Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δεν θα δοθεί νέα παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

Με βάση την υπουργάρα μας, δεν θα μπορούν να ρυθμιστούν!!! Σε λίγο όμως και με την ενεργοποίηση της ηλεκτρονικής ταυτότητας ακινήτου (παίζει το να γίνει πιό γρήγορα προαπαιτούμενη γι' αυτής της κατηγορίας τα ακίνητα) θα μπορούν αφού πρωτίστως περάσουν από νόμο με εσαεί ισχύ για ρύθμιση αυθαιρεσιών (ίσως αυτός που ισχύει με τροποποιήσεις κ.λπ., ίσως κάποιος άλλος, έτσι για να γράψει κι αυτός ιστορία - η υπουργάρα εννοώ), να ολοκληρώσουν τη διαδικασία (παίζει επίσης και η προαπαιτούμενη απαίτηση από την πολιτεία της αγοράς συντελεστή δόμησης πριν την υπαγωγή από τράπεζα γης)... Στο ελλαδιστάν όλα γίνονται....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, loser said:

έχεις κάνεις άποψη;;;

η μόνη άποψη που έχω είναι ότι η χρονική στιγμή που επέλεξαν για να μας βασανίσουν όλους ήταν η χειρότερη. Οι άνθρωποι είναι απλά τραγικοί, άσχετοι και ανίκανοι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω ότι η κ5 χωρίς άδεια κυριως αφορά μαρίδα απότι βλέπω κ παίζω σε δύο ακτές, όχι νησιώτικες...

Για να το ποσοτικοποιήσουμε δεν ξερω πως μπορεί να γίνει, ακούω κ γω αποψεις,

Πάντως το γλέντι άρχισε, αύριο γκρεμιζεται μια αποθήκη για να πάμε να κάνουμε τοπογραφικό (χάρισαμε και μια πλευρά με μάντρα στο γείτονα) και εγώ με τα χεράκια μου κατέβασα κάτι μερεμέτια του προπάππου της πεθεράς που δεν ήθελε να τα ρυθμίσει (μια την έχω τι να την κάνω)

@[email protected] κ λοιποί εξαφανίστηκε η κίνηση μετά τις 30, προσεκτικές κινήσεις μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται. Ούτε αυτοί ούτε ο κόσμος. Όταν θα ερχονται σε εμας σιγά σιγά περιπτώσεις κατ 5 για συμβόλαια και θα τους λέμε ότι δεν γίνεται και γεια σας θα δούμε τι θα γίνει. Όταν θα έχουν κλειστεί συμφωνίες αγοραπολησιών και θα χαλανε να δουμε πως θα το αντιμετωπίσουν. Και μην γελιόμαστε.. Οι κατηγορίες 5 είναι πολλές ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Η κατ 5 είναι για πλάκα 1.000.000 ακίνητα... αυτά που δεν έχουν κάνει υπαγωγή.

Για πλάκα όμως....

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

μολις έχασα 270 ευρω, όσο είναι το  επιπλέον πρόστιμο, ακολούθησα τη μέθοδο υποβολή δηλωσης-ακυρωση-υποβολή δηλωσης ,3 φορες, και δεν επιασε,  νομισα οτι θα το αλλαξει με την τελική υποβολη αλλα δεν το άλλαξε.....Ειχα πληρωσει το παραβολο στις 28/10, αλλα δεν το έλαβε υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λες, δύο πιάτσες μου νέκρωσε ο κουτός,τα παράπονα στον πολυχρονεμενο θα τους λεω.

Μίνι 2.000 σπίτια ακόμα η κάθε μια, αναλογικά με την ακτογραμμή πάνω κάτω στο μύριο είμαστε.

Από τηνάλλη θα ανθίσει η κατ4 με άδεια "."

υποβολή-υποβολή είπαμε δουλεύει, πάρτους τηλ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Με βάση την υπουργάρα μας, δεν θα μπορούν να ρυθμιστούν!!! Σε λίγο όμως και με την ενεργοποίηση της ηλεκτρονικής ταυτότητας ακινήτου (παίζει το να γίνει πιό γρήγορα προαπαιτούμενη γι' αυτής της κατηγορίας τα ακίνητα) θα μπορούν αφού πρωτίστως περάσουν από νόμο με εσαεί ισχύ για ρύθμιση αυθαιρεσιών (ίσως αυτός που ισχύει με τροποποιήσεις κ.λπ., ίσως κάποιος άλλος, έτσι για να γράψει κι αυτός ιστορία - η υπουργάρα εννοώ), να ολοκληρώσουν τη διαδικασία (παίζει επίσης και η προαπαιτούμενη απαίτηση από την πολιτεία της αγοράς συντελεστή δόμησης πριν την υπαγωγή από τράπεζα γης)... Στο ελλαδιστάν όλα γίνονται....

Άρα μιλάμε  για  σαδομαζοχισμό  δίοτι  αυτό μπορούσε να γίνει  χωρίς  να κλείσει  την πλατφόρμα.  Ο υπουργός  της  μπανανίας όμως αισθάνεται  υπερήφανος που  διοικεί την μπανανιά αφενός,   και αφετέρου  του έφυγε  ένα βάρος γιατί έκλεισε μια σημαντική εκκρεμότητα. τρέεεεεελα !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι SOS για την γνώμη σας

Για υπαγωγές ν4014 θυμάμαι στο φόρουμ το 2011 πριν κλείσει ξαφνικά ή πλατφόρμα λέγαμε να ολοκληρώσουμε όσες δηλώσεις μας είχαν υπαχθεί και να ανέβουν όλα τα αρχεία για να μην χρειαστεί να περαστούν στον 4178, έτσι και έκανα και εγώ.

Εχω λοιπόν περίπου στις 15 υπαγωγές που είναι ολοκληρωμένες με όλα τα αρχεία ανεβασμένα.

Με κάποιους συναδέλφους που μίλησα οι γνώμες είναι διαφορετικές, κάποιοι λένε ότι θα πρέπει όλες αυτές οι δηλώσεις να μεταφερθούν σε νεότερο νομο εως 30/09 (και τώρα ως 15?10) .

Ποια είναι η γνώμη σας? ισχύει αυτό? ελπίζω μην ισχύει και να μην έχω μείνει μόνο εγώ με υπαγωγές στον 4014 που δεν εχει γίνει μετάβαση σε νεότερο νομο.

Συμβόλαια μπορούν να γίνουν σε υπαγωγη στον Ν.4014?

Επίσης κατηγορίες δεν υπήρχαν σε αυτόν τον νόμο, αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να μεταπηδήσουν στον Ν4178 ή Ν4495και προκύψουν οτι ειναι κατ. 5  θα επιτρέπεται μετά τις 15/10?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.