Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διευκρινιστική εγκύκλιος για την Ηλεκτρονική Ταυτότητα Κτιρίου και τη μεταβίβαση αυθαιρέτων των Κατηγοριών 1 έως 4


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 35
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν γραμμάτιο πληρώθηκε στίς 30/9, στη δήλωση ο μηχανικός ουσιαστικά δεν προλαβε να γράψει και τίποτα απλά έκδοσε παράβολο στην τύχη. Το ονομα , αφμ και ο γεωγραφικός εντοπισμός είναι σωστός. Δεν τό έχει δει αυτοψία ο συνάδελφος ακόμα. Αυτο είναι σε κατάσταση <<αρχικη υπαγωγη>> ! νομίζω . Σωστα?

1.Αυτό επιβάλλεται να γίνει κάτι μέχρι τίς 15/10?

2.Μέχρι τίς 30/10 ?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, katrmp said:

1.Αυτό επιβάλλεται να γίνει κάτι μέχρι τίς 15/10?

2.Μέχρι τίς 30/10 ?

1. Όχι.

2. Μέχρι 30/10, μπορεί να γίνει εφάπαξ πληρωμή με έκπτωση 20%, ή η ενδιάμεση λύση της προκαταβολής 30% με έκπτωση 10%. Μετά μόνο δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, zazeng said:

1. Όχι.

2. Μέχρι 30/10, μπορεί να γίνει εφάπαξ πληρωμή με έκπτωση 20%, ή η ενδιάμεση λύση της προκαταβολής 30% με έκπτωση 10%. Μετά μόνο δόσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ!! Αν μιλάμε για μόνο δόσεις δεν χρειάζεται να γίνει τίποτα ως 30/10? Το λέω διότι είχα ακούσει ότι σε 1 μήνα πρέπει να ξεκινήσει οπωσδηποτε να πληρώνεται το πρόστιμο. Αρα πρέπει να βγουν οι δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katrmp said:

Αν μιλάμε για μόνο δόσεις δεν χρειάζεται να γίνει τίποτα ως 30/10? Το λέω διότι είχα ακούσει ότι σε 1 μήνα πρέπει να ξεκινήσει οπωσδηποτε να πληρώνεται το πρόστιμο. Αρα πρέπει να βγουν οι δόσεις.

Θα σε γελάσω κ δεν θέλω!

Αν το πετύχω σε καμμία δήλωση (να έχω κάνει υπαγωγή για δόσεις μετά το μήνα) θα ενημερώσω

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ πάλι θα τις φάμε για οφ-τοπικ!

Η κατηγορία δεν επηρεάζει το ύψος του προστίμου, μόνο το προσωρινή/οριστική εξαίρεση από κατεδάφιση.

Όσο είσαι σε αρχική υποβολή/υπαγωγή αλλάζουν όλα κ χωρίς περιορισμό στη μεταβολή του προστίμου. Όταν πας σε οριστική υπαγωγή, μπορείς να ξεκλειδώσεις για διόρθωση (επαναφορά σε υπαγωγή είναι το αίτημα) αλλά υπάρχει περιορισμός 20% στην μεταβολή του προστίμου, για να μεταβάλλεις πάνω από τόσο θέλει έγκριση ΣΥΠΟΘΑ, πιασ'το αυγό κοινώς... Το Σύστημα btw τον κάνει τον έλεγχο αυτόν.

Αν έχεις βγάλει ήδη δόσεις αναπροσαρμόζονται και παίρνουν νέο κωδικό πληρωμής

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, zazeng said:

Θα σε γελάσω κ δεν θέλω!

Αν το πετύχω σε καμμία δήλωση (να έχω κάνει υπαγωγή για δόσεις μετά το μήνα) θα ενημερώσω

Αν έχεις επιτροπη περνά ο μήνας άνετα 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.