Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

κορονοιός/sms/μετακινήσεις.


dimitris GM

Recommended Posts

Με έχουν σταματήσει στα διόδια >9.00, ήμουν ΟΚ με την Εργάνη (αν και είχα βάλει μέχρι 9.00, δεν το πρόσεξε καθόλου).

Φαντάζομαι επίσης η Εργάνη θα υπερισχύσει και του απαγορευτικου του από νομό σε νομό για τα Χριστούγεννα για τις εργάσιμες μέρες (όχι δεν θέλω να πάω για προβατίνα, για αποτύπωση, για αποτύπωση)

Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται από το πόσοι τελικά κάνουν χρήση των ελευθεριών αυτών. Δηλαδή αν όλοι οι μηχανικοί αρχίσουν να το ξενυχτάνε στο γραφείο και τα χριστούγεννα κλείσουν αποτυπώσεις στην επαρχία, μάλλον θα πέσει απογορευτικό και στα δύο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε συνηθισμένοι εμείς κ από ευθύνες...

Πάντως θέλει κ άλλους Ελ. επαγγελματίες για να πιάσουμε κρίσιμη (κ παρατηρήσιμη) μάζα. Αν γινόταν με sms και η μετακίνηση για εργασία θα γινόταν αντιληπτό πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

αρκεί να μετακινηθούν άλλοι ελ/επ για να πέσει απαγόρευση σε όλους.

δεν έχει τόση σημασία η ειδικότητα αλλά το συνολικό πλήθος. όσο πιο πολλοί κινούνται με άδεια, τόσο πιο πολλοί κινούνται και χωρίς άδεια μιας και δε θα προλαβαίνει κάποιος να τους ελέγξει για να φοβηθούν.

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, georgios_m said:

δε θα προλαβαίνει κάποιος να τους ελέγξει

Στις Αφίδνες, όποτε έχω περάσει με έχουν σταματήσει, χωρίς ποτέ να έχω πρόβλημα.
Στην επιστροφή από το χωριό έχει πάντα περιπολικό στα διόδια, αλλά κάθονται μέσα με καφέ και τυρόπιτα :D

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα άλλο σενάριο βέβαια και ήδη έχει αρχίσει να συζητάτε σοβαρά, νομίζω είναι θέμα λίγων ημερών να ανακοινωθεί ότι η μετακίνηση από Νομό σε Νομό θα απαγορευτεί τις επόμενες μέρες και τις μέρες των γιορτών, το βλέπω πολύ πιθανό να συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arche said:

το βλέπω πολύ πιθανό να συμβεί.

σε αυτό το σενάριο αναφέρομαι, θεωρώ ότι η εργασία θα είναι εξαίρεση

56 λεπτά πριν, persepolis88 said:

ισχύει και μετά τις 30.11?

θα θέλει ανανέωση λόγω παράτασης λοκντάουν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zazeng said:

σε αυτό το σενάριο αναφέρομαι, θεωρώ ότι η εργασία θα είναι εξαίρεση

το σενάριο αυτό ισχύει ήδη. χωρίς εργασία δε μπορείς να πας ούτε στο διπλανό δήμο. το επόμενο βήμα θα είναι να μη μπορείς ούτε και για εργασία να πας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.