Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

16 λεπτά πριν, SIRADRAB said:

Η πιο σωστή τοποθέτηση που έχω ακούσει μέχρι τώρα. Μπράβο του!

Όντως από τα πιο σοβαρά άρθρα που έχω διαβάσει. Ολόκληρο το άρθρο βρίσκεται εδώ:

https://www.michanikos-online.gr/πώς-θα-σταματήσει-ο-φαύλος-κύκλος-των-π/?fbclid=IwAR0-0UtjTCnstAUB4ERBxLd1PY272Z1vqfCJI4d04W-gLuxXP0amyeCTAcw

Εξάλλου, ο κύριος Σφυρής είχε επισημάνει τους κινδύνους από τις εποχές του 4014:

https://www.e-archimedes.gr/links/item/4604-η-βεβαίωση-για-την-μεταβίβαση-ακινήτου-και-οι-παγίδες-που-κρύβει-μέρος-1o--τα-συνοδευτικά-έγγραφα-της-βεβαίωσης

https://www.e-archimedes.gr/component/k2/item/4616

 

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην υπάρχουν προθεσμίες αλλά επιπλέον θα πρέπει να γίνει πολεοδομικός σχεδιασμός τουλάχιστον εκεί που πραγματικά υπάρχουν οικιστικές πυκνώσεις και να σταματήσουν να λέγονται αυθαίρετοι ολόκληροι οικισμοί. Επιπλέον με αυτό τον τρόπο θα δοθεί διέξοδος και σε αυτούς τους λίγους που δεν έχτισαν αυθαίρετα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχουμε τίποτα σιωπηλές παρατάσεις .

Θέλω νόμο και τάξη.

Θέλω πειθαρχία .

Η πλατφόρμα πετάει . Μην ακούς υπουργαρα μου τους Ελληναρες.Ειναι της τελευταίας ώρας και τεμπέληδες.Ποια πτώχευση και ποια πανδημία ? Φτηνές δικαιολογίες.

Θέλω ξαφνικους θανάτους ακινητων.

Θέλω υπουργούς με @@@@@@@.

Αυτό το τανγκο θα το χορέψουμε όλοι μαζί με πολύ αγάπη και αίσθημα.

Ετοιμάσου και έρχεται.

Edited by dimitris11140
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάει περίεργα....

ή έκαναν ανακοίνωση για παράταση

ή αγοράσανε νέους σερβερ κλπ κλπ

ή οι Μηχανικάρες της Ελλάδας πρόλαβαν σε 2 λεπτά να τα κάνουν όλα....

 

ή εγώ πρέπει να πάω να παίξω ΟΠΑΠ κάτι διότι μπαίνω άνετα σχεδόν και πρόλαβα 2 νέες υπαγωγές πριν λιγο .......  (η πλάκα είναι ότι η μία με πήρε νέος σήμερα και μάλιστα χωρίς άδεια καθόλου)

 

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, dimitris11140 said:

Αυτό το τανγκο θα το χορέψουμε όλοι μαζί με πολύ αγάπη και αίσθημα.

🤣🤣🤣🤣🤣, χαίρομαι που υπάρχουν σοβαρά τρολ σε αυτό το φόρουμ

9 λεπτά πριν, Didonis said:

Κάτι πάει περίεργα....

κ εγώ που μπήκα να ελέγξω το 4178 ενός φίλου πήγε ρολόι, τράβαγε τα κολλήματα του, αλλά το κάθε login κράταγε πολύ περισσότερο

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

- Έχουμε υπουργό μπαμπουλα ... που μαλώνει τους Έλληνες και απαξιώνει τους μηχανικούς,  που δεν προλαβαν στα χειρότερα χρόνια της πρόσφατης Ελλάδας να φτιάξουν το πολεοδομικό μπάχαλο που είχε δημιουργήσει δεκαετίες το ανύπαρκτο κράτος .
- έχουμε ΤΕΕ παρατηρητή ... που εκλιπαρεί για παρατάσεις ( ο σύμβουλος του Κράτους , που διαχειρίζεται όλο το σύστημα , και υποτίθεται υπερασπίζεται τους μηχανικούς...) αλλα παραμένει άπραγο γιατί τα χει οικονομήσει με 15αρικακια.... για μια υπηρεσία που δεν μπορεί να παρέχει.
- και έχουμε τους μηχανικούς που επί ημερών δουλεύουν νύχτα για να καταφέρουν να σώσουν οτι σώζεται , αγνοώντας τις ζωές τους , τις οικογένειες τους , τα πάντα εκτός από το ctrl+F5  ....
Aυτη την Ελλάδα φτιάξαμε , αυτούς τους θεσμούς επιλέξαμε και ψηφίσαμε , αυτό μας αξίζει....
υ.γ. νομικά πρέπει να κινηθούμε και κατά του ΤΕΕ .... όχι μόνο κατά του καραφλού βλήματος ....
 

Link to comment
Share on other sites

ολα τα ειχαμε

να και ενα..... ντιμπεητ

https://ecopress.gr/ntibeit-gia-tin-paratasi-kai-tin-epomeni-imera-ton-afthaireton/

ο ενας υπερ της παρατασης.... ο αλλος κατα

Και γιατι ρε παιδια δεν λετε το απλο

να καταργηθουν οι προθεσμιες και οι  παρατασεις, αφου όποιος θελει να μεταβιβάσει,  δωρησει κλπ.πρεπει να το  εχει τακτοποιησει???

εδιτ

οπως ειπε η καμηλα, οταν τη ρωτησαν τι της αρεσουν ...οι ανηφορες ή οι κατηφορες

και το ζωον ειπε

 γιατι ρε παιδια...χαθηκαν οι ευθειες???

Τοσο απλά.....
 

 

 

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.