Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Λήγει η τελευταία παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

Νομίζω ότι πρέπει να κάνουμε μια ομαδική αγωγή. Αυτοί (ΥΠΕΝ+ΤΕΕ) παίζουν και με την φήμη μας και την επιβίωση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά μόνο που αυτοί είναι ένα Υπουργείο και ένα Νομικό Πρόσωπο Δημοσίου Δικαίου, δεν ιδρώνει το αυτί τους... Ούτε θα πάθουν τίποτα, ούτε θα τους κυνηγάνε οι πελάτες και θα παίρνουν και το μισθό τους κάθε μήνα. Παρόλαυτά συμφωνούμε ότι κάτι πρέπει να γίνει

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, kondylw@ said:

άραγε καμία παράταση στις περαιώσεις των αιτήσεων 4178 θα δώσουν; Κυριακή κοντή γιορτή...

Εντάξει αυτό δεν με ανησυχεί, το θεωρώ σίγουρο.

Εμένα που μου ήρθε πριν από λίγο πελάτης για να του εκδώσω παράβολο για αυθαίρετο κατηγορίας 5 να του το εκδώσω να το πληρώσει σήμερα ή θα απορριφθεί η δήλωσή του και θα χάσει τα λεφτά που κατέθεσε και μετά θα κυνηγάει εμένα?

Edited by pipakos
προσθήκη σχολίου
Link to comment
Share on other sites

για το +20% αναφέρεται και σε φβ από συναδέλφους ότι τους συμβαίνει (εγώ δεν έχω καταφέρει να μπω σήμερα). 

[θα ήθελα μονάχα να πεταχτώ και να πω ότι εχθές μου ήρθε ταχυδρομικώς το ραβασάκι του τεε ότι χρωστώ την ετήσια συνδρομή και δεν έχω αποφασίσει σε τί τελετή να το κάψω καθώς γελάω υστερικά πάνω από το 500 error καλή συνέχεια σας]

Link to comment
Share on other sites

https://web.tee.gr/eidisis/tee-1-9-ekat-ktiria-me-aythairesies-echoyn-katagrafei-stoys-nomoys-aythaireton-pos-prochora-i-diadikasia-stasinos-oi-michanikoi-axizoyn-ena-megalo-eycharisto-apo-tin-politeia/

"Όλες οι αιτήσεις-δηλώσεις που εισήχθησαν σε στάδιο επεξεργασίας μέχρι και τις 30/9/2020, θα δύνανται να ολοκληρώσουν τη διαδικασία υποβολής της αίτησης στον Ν. 4495/2017, τις επόμενες ημέρες, σύμφωνα με τις κατευθύνσεις που έδωσε το ΥΠΕΝ."

Έχω γύρω στις 40 δηλώσεις σε επεξεργασία από το 2017 μέχρι σήμερα. Θα μπορώ μέσα στις εποόμενες μέρες να τις χρησιμοποιώ για να εκδιδω παράβολα ακόμα και για αυθαίρετα καηγοριας 5? Ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, pipakos said:

Εντάξει αυτό δεν με ανησυχεί, το θεωρώ σίγουρο.

Εμένα που μου ήρθε πριν από λίγο πελάτης για να του εκδώσω παράβολο για αυθαίρετο κατηγορίας 5 να του το εκδώσω να το πληρώσει σήμερα ή θα απορριφθεί η δήλωσή του και θα χάσει τα λεφτά που κατέθεσε και μετά θα κυνηγάει εμένα?

 

σε ληγμενη προθεσμια,   τι να του υποσχεθεις εσυ?

και δεν περιμενεις μηπως "απλουστευθουν" οι περιπτωσεις κατ. 5...?

ετσι "ειπαν"

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sour said:

 εχθές μου ήρθε ταχυδρομικώς το ραβασάκι του τεε ότι χρωστώ την ετήσια συνδρομή και δεν έχω αποφασίσει σε τί τελετή να το κάψω

Και να θυμίσω ότι τραβάνε και 15 ευρώ από το κόσμο από μία μόνο δήλωση μόνο. Με 15 ευρώ το μήνα θα μπορείς κυριολεκτικά να πάρεις virtual σέρβερ για ένα μήνα, που πιθανόν να μπορεί να σηκώσει το βάρος χιλιάδων.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, dimitris GM said:

 

σε ληγμενη προθεσμια,   τι να του υποσχεθεις εσυ?

και δεν περιμενεις μηπως "απλουστευθουν" οι περιπτωσεις κατ. 5...?

ετσι "ειπαν"

Δημήτρη μάλλον η λύση σε αυτό θα είναι να δίνουμε στον πελάτη μία από τις δηλώσεις που έχουν ήδη εισαχθεί στο σύστημα σε φάση επεξεργασίας πριν τη λήξη της διορίας, αλλά όπως λες κι εσύ το καλύτερο είναι να περιμένουμε για περαιτέρω διευκρινήσεις.

Edited by pipakos
Link to comment
Share on other sites

Οι "Σε Επεξεργασία" το πιθανότερο είναι να μην είναι κάτι που βοηθάει με την έννοια ότι αν σε αφήνουν να βάζεις παράβολα μετά τότε μάλλον θα το επιτρέπουν και σε εντελώς νέα ΑΑ, αλλά αν ανησυχήτε πολύ πάρτε και νέα ΑΑ.

Άσε που και εύλολα "χακεύεται" το σύστημα αφού μπορεί να χρησιμοποιήσω την ΑΑ "τεστ" που έχω για να υπολογίζω βιαστικά πρόστιμα.

Link to comment
Share on other sites

 

37 λεπτά πριν, pipakos said:

μία από τις δηλώσεις που έχου΄δν ήδη εισαχθεί στο σύστημα σε φάση επεξεργασίας πριν τη λήξη της διορίας

νταξει μην ειναι και πριν 3 χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.