Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέα Υδροδότηση διαμερίσματος


ΧΡΙΣΤΙΝΑ_Τ

Recommended Posts

 Καλησπέρα σας,

έχω ένα διαμέρισμα-δώμα σε μία τριώροφη κατοικία που έχει τέσσερα συνολικά διαμερίσματα (ισόγειο, 1ος, 2ος και 3ος το δώμα). Μέχρι τώρα έπαιρνε νερό από καποιο άλλο διαμέρισμα (η πολυκατοικία ήταν οικογενειακή). Θέλω να το υδροδοτήσω αυτόνομα και σήμερα πήγε υδραυλικός για να δει πώς μπορεί να γίνει αυτό, και μας είπε ότι τα ρολόγια της ΕΥΔΑΠ όλων των διαμερισμάτων είναι 25 μέτρα μακριά στη γωνία του δρόμου και ότι για να γίνει νέα υδροδότηση η ΕΥΔΑΠ θα βάλει εκεί το ρολόι και θα πρέπει να σπάσουμε τα πεζοδρόμια για να φέρουμε το σωλήνα, αφού ζητήσουμε άδεια από το Δήμο και ότι θα μας κοστίσει πάρα πολύ. Μπορεί κανένας εδώ να μου πει αν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να υδροδοτήσω ανεξάρτητα το διαμέρισμα; Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η ευδαπ σου είπε αυτό,  δεν υπάρχει κανένας άλλος νόμιμος τρόπος υδροδότησης.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bill22 said:

Εφόσον η ευδαπ σου είπε αυτό,  δεν υπάρχει κανένας άλλος νόμιμος τρόπος υδροδότησης.

Ευχαριστώ πολύ. δεν μου το είπε η ΕΥΔΑΠ, ένας υδραυλικός μου το είπε. 

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η κεντρική παροχή ύδρευσης της πολυκατοικίας είναι σε κάποιο σημείο Α, είναι  δύσκολο για  διαμέρισμα της ίδιας πολυκατοικίας να υδροδοτηθει από άλλο σημείο.  Πάντως δεν έχετε να χάσετε κάτι, να κάνατε ερώτημα στην Ευδαπ για εναλλακτική υδροδότηση. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.