Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Civiltech Πόλις και ΣΣ - ανανέωση συμβολαίου συντήρησης


TheoTDM900

Recommended Posts

μιας και έχουμε πιάσει το civil, έχει κανένας να επισημάνει κάτι για το roof? π.χ. αν έχει τετραέρειστη στέγη πως θα την επιλύσει?

 

Παρακαλω ανοιξτε καινουριο θεμα για το ερωτημα σας, εφοσον αυτο το θεμα εχει να κανει με το civil και οχι με το roof. Κανετε μια αναζητηση μηπως και υπαρχει ηδη θεμα για το roof.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 45
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πωπω, τι να πει και κάποιος που έχει αγοράσει το πρόγραμμα (Civil) εδώ και κάτι μήνες και ακόμη δεν το έχει χρησιμοποιήσει..λεφτά για πέταμα ε? σνιφ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα (αγορασμένο το civil plus 07 απο το 2007 χωρίς να έχω πληρωμένα τα συμβόλαια συντήρησης) έχω την εξής απορία.Επιλέγεται κάποιο άλλο λογισμικό (όπως αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω) για τις αμοιβές και για τις μελέτες πυρασφάλειας, θερμομόνωσεις,υδρευσης και αποχέτευσης χρησιμοποιείται το μη αναβαθμισμένο civiltech?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό κάνω. Αν και τελευταία έκοψα και τη θερμομόνωση το excelaki του ΧΑΡΗΣ (δες downloads) το δουλεύω γρηγορότερα.

Άντε κανένας νίντζα-συνάδελφος των pc, να φτιάξει κανένα για πυρασφάλεια και υδρ.-αποχ. ,να τους στείλω πίσω και τα cd.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατ αρχάς θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σας για το δαιδαλώδες του προγράμματος της Civil, καθώς και για την άθλια τακτική τους. Κάνανε 2000 πελάτες και με τις αναγκαστικές ανανεώσεις ζούνε πλουσιοπάροχα. Δεν σας κάνει να αναρωτιέσται πώς αλλιώς ζούνε χωρίς να παράγουν νέα λογισμικά.??

 

επι των προβλημάτων τώρα.

 

Έχω και εγώ την έκδοση 2007 (αγορασμένη απο αυτούς και όχι απο συνοικιακά κομπιουτεράδικα που έχει 15€).

 

Όταν έγινε η αλλαγή ΦΠΑ απο 17% σε 19% ζήτησαν ένα ποσό αδικαιολόγητο. Τσατίστηκα και είπα δεν το δίνω. Θα τα διορθώνω με το χέρι. Μέχρι που ανακάλυψα το εξής απλό.

 

α) πάς στο Συντελεστές --> συντελεστές εισφορών και κρατήσεων --> αλλαγή απο 17% σε 19%. Σατανικά απλό εε.?????

α2) Πάς στα Δεδομένα --> Αρχικές τιμές --> ΦΠΑ κάνεις 19%.

Το α) πάντως είναι πιο μόνιμο.

 

β) αντί να κάνεις σύνδεση με το ΤΕΕ για να κάνεις upload το XML αρχείο το κάνεις απλά Save as meleti1.xml (τυχαίο όνομα) και το σώζεις στο φάκελλο μαζί με τα άλλα έντυπα που έχεις για τον πελάτη σου.

β2) συνδέεσαι στο ΤΕΕ και απλά κάνεις upload (σε ρωτά να κάνεις browse κάπου (στο δίσκο σου), βρίσκεις το meleti1.xml το κάνεις upload και είσαι έτοιμος.

 

Μάλλον *************** ζητάνε να πληρώνουμε ευκολονόητα πράγματα.

 

 

Διαβάζω τους Κανόνες Συμμετοχής.

Ευχαριστώ, iovo.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν κράτησα την ψυχραιμία μου και πέταξα αυτά που μου έστειλαν στον κάλαθο της ανακύκλωσης.

 

Θα το διασκεδάζαμε :P

 

Μόλις 2.650,00 Euro μου ζητούσαν (για όλα όσα είχα κάποτε αγοράσει). Τσάμπα πράμα :P

 

Πιθανολογώ τα παρακάτω :

 

- Κοστολόγησαν και όσα δεν είχα αγοράσει

- Ζητούσαν αναβάθμιση και για περασμένα έτη

- Ήταν ο Δαίμων του Word

- Εδρασε ο Δαίμων της συγχώνευσης αλληλογραφίας (το πιθανότερο)

- Φώναξε ο Δαίμων του ... τραπεζικού τους λογαριασμού που όλο ζητά και περισσότερες εισροές :rolleyes:

 

Μα έχουν τρελλαθεί τελείως ; Ότι τυπώσει ο εκτυπωτής , πάνε και το ταχυδρομούν ; Δεν τα κοιτάζει κανένας ;

 

Είπαμε παιδιά , όταν έχετε όρεξη , κάνετε φοβερή υποστήριξη αλλά όχι και έτσι. Με λίγα περισσότερα παίρνεις στατικό πρόγραμμα

 

Αχχχχ, τα χάπια μου !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.