Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

53 λεπτά πριν, gktpgeue said:

Με 40 εκατομμύρια ευρώ μόνο για την πλατφόρμα θα έπρεπε να είναι καλύτερη από το Google drive στη στιβαρότητα. Υπενθυμίζω ότι με 15 ευρά το μήνα μπορείς να νοικιάσεις οικονικό server που σηκώνει 2-3000 μηχανικούς ΜΟΝΟΣ του άρα μιλάμε για τραγελαφική οικονομική ευχέρεια και αποτυχία αξιοποίησής της. Οι προγραμματιστές της πλατφόρμας έχουν μεγάλη ευθύνη ή όποιος τους έβαλε.

έχεις  δει  πόσους  αργόσχολους κρατικοδίαιτους  κολονα-καφενόβιους   10-12 (  εργασιακό  ωράριο ) συντηρούνται   απο τα  χρήματα  μας  ;;;  σε  πληροφορώ  χιλίαδες ,  ,Μα  τέτοιες απορίες ......... μεγάλο παιδί .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gktpgeue said:

Υπενθυμίζω ότι με 15 ευρά το μήνα μπορείς να νοικιάσεις οικονικό server που σηκώνει 2-3000 μηχανικούς ΜΟΝΟΣ

Άσε τους προγραμματιστές ησυχους, οι αποφάσεις είναι πολιτικές. Το είπε ξεκάθαρα ο Στασι, η πλατφόρμα πάντα εξυπηρετούσε μέχρι 2.000 χρήστες. Το οποίο λογικά είναι πλασματικό όριο στην άδεια χρήσης της Oracle (θα μου φαινόταν αστείο να είναι φυσικό όριο σε τόσο δυνατό όνομα) και δεν θα έκανε 15€ να ανέβει!! Απο την άλλη ούτε 40εκ.

2 ώρες πριν, xaralas said:

Ρε παιδια τι γινεται με το συστημα; Μπαινετε κανονικα;


Οχι ακόμα σβήνω κουκιζ κάθε 5 λεπτά.

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

Τα έφτυσε τελείως πια.... Δεν "ξανασηκώνεται"... Μέχρι εδώ ήταν.....

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα

Πριν 2 μέρες έκανα μεταπήδηση μια δήλωση του 4014 μέσω του 4178 στον 4495, η συγκεκριμένη δήλωση σύμφωνα με τις διατάξεις του 4495 βγαίνει κατηγορία 5 και όταν πάω να κάνω υπαγωγή το σύστημα μου λέει ότι δεν μπορεί να προχωρήσει σε υπαγωγή καθώς έχει παρέλθει η ημερομηνία 30/09.

Στις οδηγίες του ΤΕΕ λέει ξεκάθαρα ότι μπορεί να γίνει έως 15/10,οταν μίλησα με το ΤΕΕ μου είπαν να στείλω email αλλά δεν μου έχει απαντήσει κανένας και γραμμή στο ΤΕΕ δεν μπόρεσα να ξαναβγάλω.

Στο μεταξύ έχω άλλη μια δήλωση που θέλω να μεταφέρω στον 4495 αλλά μετά από αυτό το μήνυμα φοβάμαι να την προχωρήσω αλλά από την άλλη περνάνε οι μέρες και μετά δεν θα μπορώ να την μεταφέρω,

εχει κανείς καμία άποψη γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Lydia Grammenou : Τις πρώτες ώρες ή ακόμα και μέρες μετά την 30/9 άκουσα από συναδέλφους ότι το σύστημα δεν τους άφηνε να κάνουν δηλώσεις κατ. 5 λόγω καθώς τους έβγαζε το μήνυμα ότι είχε παρέλθει η ημερομηνία 30/09. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτό γινόταν εκείνη την περίοδο και σε κατάσταση επεξεργασίας (το οποίο πλέον με την παράταση της 15/10 δεν γίνεται πλέον) ή όταν το πηγαίνανε σε υπαγωγή όπως εσύ. Όπως και να έχει θεωρητικά πρέπει να πρόκειται για ένα ακόμα bug του συστήματος που θα διορθωθεί. Γράψτε ένα ακόμη...

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

έλεος, το δοκίμασα μόλις τώρα, γιατί μετέφερα κ εγώ μια δήλωση (που την είχα μεταφέρει παλιότερα από 40114) και έγινε η υπαγωγή κανονικά...

διόρθωση, το αίτημα το έκανα πριν 30/9

πάρε ρεπό και κατέβα κέντρο!

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Pavlos33 said:

Στον 4495 σε ποια κατάσταση φάνηκε η δήλωση;

Προσωρινή υποβολή;

είναι σε υπαγωγή αλλά όταν έκανα κάποια διόρθωση που ήθελα και πάτησα για επαναυπολογισμό του προστίμου δεν το δέχεται και λέει σφαλμα γιατι εχει παρέλθει η ημερομηνία.

Επίσης το πρόστιμο μου το βγάζει προσαυξημενο

Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν, yo4 said:

Lydia Grammenou : Τις πρώτες ώρες ή ακόμα και μέρες μετά την 30/9 άκουσα από συναδέλφους ότι το σύστημα δεν τους άφηνε να κάνουν δηλώσεις κατ. 5 λόγω καθώς τους έβγαζε το μήνυμα ότι είχε παρέλθει η ημερομηνία 30/09. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτό γινόταν εκείνη την περίοδο και σε κατάσταση επεξεργασίας (το οποίο πλέον με την παράταση της 15/10 δεν γίνεται πλέον) ή όταν το πηγαίνανε σε υπαγωγή όπως εσύ. Όπως και να έχει θεωρητικά πρέπει να πρόκειται για ένα ακόμα bug του συστήματος που θα διορθωθεί. Γράψτε ένα ακόμη...

και το ερώτημα είναι το εξής, την άλλη δήλωση που περιμένω να μεταφέρω στον 4495 να την προχωρήσω ή όχι?φοβάμαι μήπως έχω θέμα και με αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.