Μετάβαση στο περιεχόμενο

Civiltech Πόλις και ΣΣ - ανανέωση συμβολαίου συντήρησης


Recommended Posts

Χάρη

 

και τα 2 τα έπραξα που προτείνεις.

 

Θα το ψάξω νομικά και θα πράξω αναλόγως.

 

Πάντως γράμμα διαμαρτυρίας προς την εταιρεία θα στείλω ούτως ή άλλως.

 

Φίλε TheoTDM900, το γράμμα που έγραψες εδώ τους αρκεί. Βλέπεις πόσοι είμαστε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 45
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως θεωρώ ότι το πολις είναι ένα πολύ δυσχρηστό και δυσκολο στην κατανόησή του πρόγραμμα. Χρησιμοποιώ προγραμματάκι (έχει αναφερθεί παρα πάνω) και έχω πληρώσει μόνο 165 ευρώ. Και όλες τις ενημερώσεις δωρεάν. Και όποτε είχα πρόβλημα με βοήθησαν με ευχαρίστηση.

Όταν υπάρχουν τόσα άλλα προγράμματα στον ανταγωνισμό τότε για πιο λόγο να είσαι κολλημένος σε ένα πρόγραμμα?

Και απαντώ:Μήπως γιατί όλες οι πολεοδομίες το χρησιμοποιούν? πως μπορεί να γίνεται αυτό? γιατί να γίνεται αυτό? Γιατί όταν πρωτοπήγα με τα έντυπα του προγράμματός μου σε πολεοδομία, μου έιπε ο φοροτεχνικός ότι δεν δέχεται το πρόγραμμα αυτό, αλλά με ρώτησε γιατί δεν χρησιμοποιείς αυτό?(αλλά όταν έγινα έξαλλος και του είπα ότι μήπως υποστηρίζεις εταιρείες τότε κάθησε και τα έλεγξε όλα? -- μπορεί βέβαια και να το έκανε απο κεκτημένη ταχύτητα, αλλά πως μπορεί το συγκεκριμένο πρόγραμμα να είναι θέσφατο?)

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες εταιρείες όμοιου λογισμικού έχουν την τάση να προωθούν δωρεάν τα προγράμματά τους στις Πολεοδομίες για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν το δίνει και η Civiltech και ο ΤΟΛ και η Insoft και ίσως και οι άλλες εταιρείες.

Το Civil είναι το παλιότερο πρόγραμμα στον χώρο και γι αυτό μάλλον το χρησιμοποιούν σε συνδυασμό με τη δυσκολία που έχουν κάποιοι να αλλάξουν περιβάλλον εργασίας.

Θα πρότεινα στους συναδέλφους όταν έχουν προβλήματα σαν κι αυτό ("...μου είπε ο φοροτεχνικός ότι δεν δέχεται το πρόγραμμα αυτό...") να ενημερώνουν α) τον προϊστάμενο του ΤΧΑ της πολεοδομίας, β) το ΤΕΕ και γ) τις εταιρείες απ' τις οποίες έχουν προμηθευτεί τα προγράμματά τους και να τους ζητούν να τους πάρουν ένα τηλέφωνο για να τους ξεχ.....ν και να τους πουν ότι αν συνεχίσουν έτσι θα κινηθούν νομικά εναντίον τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν από την πολεοδομία, ότι τα προγράμματα είναι κανονικά αγορασμένα, και μάλιστα πληρώνουν και τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποια προγράμματα, της Civiltech;

Να τους πεις να πάρουν τα προγράμματα του ΤΟΛ και της Insoft που είναι δωρεάν και το αναφέρουν στους ιστότοπούς τους. Δεν θα επιβαρύνουν και τον προϋπολογισμό του Δήμου/Νομαρχίας με περιττά έξοδα τα οποία μπορούν να διαθέσουν αλλού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Κι εγώ αγόρασα το πρόγραμμα της civiltech τέλος 2007(Δεκέμβριο) μετά από 4 μήνες μου ήρθε το πρώτο λουκουμάκι για την αναβάθμιση(δεν το πλήρωσα) και μετά από τόσο εκβιασμό για τη "συντήρησή" τους ήμουν έτοιμη τώρα να ενδώσω στους άτιμους και να την πληρώσω, επειδή δεν μπορώ με τίποτα να βρω πώς να επέμβω στο σύστημα και να το ρυθμίσω για τις ελάχιστες αμοιβές που άλλαξε το ΤΕΕ, μέχρι που βρήκα αυτό το thread...και έτσι θα δώσω λιγότερα χρήματα για να αγοράσω το πρόγραμμα που λέτε ( 185+ΦΠΑ) από τη συντήρηση των άτιμων(300+ΦΠΑ), και ελπίζω να μη δυσκολευτώ να το μάθω.....

ΥΓ1 : TheoTDM900 αν θες το γράμμα αγανάκτησης - διαμαρτυρίας το υπογράφω κι εγώ και γενικά ότι κίνηση κάνεις απέναντι στους άτιμους, εγώ είμαι μέσα. Θα πάω μέσα στην εβδομάδα το συμφωνητικό που σου στέλνουν στην αρχή σε μία φίλη δικηγόρο για να μου πει και τι πιθανότητες έχουμε....

ΥΓ2 : Πάντως, έβαλα στο google αναζήτηση polis civiltech και μετά το site της civiltech έβγαλε αυτό το thread....άρα πολύς κόσμος θα το δει....... :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχετε ενδοιασμούς να σπιλώνετε το όνομα της Civiltech αλλά έχετε ενδοιασμούς να πείτε το όνομα της Insoft?

 

:lol:

 

Όσοι τραβάνε ζόρια με νταβατζιλίκια αναβάθμισης,μπορούν:

 

1.Να αντιπροσφέρουν 185+φ.π.α στη civil για την αναβάθμιση ΕΦΑΠΑΞ

2.Να αγοράσουν της Insoft

3.Να χρησιμοποιούν το xls του Θ-Ε-Ο-Υ Χάρη και μετά τσίκι-τσίκι στο ΤΕΕ online.

 

Εϊμαι σίγουρος ότι σε λίγο καιρό είτε η Civil θα υποκύψει,ή η Insoft θα κάνει μπίζνες...μακάρι,τους αξίζει και στους 2.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.