Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

mderv

Recommended Posts

Kαλησπερα. Μια επείγουσα ερώτηση.

Τωρα που ο ΕΦΚΑ συγχωνέυτηκε με τοπ ΕΤΕΑΕΠ, που πληρώνουμε τις δόσεις απο τις αναδρομικές εκκαθαρίσεις του 2017, 2018? Tα γνωστά 21,49 επι 36 δόσεις για έκαστη εκκαθαριση (2017-2018).

Συνεχιζουμε να πληρώνουμε στην  στο εκκαθαριστικο σημειωμα που ειχαμε λαβει οταν βγηκαν?

Αυτο που ειχε καθε δόση με την ημερομηνία της και  κωδικο πληρωμη ίδιο με την κανονική μηναια οφειλή του ΕΤΕΑΕΠ?

Το ρωτώ για η μηναία οφειλή μπήκε στον ΕΦΚΑ και δεν ειμαστε σιγουροι αν λειτουργεί ο κωδικός πληρωμής.

Υπαρχει πλήρης διάλυση και δεν απαντα κανεις και ποτε στο 1555.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα αυτά που ρωτάς η απάντηση ΝΑΙ.

Μπες σελίδα ΕΤΕΑΠ και τύπωσε τα εκκαθαριστικά των ετών 2017, 2018 ξανά (με αυτά πληρώνεις - λειτουργεί ο κωδικός πληρωμής)

και θα αποκτήσεις μια πιο σφαιρική εικόνα για το τι συμβαίνει (π.χ. θα δεις το ειδοποιητήριο 8/20

του ΕΤΕΑΕΠ είναι μηδενικό - λόγω συγχώνευσης).

 

Edited by lamlos
λάθος λινκ
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ωρες αναμονης στο 1555 μου απαντησαν!!! και μου ειπαν οτι συνεχιζουμε να πληρωνουμε στον κωδικο για τον οποιον ειχαν βγει αυτες οι εκκαθαρίσεις. Φυσικα αυτη ειναι μια ανωνυμη μη καταγεγραμμενη αποψη ενος υπαλληλου (το θετω γενικά οτι δεν προκειται ποτε να παρεις γραπτη απαντηση)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είναι λογικό οι πληρωμές των εκκαθαρίσεων να γίνονται στον παλιό κωδικό.

υπάρχουν περιπτώσεις, όπως η δική μου, όπου έγινα μισθωτός και άρα δεν έχω πλέον τρέχουσες εισφορές αλλά μόνο τις εκκαθαρίσεις.

Οπότε, συνεχίζουν να λειτουργούν οι πληρωμές των εκκαθαριστικών ώς έχουν και οι τρέχουσες εισφορές (για όσους υφίστανται) γίνονται πλέον απο τη σελίδα του εφκα

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα παιδιά του εφκα για τα αντανακλαστικά. Με κινήσεις ραν ταν πλαν έβγαλαν ανακοίνωση, εντός τριμήνου πάντως. Είναι το γνωστό και ως πέρσι έκλασε, φέτος βρώμισε.

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά η εξόφληση του τρέχοντος ειδοποιητηρίου μέσω Εθνικής Τράπεζας είχε επιβάρυνση με προμήθεια 0,30 ευρώ...

είδε κάποιος και σε άλλη τράπεζα να έχει προμήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΤΕ ήταν η μοναδική τράπεζα (αν θυμάμαι καλά) που δεν είχε προμήθεια.

Στο νέο Τιμολόγιο Λοιπών Εργασιών (σελ.9) που ισχύει από 1/10/2020 όντως έχει προμήθεια 0,30€, αλλά εξακολουθεί (νομίζω) να είναι η πιο μικρή προμήθεια π.χ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ από 5/1/2020 έχει 0,60€.

ετε.jpg

Edited by georgegaleos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgegaleos said:

Η ΕΤΕ ήταν η μοναδική τράπεζα (αν θυμάμαι καλά) που δεν είχε προμήθεια.

Στο νέο Τιμολόγιο Λοιπών Εργασιών (σελ.9) που ισχύει από 1/10/2020 όντως έχει προμήθεια 0,30€, αλλά εξακολουθεί (νομίζω) να είναι η πιο μικρή προμήθεια π.χ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ από 5/1/2020 έχει 0,60€.

ετε.jpg

Έχω την αίσθηση ότι για το ΕΤΕΑΕΠ η Πειραιώς δεν έχει χρέωση.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά (+1). Τιμολόγιο εργασιών Πειραιώς (απο 5-10-2020) (σελ.46).

πειρ.jpg

Edited by georgegaleos
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.