Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Maria Electrical Engineer said:

Ναι, αλλά δεν δίνω πάλι εντολή για εκταμίευση προκαταβολών? Το θέμα μου είναι ο χρόνος που είναι περιορισμένος... Ωχ, συνειδητοποίησα ότι το γράφω στο Αυτονομώ ενώ είναι ΕΚΟ ΙΙ-β που πήρε παράταση έως τέλος Δεκέμβρη :(  Ευχαριστώ για την απάντηση!

Μαρία άμεσα εγγράφεται ο νεος προμηθευτής

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Γρήγορη ερώτηση: ΥΔΕ σε ισχύ και για το κοινόχρηστο σε πολυκατοικία τύπου Α και τύπου Β; Ευχαριστώ! (Έχω διπλοκατοικία και ενώ τα διαμερίσματα έχουν σε ισχύ, το κοινόχρηστο δεν έχει :( Λογικά θέλει...)

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2021 at 5:06 ΜΜ, Maria Electrical Engineer said:

Ναι, αλλά δεν δίνω πάλι εντολή για εκταμίευση προκαταβολών? Το θέμα μου είναι ο χρόνος που είναι περιορισμένος... Ωχ, συνειδητοποίησα ότι το γράφω στο Αυτονομώ ενώ είναι ΕΚΟ ΙΙ-β που πήρε παράταση έως τέλος Δεκέμβρη :(  Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το έκανα και εγώ χτες για να προσθέσω μία παρέμβαση (τέντες) καθώς περίσσεψαν κάποια χρήματα σε μία αίτησή μου. Έκανα αλλαγή προμηθευτών, με τον νέο προμηθευτή να παίρνει προκαταβολή μηδέν και πήγε αμέσως στην νέα κατάσταση. Γίνεται κατευθείαν.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,

για όλους τους εργολάβους έχω την κάτωθι παρατήρηση (ΦΠΑ κανονικά 24%)

 

  •  ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ : Παρακαλούμε αναρτήστε διευκρινήσεις αναφορικά με το ποσοστό ΦΠΑ του παραστατικού.

 

Τι να αναρτήσω????????????

Link to comment
Share on other sites

«..Έχετε καταχωρήσει παραστατικά δαπανών με ημερομηνία εκτός της περιόδου που ορίζεται από τις ημερομηνίες Α ΠΕΑ και Β ΠΕΑ (07/01/2021 - 16/11/2021). Στην περίπτωση αυτή και σύμφωνα με τον Οδηγό του Προγράμματος , θα πρέπει να επισυνάψετε ως ψηφιοποιημένα παραστατικά, τα σχετικά δελτία αποστολής...»

Όλα τα παραστατικά είναι πριν τις 16/11/2021!!!!

Έχει συμβεί σε άλλον?? Είναι bug?

 

edit: Αντί για 2021 είχα 1021!!!

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Στο έντυπο καταγραφής παρεμβάσεων , πως υπολογίζεται  η επιτευχθείσα εξοικονόμηση ενέργειας ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2021 at 7:25 ΜΜ, iks said:

Συνάδελφοι,

για όλους τους εργολάβους έχω την κάτωθι παρατήρηση (ΦΠΑ κανονικά 24%)

 

  •  ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ : Παρακαλούμε αναρτήστε διευκρινήσεις αναφορικά με το ποσοστό ΦΠΑ του παραστατικού.

 

Τι να αναρτήσω????????????

Μία απλή ΥΔ ότι το ΦΠΑ της έδρας του είναι 24% (βλ. οδηγίες πληρότητας φακέλου ΕΚΟ ΙΙ-b)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2021 at 7:28 ΜΜ, getsakna said:

«..Έχετε καταχωρήσει παραστατικά δαπανών με ημερομηνία εκτός της περιόδου που ορίζεται από τις ημερομηνίες Α ΠΕΑ και Β ΠΕΑ (07/01/2021 - 16/11/2021). Στην περίπτωση αυτή και σύμφωνα με τον Οδηγό του Προγράμματος , θα πρέπει να επισυνάψετε ως ψηφιοποιημένα παραστατικά, τα σχετικά δελτία αποστολής...»

Όλα τα παραστατικά είναι πριν τις 16/11/2021!!!!

Έχει συμβεί σε άλλον?? Είναι bug?

 

edit: Αντί για 2021 είχα 1021!!!

Κάντε μία ΥΔ ότι είναι λάθος εκ παραδρομής προφανώς και ότι θέλατε να γράψετε 2021 :)

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφιες που πρέπει να ανεβάσουμε βλέπω ότι είναι 5 σε πλήθος..Αν οι παρεμβάσεις είναι περισσότερες, τι κάνουμε? Πρέπει κάθε μία να έχει την φωτογραφία της ή όχι απαιραίτητα?

Έχει κάποιος γνώση?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, getsakna said:

Στις φωτογραφιες που πρέπει να ανεβάσουμε βλέπω ότι είναι 5 σε πλήθος..Αν οι παρεμβάσεις είναι περισσότερες, τι κάνουμε? Πρέπει κάθε μία να έχει την φωτογραφία της ή όχι απαιραίτητα?

Έχει κάποιος γνώση?

Ανέβασε περισσότερες αν θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.