Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλά κάπως έτσι απάντησα γιατί έχω φτάσει στα όρια μου! Λοιπόν το θέμα είναι ότι και εγώ αυτό είχα διαβάσει στις ερωτήσεις αλλά και στον οδηγό δεν αναφέρει πουθενά κάτι για 30%,  απλά επειδή μου έβαλε ιδέες συνάδελφος είπα να πάρω ένα τηλέφωνο να ρωτήσω .. τι να ρωτήσω βέβαια που έτσι όπως απαντάνε καταλαβαίνεις ότι δεν έχουν ιδέα οι περισσότεροι .. και η απάντηση τους ήταν ότι δεν το λέει μεν κάπου ο οδηγός  αλλά άτυπα τους έχει έρθει διευκρίνηση για τις περιπτώσεις των αυθαιρέτων ότι πρέπει να έχει πληρωθεί το 30% του προστίμου πριν την ημερομηνία της αίτησης στο πρόγραμμα. Και απαντάω αυτό μπορείτε να μου το στείλετε γραπτώς στο μέιλ μου να το έχω βρε παιδί μου; Τι πάει να πει άτυπα; Δεν πρέπει να ξέρουμε κ εμείς; Θα εφαρμοστεί δηλαδή κάτι άλλο από αυτά που λέει ο οδηγός; Και η απάντηση τους ήταν να στείλω μειλ για να μου απαντήσουν .. ότι να΄ ναι όμως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οταν εννοούμε τακτοποίηση, δεν αφορά μόνο διαφορά στο εμβαδόν σε σχέση με την Ο.Α. έτσι;

Έχω περιπτώσεις με λάθος περίγραμμα, παρότι το εμβαδόν δεν απέχει πολύ απο την Ο.Α. Και εκεί πρέπει να έχει γίνει δήλωση υπαγωγής πριν την αίτηση;

Επίσης, αυθαιρεσίες στο δώμα (παράνομη αποθήκη) επηρρεάζουν την αίτηση του υποκείμενου διαμερίσματος (θέλει να κάνει θερμομόνωση δώματος) ακόμα και αν είναι καθόλα σωστό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο πεδίο περιγραφή δε με αφήνει να γράψω αναλυτική περιγραφή των επεμβάσεων που επιθυμώ αντιμετοπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ? δλδ Κουφωματα ALU με θ/κοπη, λέβητας Φ.Α., Εξ. Θερμ/νωση, Αντλία, Ηλιακός,Smart Home μόνο αυτό χωράει !

Αν γράψω σύμφωνα με το τις παρεμβάσεις στο έντυπο 3 ? 

και στο τέλος έχει σημασία δεδομένου ότι γίνετε για το εξοικονομώ οπότε θα πρέπει να συμβαδίζει με το έντυπο 3.

Αν επεξεργαστώ το xml ναι μεν θα το περάσει αλλά μου βγάζει λάθος όταν το τρέχω, καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Γράψε απλά ΠΡΟΤΑΣΗ στο πεδίο περιγραφή.

Το έντυπο πρότασης παρεμβάσεων μετράει στο πρόγραμμα.

Απ' ότι ανέφερε άλλος συνάδελφος στο xml βάζεις μέχρι 250 χαρακτήρες στο πεδίο Περιγραφή, αλλιώς στο πετάει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι! Υπάρχει περιορισμός χρηστών ανα IP; Παραπέμπω στο άρθρο https://ecopress.gr/exoikonomo-aftonomo-afximenes-amoives-sta-dyo-o-odigos-kai-dokimastiki-platforma/

Αναφέρεται χαρακτηριστικά κόφτης.. Γνωρίζετε κάτι περισσότερο;

Καλή δύναμη και καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, TBD said:

Γράψε απλά ΠΡΟΤΑΣΗ στο πεδίο περιγραφή.

Το έντυπο πρότασης παρεμβάσεων μετράει στο πρόγραμμα.

Απ' ότι ανέφερε άλλος συνάδελφος στο xml βάζεις μέχρι 250 χαρακτήρες στο πεδίο Περιγραφή, αλλιώς στο πετάει.

Καλό αλλά δεν είσαι καλυμμένος με το δίκαιο που διέπει τα ΠΕΑ έτσι. Καλύτερα να τα αναφέρει έστω και με συντομογραφία που δεν βγάζει νόημα σε κάποια σημεία.

 

52 λεπτά πριν, statical said:

Καλησπέρα συνάδελφοι! Υπάρχει περιορισμός χρηστών ανα IP; Παραπέμπω στο άρθρο https://ecopress.gr/exoikonomo-aftonomo-afximenes-amoives-sta-dyo-o-odigos-kai-dokimastiki-platforma/

Αναφέρεται χαρακτηριστικά κόφτης.. Γνωρίζετε κάτι περισσότερο;

Καλή δύναμη και καλό κουράγιο!

Αυτό είναι θέμα! Δε νομίζω πως έχουν δικαίωμα όμως. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, TBD said:

Το ποιό...;

Έχουμε υποχρέωση για αναφορά σε συστάσεις βελτίωσης της ενεργειακής απόδοσης από τον ΚΕΝΑΚ.

Ανεξάρτητα από το πρόγραμμα. 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι διαμέρισμα το οποίο το 2019 ενοικιάζονταν ως 2 διαμερίσματα αλλά φέτος ενοποιήθηκε σε 1 μεγάλο και έγινε τακτοποίηση του, είναι επιλέξιμο ξέρετε;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,σε ποιο τηλεφωνο παιρνετε για να επικοινωνησετε με helpdesk? Παιρνω απο χθες στο 210 6241829 παταω το 2 οπως λεει ο τηλεφωνητης αλλα δεν λειτουργει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.