Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

1 λεπτό πριν, valiaper said:

Καλημέρα. Εγώ πάντως έχω περιπτώσεις του 4495 σε κατάσταση υπαγωγής, και με πληρωμένο όλο το πρόστιμο, που κάνοντας υποβολή για να πάει σε οριστική υπαγωγή, μου αυξάνει το πρόστιμο 20%!

Μμμμ , αυτό μάλλον ενισχύει την επικρατούσα άποψη ότι αν το παράβολο είναι εξοφλημένο πριν τις 30/9, και αυξάνει με την υπαγωγή κατά 20% μάλλον πρόκειται για bug το οποίο ωσονούπω θα διορθωθεί...αν από υπαγωγή σε οριστική υπαγωγή στο αυξάνει κατά 20%, ε τότε πια αυτό είναι απ' τα Άγραφα !!!:smile::smile:

Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 101
Καταβολή ενιαίου ειδικού προστίμου – Προθεσμίες
1. Για την εφαρμογή του παρόντος
ως ημερομηνία υπαγωγής νοείται η ημερομηνία καταβολής
του σχετικού παραβόλου
, όπως αυτή παρουσιάζεται διά της ηλεκτρονικής διαδικασίας στο
πληροφοριακό σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ντρέπομαι που είμαι μηχανικός....

έφαγα τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου για να πάρω το πτυχίο με δύο μωρά στην αγκαλιά ,για να φτάσω στην ηλικία των 42 ετών και να σκέφτομαι να τα παρατήσω και να  αλλαξώ δουλειά...Λυπάμαι πολύ...(συγνώμη που λέω τον πόνο μου)...

Edited by efoula
Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

μάλλον πρόκειται για bug

Κοίτα ελέγχει λάθος ημερομηνία, ενώ μέχρι τώρα έλεγχε τη σωστή.

Αυτό δεν είναι bug είναι ξεκάθαρο τρολαρισμα!

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, zazeng said:

Κοίτα ελέγχει λάθος ημερομηνία, ενώ μέχρι τώρα έλεγχε τη σωστή.

Αυτό δεν είναι bug είναι ξεκάθαρο τρολαρισμα!

μπα έχουν δείξει όλοι τους ότι από χιούμορ δεν το΄χουν. εκείνους με τα σκοιλ ελικικου να τους παραδεχτω, τώρα κάτι μικροεγκεφαλικά συνεπεία παιχνιδιού με ημερομηνίες είναι ημίμετρα.

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pirsogiannis said:

μπα έχουν δείξει όλοι τους ότι από χιούμορ δεν το΄χουν

Μα το τρολαρισμα με την αρχική του έννοια δεν έχει σκοπό το χιούμορ και το πείραγμα, μετά διευρύνθηκε σε αυτά, ο αρχικός σκοπός του είναι ο εκνευρισμός αρχικά και ο εξοργισμός τελικά.

Είναι γνήσια τρολ λοιπόν. Δεν αποκλείω να το κάναν και οι admin για καζούρα στα αφεντικά :D

Link to comment
Share on other sites

"1. Για όσους προσπάθησαν να υποβάλουν αίτηση τακτοποίησης τις προηγούμενες μέρες, αλλά δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν τη διαδικασία, λόγω της αυξημένης κίνησης που υπήρχε στην πλατφόρμα του ΤΕΕ, θα τους δοθεί η δυνατότητα να το πράξουν τις επόμενες μέρες. Κανένας από όσους προσπάθησαν δεν θα μείνει εκτός ρύθμισης. Στην πλατφόρμα του ΤΕΕ έχουν καταγραφεί τα ίχνη αυτών των χρηστών του συστήματος και θα τους δοθεί η σχετική άδεια να ολοκληρώσουν την υπαγωγή."

 

Θέλω να μάθω  (και πιστεύω όλοι μας)  ποιες αιτήσεις τακτοποίησης έχουν αφήσει ίχνη στο σύστημα?????? Είμαι εξαιρετικά περίεργος.

Όσες έμειναν σε κατάσταση επεξεργασίας λόγω μη  επιτυχούς περάσματος  σε αρχική υποβολή για να βγει παράβολο?

Όλες οι ευρισκόμενες σε κατάσταση επεξεργασίας ως 30/9, ανεξάρτητα αν έγινε απόπειρα υποβολής??

Οι ευρισκόμενες σε κατάσταση επεξεργασίας που δημιουργήθηκαν ως 30/9 ή και εντός μιας σιωπηρής παράτασης?

Κάποιος συνάδερφος που είναι κομπιουτερόφατσα να μας εξηγήσει τα περί ιχνών, ιχνηλατών, κυνηγών κοκ???

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

-Όλες οι αιτήσεις-δηλώσεις που εισήχθησαν σε στάδιο επεξεργασίας μέχρι και τις 30/9/2020, θα δύνανται να ολοκληρώσουν τη διαδικασία υποβολής της αίτησης στον Ν. 4495/2017, τις επόμενες ημέρες, σύμφωνα με τις κατευθύνσεις που έδωσε το ΥΠΕΝ.

Αυτές...

Αν το ξέραμε να ανοίγαμε 20-30 να τις έχουμε..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.