Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Καλησπέρα, σε διώροφη διπλοκατοικία, ισόγειο δηλώνεται μόνιμη κατοικία από την μητέρα με παραχώρηση από τον γιο  και όροφος δηλώνεται πρώτη κατοικία  από τον γιο, με κοινό ρολόι και οι δύο όροφοι, μπορεί να ενταχθεί ολόκληρο το ακίνητο; Αν προσπαθήσω να εντάξω τον μόνο τον όροφο θα έχω θέμα που η ίδια παροχή δηλώνετε και στο ισόγειο στο Ε9; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 ώρες πριν, spiliosa said:

Καλησπέρα, σε διώροφη διπλοκατοικία, ισόγειο δηλώνεται μόνιμη κατοικία από την μητέρα με παραχώρηση από τον γιο  και όροφος δηλώνεται πρώτη κατοικία  από τον γιο, με κοινό ρολόι και οι δύο όροφοι, μπορεί να ενταχθεί ολόκληρο το ακίνητο; Αν προσπαθήσω να εντάξω τον μόνο τον όροφο θα έχω θέμα που η ίδια παροχή δηλώνετε και στο ισόγειο στο Ε9; 

Το θέμα είναι με την ΔΕΗ. Έχω περάσει τέτοια περίπτωση στον προηγούμενο κύκλο και έκλεισαν κανονικά. Υπάρχει σύσταση; 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση nzerman , όχι δεν υπάρχει σύσταση, απλά έχει γίνει τακτοποίηση και σ'αυτήν αναφέρεται ως διπλοκατοικία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spiliosa said:

Ευχαριστώ για την απάντηση nzerman , όχι δεν υπάρχει σύσταση, απλά έχει γίνει τακτοποίηση και σ'αυτήν αναφέρεται ως διπλοκατοικία.

Στο Ε9 πως είναι η καταχωρήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συναδελφοι, εχω 2οροφη κατοικια, του 1995 με λεβητα πετρελαιου και ηλιακο, εβαλα αντλια θερμοτητας 2 κλιματιστικα θερμοπροσοψη, μονωση στο δωμα και αλλαξα πορτοπαραθυρα, τις 3 κατηγοριες τις εχω αλλα εχω προβλημα με την εξοικονομηση ενεργειας και τον προυπολογισμο. Ειμαι 4000 € περιπου χαμηλοτερα απο το μεγιστο προυπολογισμο, εχετε κατι να προτεινετε;; ευχαριστω! 

Link to comment
Share on other sites

βαλε φορτιστη αυτοκινητου ..πουλαει πολυ ..εμενα μου το ζητανε ολοι ... και ας παρουν ηλεκτρικο σε δεκα χρονια ... βαλε ενα να υπαρχει ... 

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, george68 said:

βαλε φορτιστη αυτοκινητου ..πουλαει πολυ ..εμενα μου το ζητανε ολοι ... και ας παρουν ηλεκτρικο σε δεκα χρονια ... βαλε ενα να υπαρχει ... 

Βοηθαει στην εξοικονομηση ενεργειας; ποιο ειναι το κοστος; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αν και το έχω αντιμετωπίσει σε παλιότερο κύκλο τώρα μου διαφεύγει.

Τι γίνεται σε περιπτώσεις οροφοδαμερισματος που στο Ε9 δηλώνουν και το κλιμακοστάσιο (Εκλιμ> 7τ.μ.);

Βγάζω ΠΕΑ με ωφέλιμη= διαμέρισμα + κοινόχρηστος;

Στο ΠΣ δεν χτυπάει κάπου πρόβλημα λόγω διαφοράς τ.μ.;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.