Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΥΠΕΝ: Λήγει η τελευταία παράταση για τα αυθαίρετα


Engineer

Recommended Posts

8 ώρες πριν, AsiM said:

εντάξει η κατάσταση είναι τραγική, ούτε τα ξημερώματα δεν δουλεύει το σύστημα, υπάρχουν συνάδελφοι που χάνουν κ πελάτες με αυτή την κατάσταση,

μήπως λέω μήπως πρέπει να κάνουμε τίποτα πιο δραστικό? να στείλουμε κάποιο ομαδικό email στο υπουργείο κλπ? να κάνουμε καμια απεργία? κάποτε θυμάμαι το ΤΕΕ όταν ήθελε κάτι έκλεινε απο μόνο του το σύστημα ...........

Ιδανικά η λύση για να μας ακούσουν θα ήταν να σταματήσουμε να κάνουμε δηλώσεις αυθαιρέτων. Για τον α ή β λόγο αυτό δυστυχώς δε μπορούμε να το καταφέρουμε. Είτε γιατί δεν είμαστε δεμένοι σαν κλάδος, είτε γιατί οι μισοί θα σταματήσουν τις δηλώσεις και οι άλλοι μισοί θα τις συνεχίσουν γιατί έχουν παιδιά να θρέψουν. Αυτό που θα μπορούσαμε να κάνουμε θα ήταν να μην ξαναπληρώσουμε συνδρομή στο ΤΕΕ. Μόνο τότε θα ασχοληθούν μαζί μας και με το τι περνάμε. Τελευταία φορά που το ΤΕΕ κατέβασε το γενικό ήταν όταν καταργήθηκαν οι εισφορές ΤΕΕ για τις ρυθμίσεις αυθαιρέτων (λίγο μετά τον 4014),  με λίγα λόγια, όταν ένιωσε στην τσέπη να μειώνονται τα εισοδήματά του, δηλ.  αυτό που νιώθει ο ελεύθερος επαγγελματίας να συμβαίνει από το 2009 μέχρι σήμερα. 

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι συμβολαιογράφοι είναι συντεχνία με κάκαλα. Αυτό που λες θα το είχαν κάνει από την πρώτη στιγμή κ χωρίς πολλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, σστόοοοος ο Τέρρης!

κ γω μόνο παράβολα έχω, προστίματα τέλειωσα, από αύριο δικιά σας η "πλατυφόρμα" που λένε και στο παραλιακό αυθαιρετοχώρι μου, όσους μάντρωσα μάντρωσα

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, Largy said:

δλδ

υπολογισμούς για όποιον κάθεται πάνω στο φράχτη και δεν ξέρει αν θα μπει μες στο μαντρί ή όχι, στο υπάρχον πελατολόγειο το έκανα, στους καινούριους απλά παράβολο

πραγματικά έκλεισα τόσες αιωρούμενες δουλειές και ήρθαν τόσες καινούριες που θέλω να φτύσω στην καράφλα του πολυχρονεμένου υπουργού μας και να του τη γυαλίσω  :D

 

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, zazeng said:

υπολογισμούς για όποιον κάθεται πάνω στο φράχτη και δεν ξέρει αν θα μπει μες στο μαντρί ή όχι, στο υπάρχον πελατολόγειο το έκανα, στους καινούριους απλά παράβολο

πραγματικά έκλεισα τόσες αιωρούμενες δουλειές και ήρθαν τόσες καινούριες που θέλω να φτύσω στην καράφλα του πολυχρονεμένου υπουργού μας και να του τη γυαλίσω  :D

 

Και γω για το φτύσιμο μέσα είμαι....

Link to comment
Share on other sites

φτυσε όσο θες, ο συμβολαιογράφος βγαζει παραπάνω, μεγαλύτερο ror, rerturn on roxala

 

ρε μαγκες (κ μάγκισσες φυσικά) μόνο εγώ κ ο τέρι πιπέρι δουλέψσμε σ/κ;;;; άδειος ο σέρβερ μλμ όλη μέρα
κ μετά μας φταίει το τεε, τεσπα εγώ ξεμπέρδεψα, χάρισμα σας από αύριο το εργαλείο (κ η γρίνια)

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.