Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απορίες περι αντλιών, μηχανικών, ενεργιακών επιθεωρητών κλπ


PETRAN145

Recommended Posts

1 ώρα πριν, georges81 said:

στους πόσους βαθμούς ανοίγει?

Όσους το ρυθμίσω.

Αν θυμάμαι καλά το έχω από 30οC

 

Βέβαια να πω ότι δεν έχω τα δικά του χειριστήρια

 

υπάρχει όμως πάντα η δυνατότητα να ανοίγουν χωρίς να ελέγχουν καθόλου την θερμοκρασία νερού.

Edited by kostasinjeyan
Link to comment
Share on other sites

@kostasinjeyan σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, κάλυψες τα κενά που είχα περι θορύβου για τα φαν κόιλ.

@georges81 αν καταφέρω να επιτύχω ανάλογη επίδοση με την  δική σου μετά τις επεμβάσεις που θα γίνουν στο σπίτι θα είμαι σούπερ ευχαριστημένος. σε ευχαριστώ για την ανάλυση της εγκατάστασης σου, άνοιξες νέο δρόμο στο τι θα προσπαθήσω να επιτύχω αν και το θεωρώ αδύνατο. Κι αυτό γιατί ο βορινός μου τοίχος δυστυχώς δεν επιδέχεται εξωτερικής θερμομόνωσης μιας και συνορεύει με το διπλανό οικόπεδο και ο γείτονας δεν αφήνει να κάνω μόνωση ούτε αν τον αποζημιώσω οπότε τα νούμερα σου θεωρώ αδύνατον να τα πιάσω.

Όπως και να χει, σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.
 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, PETRAN145 said:

@kostasinjeyan σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, κάλυψες τα κενά που είχα περι θορύβου για τα φαν κόιλ.

@georges81 αν καταφέρω να επιτύχω ανάλογη επίδοση με την  δική σου μετά τις επεμβάσεις που θα γίνουν στο σπίτι θα είμαι σούπερ ευχαριστημένος. σε ευχαριστώ για την ανάλυση της εγκατάστασης σου, άνοιξες νέο δρόμο στο τι θα προσπαθήσω να επιτύχω αν και το θεωρώ αδύνατο. Κι αυτό γιατί ο βορινός μου τοίχος δυστυχώς δεν επιδέχεται εξωτερικής θερμομόνωσης μιας και συνορεύει με το διπλανό οικόπεδο και ο γείτονας δεν αφήνει να κάνω μόνωση ούτε αν τον αποζημιώσω οπότε τα νούμερα σου θεωρώ αδύνατον να τα πιάσω.

Όπως και να χει, σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.
 

1. εσωτερική θερμομόνωσ? 2. μπορείς να βάλεις στο σημείο ντουλάπα? πιστεύω κάτι θα κόψει.

Μην απογοητεύεσαι ενδεχομένως να βάλεις μεγαλύτερο σώμα στο δωμάτιο αυτό για να ισοφαρίσεις χωρίς να έχεις ψηλά τα νερά σε όλο το σπίτι.

επίσης έχω ακούσει για μόνωση π μπαίνει σαν αφρός μέσα στο διάκενο απο τα τούβλα.......ημίμετρο ξέρω αλλά απ οτο ολότελα...... δν ξέρω βέβαια εάν αξίζει. Συζήτησέ το με τον μηχανικό σου.

Edited by georges81
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2020 at 7:55 ΜΜ, georges81 said:

1. εσωτερική θερμομόνωσ? 2. μπορείς να βάλεις στο σημείο ντουλάπα? πιστεύω κάτι θα κόψει.

Μην απογοητεύεσαι ενδεχομένως να βάλεις μεγαλύτερο σώμα στο δωμάτιο αυτό για να ισοφαρίσεις χωρίς να έχεις ψηλά τα νερά σε όλο το σπίτι.

επίσης έχω ακούσει για μόνωση π μπαίνει σαν αφρός μέσα στο διάκενο απο τα τούβλα.......ημίμετρο ξέρω αλλά απ οτο ολότελα...... δν ξέρω βέβαια εάν αξίζει. Συζήτησέ το με τον μηχανικό σου.

κάτσε να τον βρω πρώτα.
Είναι δυσεύρετοι στην περιοχή μου αυτή την εποχή κι ακόμα πιο δύσκολο να βρω "ανεξάρτητους" και  με εμπειρία στο αντικείμενο..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.