Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΕΕ: Οδηγίες διαχείρισης δηλώσεων αυθαιρέτων προς τους μηχανικούς


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το σύστημα όχι μόνο σέρνεται αλλά αρχεία ανεβαίνουν σε διαφορετική κατηγορία δικαιολογητικού από αυτή που έχει επιλεγεί ! Έχω κάνει αρκετές διαγραφές αλλά ήμαρτον πια.

Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, pantsel said:

οριστικη με σχεδια ή χωρις?παλι δεν το πιανω

Έως τις 30/9 πρέπει να γίνει περαίωση δηλώσεων του Ν. 4178/13 με φύλλα καταγραφής κατηγορίας 5.
 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ said:

Το σύστημα όχι μόνο σέρνεται αλλά αρχεία ανεβαίνουν σε διαφορετική κατηγορία δικαιολογητικού από αυτή που έχει επιλεγεί ! Έχω κάνει αρκετές διαγραφές αλλά ήμαρτον πια.

Aυτο δυστυχώς το κάνει εδώ και μέρες. Προσωπικά όσες είναι σε οριστική και μου έκανε κατι αντίστοιχο, ανέβασα με κόπο το αρχείο στο σωστό πεδίο και τις άφησα χωρίς να ρισκάρω να γυρίσω τέτοιες μέρες δήλωση 4178 πίσω....Δεν έχω καμια εμπιστοσύνη πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Εφιστούμε την προσοχή σε δηλώσεις που παραμένουν στον Ν. 4014/2011, οι οποίες, για ολοκλήρωση και οποιαδήποτε διοικητική ή συμβολαιογραφική πράξη, απαιτείται να μεταφερθούν στον Ν. 4495/2017.

Δηλαδή μετά δεν θα γίνεται μεταφορά?

Κι αν έχουν ολοκληρωθεί, έχουν ανέβει τα αρχεία και δεν θέλουν να κάνουν συμβόλαια, πρέπει υποχρεωτικά να μεταφερθούν?

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες λένε.... Θα γίνεται με την απόκτηση της ηλεκτρονικής ταυτότητας... Εκεί όλα αποκτώντας "Κατηγορία" θα εξισωθούν.... Αν κάποιος όμως βιάζεται και θέλει τώρα σώνει και καλά να κάνει συμβόλαια, τότε ναι πρέπει να μεταφερθούν άμεσα....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2020 at 3:16 ΜΜ, ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ said:

Το σύστημα όχι μόνο σέρνεται αλλά αρχεία ανεβαίνουν σε διαφορετική κατηγορία δικαιολογητικού από αυτή που έχει επιλεγεί ! Έχω κάνει αρκετές διαγραφές αλλά ήμαρτον πια.

image.png.d2c5764f445320929cb1b4ef08271282.png

Αυτή είναι η σημερινή εικόνα του συστήματος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.