Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

mderv

Recommended Posts

Χαιρετώ, μπορεί να έχει απαντηθεί αλλού, αλλά από ένα πρόχειρο ψάξιμο δεν το βρήκα. Χρειάζεται να πάω από το ΤΣΜΕΔΕ να ξεκαθαρίσω κάτι για τις οφειλές μου (γιατί από το τηλέφωνο ποτέ...). Μπορώ να πάω έτσι, ή θέλει ραντεβού λόγω κατάστασης? Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, georgegaleos said:

Η ΕΤΕ ήταν η μοναδική τράπεζα (αν θυμάμαι καλά) που δεν είχε προμήθεια.

Στο νέο Τιμολόγιο Λοιπών Εργασιών (σελ.9) που ισχύει από 1/10/2020 όντως έχει προμήθεια 0,30€, αλλά εξακολουθεί (νομίζω) να είναι η πιο μικρή προμήθεια π.χ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ από 5/1/2020 έχει 0,60€.

ετε.jpg

Δηλαδή αν πληρώσουμε τον "ΕΦΚΑ-Είσπραξη εισφορών" που λέει ανέξοδα ακριβώς από κάτω; Θα κάνουμε τη δουλειά μας;

Link to comment
Share on other sites

Στο e-banking δεν έχει πληρωμή με τέτοιο τίτλο. Υποθέτω ότι αυτό που ρωτάς (και αναφέρει στο τιμολόγιό της η ΕΤΕ) αντιστοιχεί στο "ΕΦΚΑ - ΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ" που έχει ως επιλογή το e-banking.

Προσωπικά δεν θα ρίσκαρα να κάνω αυτό που ρωτάς.

ScreenShoot_06-10-2020_00001.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chtrig said:

Δηλαδή αν πληρώσουμε τον "ΕΦΚΑ-Είσπραξη εισφορών" που λέει ανέξοδα ακριβώς από κάτω; Θα κάνουμε τη δουλειά μας;

Όχι δε θα γίνει η δουλειά.

Η αγαπημένη μας Αττικής έχει 0,25.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ΟΤΕ, ΔΕΗ κτλ κτλ, εάν πληρώσεις από τράπεζα ηλεκτρονικά, έχει προμήθεια, όμως, σου δίνει την επιλογή, στην σελίδα τους, να πληρώσεις επιτόπου με την χρεωστική σου κάρτα, χωρίς προμήθεια.

ΕΦΚΑ-ΕΤΕΑΕΠ, φυσικά, δεν σου δίνουν αυτήν την δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Billy_Huge said:

 

ΕΦΚΑ-ΕΤΕΑΕΠ, φυσικά, δεν σου δίνουν αυτήν την δυνατότητα...

Και όμως θα έπρεπε, μήπως να το κάνουμε θέμα, να στείλουμε email στο Υπουργείο;; 

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν, Tasos P said:

Και όμως θα έπρεπε, μήπως να το κάνουμε θέμα, να στείλουμε email στο Υπουργείο;; 

Προφανώς και θα έπρεπε, αλλά, σιγά μην ιδρώσει το αυτί τους..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενημερωτικά και σε συνέχεια αυτού, αλλά και αυτού (δικής μου ανάρτησης, όπου στο τιμολόγιο εργασιών της ΕΤΕ η πληρωμή του ΕΦΚΑ εμφανίζεται να έχει προμήθεοια 0,30€), σήμερα που πλήρωσα τον ΕΦΚΑ του Σεπτεμβρίου δεν μου εμφάνισε/χρέωσε κάποια προμήθεια.

 

Edited by georgegaleos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Ενημερωτικά και σε συνέχεια αυτού, αλλά και αυτού (δικής μου ανάρτησης, όπου στο τιμολόγιο εργασιών της ΕΤΕ η πληρωμή του ΕΦΚΑ εμφανίζεται να έχει προμήθεοια 0,30€), σήμερα που πλήρωσα τον ΕΦΚΑ του Σεπτεμβρίου δεν μου εμφάνισε/χρέωσε κάποια προμήθεια.

 

Επιβεβαιώνω! Πληρώνοντας χθές εφκα +ετεαεπ μεσω ΕΤΕ δεν μου εμφάνισε κάποια προμήθεια...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.