Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

1. Το ΤΕΕ δεν μου παρέχει την υπηρεσία για την οποία πληρώνεται από εμένα.

2. Το ΤΕΕ δεν παρέχει στους πελάτες μου την υπηρεσία για την οποία έχει ήδη εισπράξει τέλος.

3. Αν μιλήσουμε για διαφυγόντα, χαμένες εργατοώρες κλπ, το θέμα δεν μαζεύεται.

Δεν αγγίζω την ηθική πλευρά του ζητήματος. Θεωρώ ότι το ΤΕΕ θα έπρεπε από μέρες να έχει δηλώσει αδυναμία διαχείρησης και να καταβάσει τους διακόπτες. Ουσιαστικά βγάζει την ουρά του απέξω και συνεπικουρώντας το υπουργείο μετακυλεί την ευθύνη στις πλάτες των μελών του αντί να την πάρει επάνω του και να σταθεί στο πλάι τους. Οι ανακοινώσεις που έχουν βγεί είναι χάδια.

Ανάμεσα στους θιγόμενους πελάτες μου υπάρχουν νομικοί και θα το ψάξω το θέμα. Θα ανοίξει και για αυτούς καλή φάμπρικα αν μηχανικοί, ιδιοκτήτες και λοιποί θιγόμενοι κινηθούν νομικά.

Ολη αυτή η κατάσταση αποτελεί και τροφή για σκέψη για όλους εμάς σχετικά με τους εκπροσώπους μας και την υποβάθμιση του επαγγέλματος μας. Δεν είμαστε όλοι κρατικοδίαιτοι ή εισοδηματίες.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skairadio.gr/imerologio/episode-2020-09-29?fbclid=IwAR1NuFljpywadQGL8Ouy5bIxN90SYzeb6YYvhCWpPR7gxURfmYdusf9D820

Ακούστε κάπου στο 20ο λεπτό...

Μιλάμε για σοβαρή Υπουργάρα, όχι μλκς...

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2020 at 8:37 ΠΜ, pk10gr said:

Να γίνει τότε κάτι και με την κακή λειτουργία της πλατφόρμας τις τελευταίες δυο εβδομάδες, κατάσταση που φαντάζομαι ότι θα χειροτερέψει όσο πλησιάζει η καταληκτική ημερομηνία...

 

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, K_PAT said:

1. Το ΤΕΕ δεν μου παρέχει την υπηρεσία για την οποία πληρώνεται από εμένα.

2. Το ΤΕΕ δεν παρέχει στους πελάτες μου την υπηρεσία για την οποία έχει ήδη εισπράξει τέλος.

3. Αν μιλήσουμε για διαφυγόντα, χαμένες εργατοώρες κλπ, το θέμα δεν μαζεύεται.

Δεν αγγίζω την ηθική πλευρά του ζητήματος. Θεωρώ ότι το ΤΕΕ θα έπρεπε από μέρες να έχει δηλώσει αδυναμία διαχείρησης και να καταβάσει τους διακόπτες. Ουσιαστικά βγάζει την ουρά του απέξω και συνεπικουρώντας το υπουργείο μετακυλεί την ευθύνη στις πλάτες των μελών του αντί να την πάρει επάνω του και να σταθεί στο πλάι τους. Οι ανακοινώσεις που έχουν βγεί είναι χάδια.

Ανάμεσα στους θιγόμενους πελάτες μου υπάρχουν νομικοί και θα το ψάξω το θέμα. Θα ανοίξει και για αυτούς καλή φάμπρικα αν μηχανικοί, ιδιοκτήτες και λοιποί θιγόμενοι κινηθούν νομικά.

Ολη αυτή η κατάσταση αποτελεί και τροφή για σκέψη για όλους εμάς σχετικά με τους εκπροσώπους μας και την υποβάθμιση του επαγγέλματος μας. Δεν είμαστε όλοι κρατικοδίαιτοι ή εισοδηματίες.

Συνάδελφε σε παραθέτω για δεύτερη συνεχόμενη φορά γιατί δεν μπορώ να βάλω +

Ειλικρινά σου μιλάω. Μαζί σου...

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Speez said:

Ανάμεσα στους θιγόμενους πελάτες μου υπάρχουν νομικοί

Ψάχτο, μαζί σου δεν το συζητάμε, αλλά να τους πεις και αυτό με την ανακοίνωση και ότι τα log του σέρβερ θα είναι γεμάτα ανέβασμα αρχείων

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστής Χατζηδάκης γεννήθηκε στο Ρέθυμνο στις 20 Απριλίου του 1965, μεγάλωσε στον Άη Γιάννη Μυλοποτάμου και τελείωσε το Λύκειο Περάματος Ρεθύμνου.

Το 1983 εισήχθη στην Νομική Σχολή στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και συνέχισε τις σπουδές του με μεταπτυχιακό στην Πολιτική Επικοινωνία από το Πανεπιστήμιο του Κεντ (Αγγλία), ενώ είναι δικηγόρος στο επάγγελμα.

Παντως απο το βιντεακι του  skai ... δεν εχει παρει μυρουδια τι συμβαινει  πραγματικα ....

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, terry said:

https://www.skairadio.gr/imerologio/episode-2020-09-29?fbclid=IwAR1NuFljpywadQGL8Ouy5bIxN90SYzeb6YYvhCWpPR7gxURfmYdusf9D820

Ακούστε κάπου στο 20ο λεπτό...

Μιλάμε για σοβαρή Υπουργάρα, όχι μλκς...

Χατζηδάκης: «Αντιλαμβάνομαι ότι οι μηχανικοί ταλαιπωρούνται... Ισχύει γιατί η ιστοσελίδα του ΤΕΕ έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα (σ.σ. παραδοχή αδυναμίας εξυπηρέτησης) αλλά αν δεν είμασταν της τελευταίας στιγμής αυτό δεν θα συνέβαινε. Δηλαδή αν δήλωναν τον Αύγουστο, τον Ιούλιο, τον Ιούνιο, τον Μάιο... ε... Τώρα καλό είναι να τρέξουν... Εϊχαμε βγάλει δύο ανακοινώσεις. Να εκμεταλλευτούν τις δύο μέρες που απομένουν ( σ.σ. με το πεσμένο σύστημα; ), να κλείσει το θέμα. Κλείνει μια σημαντική εκκρεμότητα έτσι»
Και τώρα θα βρίσω! Ε Αϊ στο... Ντροπή! Γιατί έχω περιπτώσεις που ξεκίνησα ακριβώς τον Ιούνιο, Ιούλιο και Αύγουστο αλλά με κλειστές πολεοδομίες και μια διαδικασία που είναι κάθε άλλο από «2 κλικ» έχω φτάσει να μην κλείνω μάτι τελευταίες νύχτες, με την ψυχή στο στόμα...

Κι αν νομίζει ότι κλείνει μια σημαντική εκκρεμότητα είναι βαθιά νυχτωμένος γιατί έχει ανοίξει τους ασκούς του Αιόλου για χιλιάδες ιδιοκτήτες που δεν γνωρίζουν καν ότι έχουν αυθαιρεσίες που θα τους καταστρέψουν την περιουσία τους στέλνοντάς τους κατευθείαν στην Κατ.5. Ο άνθρωπος δεν έχει καταλάβει τι χαμός θα γίνει με τις αμέτρητες περιπτώσεις που όταν θα έρθει η ώρα μεταβιβάσεων κλπ θα τρίβουν τα μάτια τους έχοντας μείνει ξεκρέμαστοι από παντού. Δεν έχει καταλάβει τι κάνει. Δεν έχει καταλάβει ότι για 1 τ.μ. υπέρβασης, υπό συνθήκες, μπορεί να πάει Κατ.5 και να τινάξει στον αέρα ένα καθόλα νόμιμο κτήριο με οικοδομική άδεια. Είναι απαράδεκτος!
Και για να σας προλάβω. Είμαι απολύτως της λογικής «όχι παρατάσεις, όχι εξαιρέσεις, απόλυτη εφαρμογή των Νόμων» αλλά δεν είναι οι συνθήκες που ζούμε φυσιολογικές ούτε οι (συγκεκριμένοι) Νόμοι εφαρμόσιμοι γιατί γράφτηκαν από «μπαμπουίνους».

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, terry said:

Άσε τον τρελό στην τρέλα του...

Μαζί σου συνάδελφε! Αυτό θέλω να κάνω, αλλά αυτός δεν με αφήνει να τον αφήσω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.