμένος

 

Εγώ που έχω τελειώσει από Κυριακή να δεις ολοκλήρωση που νιώθω.

Πάντως παίδες σας περίμενα πιο ανταγωνιστικούς, με απογοητεύσαμε λίγο, το ομολογώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελείωσα με τα αυθαίρετα.....μέχρι το βράδυ μόνο διορθώσεις τετραγωνικών.....

 

Αύριο ΑΔΕΙΑ!!! Δε θα πατήσω ούτε για 5 λεπτά γραφείο και το κινητό κλειστό!

Αύριο όλη μέρα μόνο με την οικογένεια.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω .Αρκεί να πληρώσει κάποιος παράβολο μέχρι σήμερα και οχι να πάει σε κατάσταση υπαγωγή έτσι. Δεν είναι να χεις μπεσα γτ δεν ξέρουν τι είναι  καν οι κατηγορίες. Άραγε αυτοί τα τακτοποιησαν όλα τα δικά τους?Φάνηκαν τα παράβολα  πληρωμένα αλλά το σύστημα δεν μπορεί να ελέγξει σύμφωνα με την ημρομηνία πληρωμής παραβολου

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, voodoochile said:

"ο κ. Χατζηδάκης ζήτησε να ενημερωθεί για τις κατηγορίες αυτές από το ΤΕΕ, ώστε να εξεταστεί το ενδεχόμενο να επιτραπεί με νομοθετική ρύθμιση η συνέχιση της δυνατότητας νομιμοποίησης για κάποιες εξ αυτών."     Ε-Ξ-Ο-Ρ-Γ-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Ο.......

 

Τι θέλει να πει ο ποιητής?!?!? Οτι ο ίδιος παραδέχεται ΑΓΝΟΙΑ για το ποιες περιπτώσεις υπάγονται στην κατηγορία 5 και που φυσικά δεν αφορά μόνο ακίνητα με μεγάλες παραβάσεις?!?!?!

Άσχετο....στην πόλη που μένω....το δημοτικό γήπεδο αυθαίρετο, πνευματικό κέντρο επίσης, δημαρχείο και νομαρχία μια από τα ίδια, πλήθος δημοτικών κτιρίων τελείως αυθαίρετα, σχολεία μην τα πιάσω....

 

Όπως έστρωσαν να κοιμηθούν! ΚΑΜΙΑ παράταση στην Κατηγορία 5 μέχρι τις επόμενες εκλογές.....είμαι περίεργος να δω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, Elounda said:

Ξαναρωταω .Αρκεί να πληρώσει κάποιος παράβολο μέχρι σήμερα και οχι να πάει σε κατάσταση υπαγωγή έτσι. Δεν είναι να χεις μπεσα γτ δεν ξέρουν τι είναι  καν οι κατηγορίες. Άραγε αυτοί τα τακτοποιησαν όλα τα δικά τους?Φάνηκαν τα παράβολα  πληρωμένα αλλά το σύστημα δεν μπορεί να ελέγξει σύμφωνα με την ημρομηνία πληρωμής παραβολου

μια χαρά ξέρει το σύστημα.

χρόνος υπαγωγής δήλωσης πληρωμή του παραβόλου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα... μετά την παράταση θα θυμόμαστε και αυτό από το 2020. Σε ευχαριστούμε από την καρδιά μας υπουργέ. Και λέγαμε κάτι θα αλλάξει με Κυριάκο, αλλά δεν... ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη 

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, Elounda said:

Ξαναρωταω .Αρκεί να πληρώσει κάποιος παράβολο μέχρι σήμερα και οχι να πάει σε κατάσταση υπαγωγή έτσι. Δεν είναι να χεις μπεσα γτ δεν ξέρουν τι είναι  καν οι κατηγορίες. Άραγε αυτοί τα τακτοποιησαν όλα τα δικά τους?Φάνηκαν τα παράβολα  πληρωμένα αλλά το σύστημα δεν μπορεί να ελέγξει σύμφωνα με την ημρομηνία πληρωμής παραβολου

Για να είσαι σίγουρος/η  κάνε και υπαγωγή αν τα καταφέρεις. Δεν ξέρουν τι τους γίνετε όπως βλέπουμε και ακούμε όταν μιλάνε. Μόνο αποφασίζουν πάνω σε αντικείμενο που δεν το κατέχουν!

Link to comment
Share on other sites

 

9 λεπτά πριν, Elounda said:

Δεν είναι να χεις μπεσα

Δεν είναι, αλλά ευτυχώς δεν είναι θέμα μπέσας το συγκεκριμένο. Το φεκ είναι ξεκάθαρο και το σύστημα δουλεύει κανονικά ως προς αυτό, μην αγχώνεσαι. Αν δεν ίσχυε η πραγματική προθεσμία θα ήταν τη δευτέρα για να φανούν όλες οι πληρωμές

Link to comment
Share on other sites

αν έχω εκδώσει οικοδομική άδεια και δεν την εχω ανεβάσει δεν πάει σε οριστική υπαγωγή το σύστημα. Αυτή η δήλωση μένει σε υπαγωγή. Τι γίνεται με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

άρα Καλά μας κορόιδεψε ο Χατζηδάκης με το φιλαράκι μας το ΤΕΕ ...
Τζάμπα τρέξαμε να ξενυχτήσουμε.....
λύση θα βρεθεί ... και εσείς μ...... μηχανικοί , κακώς με πιστέψατε και χάσατε τον ύπνο σας.
για να τα αρπάξω τα έλεγα όλα , εκτός και αν παραδεχτώ ότι ήμουν ηλίθιος και πίστευα όσα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.