Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

26 λεπτά πριν, CivRun said:

Δεν ξέρω αν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά προχωράω σε υπαγωγή δήλωση με πληρωμένο παράβολο στις 28/9 και έχει προσάυξηση 20%!!!! (π.χ. λοιπή παράβαση 300 ευρώ κτλ.)

Εννοείς πληρώθηκε το παράβολο 28/9, η δήλωση ήταν σε αρχική υποβολή και πηγαίνεις σήμερα να κάνεις υποβολή ξανά (ώστε να πάει σε υπαγωγή), σου ζητάει την ανάθεση του ιδιοκτήτη και προσθέτει και αύξηση σε παράβολο+πρόστιμο κατά 20% ?

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, terry said:

Ξαναδιαβάζοντας την ανακοίνωση, ίσως τελικά να είναι 1000% υπέρ όλων μας και των πολιτών.. Νομίζω καταλαβαίνετε..

 

34 λεπτά πριν, terry said:

Ξαναδιαβάζοντας την ανακοίνωση, ίσως τελικά να είναι 1000% υπέρ όλων μας και των πολιτών.. Νομίζω καταλαβαίνετε..

Μάλλον τη σιωπηρή παράταση εννοείς...Το Υπουργείο τυπικά δεν έδωσε παράταση αλλά το σύστημα του ΤΕΕ είναι ανοιχτό...μπείτε και στείλετε παράβολα

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

Εννοείς πληρώθηκε το παράβολο 28/9, η δήλωση ήταν σε αρχική υποβολή και πηγαίνεις σήμερα να κάνεις υποβολή ξανά (ώστε να πάει σε υπαγωγή), σου ζητάει την ανάθεση του ιδιοκτήτη και προσθέτει και αύξηση σε παράβολο+πρόστιμο κατά 20% ?

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

Εννοείς πληρώθηκε το παράβολο 28/9, η δήλωση ήταν σε αρχική υποβολή και πηγαίνεις σήμερα να κάνεις υποβολή ξανά (ώστε να πάει σε υπαγωγή), σου ζητάει την ανάθεση του ιδιοκτήτη και προσθέτει και αύξηση σε παράβολο+πρόστιμο κατά 20% ?

ισχύει. αύξηση σε πρόστιμο +20% (πχ λοιπή παράβαση 300€)

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

Εννοείς πληρώθηκε το παράβολο 28/9, η δήλωση ήταν σε αρχική υποβολή και πηγαίνεις σήμερα να κάνεις υποβολή ξανά (ώστε να πάει σε υπαγωγή), σου ζητάει την ανάθεση του ιδιοκτήτη και προσθέτει και αύξηση σε παράβολο+πρόστιμο κατά 20% ?

Ναι νομίζω ισχύει. Και εγώ προσπάθησα να κάνω μια υπαγωγή και έχω την εντύπωση ότι το πρόστιμο βγήκε με προσαύξηση. Δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω τώρα γιατί είναι πεσμένο το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, CivRun said:

Ακριβώς.

Ωραιότατα..... Έχω συνάδελφο που του έχω φάει τα αυτιά να τις προχωρούσε (πριν τις 30/9) σε υπαγωγή με ανέβασμα ανάθεσης από ιδιοκτήτη, κι αυτός μου λέει ότι "η ημερομηνία πληρωμής του παραβόλου μετράει, άρα είμαι οκ"....τρώνε τώρα οι πελάτες ένα +20%...:mrgreen:

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.