Μετάβαση στο περιεχόμενο

κορονοιός/sms/μετακινήσεις.


dimitris GM

Recommended Posts

Βεβαίωση υποβληθείσα για μετακίνηση στο ΕΡΓΑΝΗ παρατήρησα ότι δεν τη κρατάει το σύστημα για να την εκτυπώσεις ξανά αν χρειαστεί, οπότε εκτυπώνουμε νέα αν με άλλο αριθμό πρωτοκόλλου αν τυχόν χαθεί  αυτή που εκδώσαμε.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν τυπώνεις μια μετακίνησης εργαζομενου και αν είσαι Ελ. Επαγγελματίας γιατί δεν τυπώνεις μια η οποία στο πεδίο ΦΟΡΕΑς που εργάζεσαι να τυπώσεις τα στοιχεία σου σαν Μηχανικός?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα αθλήματα μάλλον αφορά τους κανονικούς αθλητές που είναι γραμμένοι σε επίσημους συλλόγους. Ότι σε γκρουπάκια 3 ατόμων μπορούν να συνεχίσουν να προπονούνται. Αλλιώς πώς θα γίνουν, ακόμα και τα ατομικά αθλήματα, αν απαγορεύεται η παραμονή πολιτών στους χώρους άθλησης; Για τα ομαδικά, σου επιτρέπουν μόνο εάν είσαι α' εθνική.

Τα συνοικιακά μπασκετάκια εξ άλλου θα είναι και κλειδωμένα, όπως και τα πάρκα.

Για τον απλό πολίτη σωματική άσκηση εννοείται μάλλον ένα ξεμούδιασμα γύρω από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Μέλος οργάνου διοίκησης είναι τα μέλη ΟΕ?

Αν κάποιος έχει μια οικοδομή ως μέλος ΟΕ εκτός νόμου και θέλει να την επισκεφτεί με τι βεβαίωση πάει? Χειρογραφη μπορεί και ποια?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου ειναι αθλητης , επαγγελματιας , μου ειπε οτι μπορει να προπονειται κανονικα με χαρτι απο την ΠΑΕτου......αυτος παντος δεν χρειαζεται  χαρτι ....                  μολις   1    μιλι μακρια      απο τις ακτες μου ...Ρωσου ολιγαρχη  

20201108_113504.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε κάθε περίπτωση, έχει τον τίτλο του αθλητή, δε φοράει απλά μια φόρμα και να βγαίνει έξω για τρέξιμο. μάλλον πέρσι έγινε κατάχρηση και προφασίζονταν όλοι σωματική άσκηση για να βγουν και να δουν κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εμπνεόμενος από την ανοησία της προηγούμενης γκαραντίνας που ανάρτησε ο Δημήτριος [την καλησπέρα μου] αναφορικά στις επιλογές των sms κάποια αφορούν/αναγράφουν:

"Μετάβαση σε φαρμακείο... Μετάβαση σε ... σούπερ μάρκετ, ... Μετάβαση σε τελετή κηδείας...

  ..... με ποιον κωδικό....  επιστρέφω από την κάθε μετάβαση ? 😁

Υ.Γ. Εχω ξεμείνει από χθές έξω από ένα σουπερ μάρκετ .. και τελειώνει και η μπαταρία στο κινητό ...

Edited by georgegaleos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με κανέναν. η επιστροφή σε μια εύλογη ώρα είναι αυτονόητη.

βέβαια συμφωνώ ότι αυτό το "εύλογη" είναι πολύ ασαφές. τόσο ασαφές, σα να μην υπάρχει περιορισμός στο πόσο θα λείψεις, αρκεί να είσαι σε μια εύλογη απόσταση από το σπίτι, η οποία και πάλι είναι εντελώς  ασαφής.. κάποιοι λένε για όρια δήμου. κι αν μένεις σε όρια δήμου κινείσαι δηλαδή μόνο στον ημιχώρο που υπάγεσαι; πολλές ασάφειες.

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Υ.Γ. Εχω ξεμείνει από χθές έξω από ένα σουπερ μάρκετ .. και τελειώνει και η μπαταρία στο κινητό ...

Κλαίω.....

Πέρα απο την πλάκα αν πάω σε γιατρό 9 το πρωί και με αναμονή κλπ ξεμπερδέψω 2 το μεσημέρι ξαναστέλνω? Επίσης αν μου πέσει η μπαταρία στο ενδιάμεσο? Θα πάω σε δικαστήριο για να δικαιωθώ?

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.