Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

κορονοιός/sms/μετακινήσεις.


dimitris GM

Recommended Posts

Θα του απαντήσεις είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, αν ζητήσει εξηγήσεις θα του πεις στάσου να πάρω τον Γιώργο τον Γαλλέο να σου εξηγήσει - πρόσεξε μόνο μην είναι Σάββατο πρωί και τον έχει βρει ο Αυτιάς, δεν θα τον πετυχαίνεις - ο Γιώργος θα του πει όλα αυτά που σου έγραψε στην τελευταία σελίδα και αναστατωμένος θα σε αφήσει ελεύθερο και θα πιάσει έναν άλλο που θα καταλαβαίνει καλύτερα τι είναι._
:) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Arche, όχι τον 

19 minutes ago, Arche said:

τον Γαλλέο

αλλά τον Γαλαίο .... (ξέρω ότι μπερδεύει με το "ψευδώνυμο")... απλά επειδή σε 'μένα χτυπάει περίεργα στο μάτι ... που το έχω συνηθίσει σωστα ... και για λόγους ορθότητας ... οπότε αν το διορθώσεις θα διαγράψω το παρόν ... 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν, Arche said:

Θα του απαντήσεις είμαι ελεύθερος επαγγελματίας...

Mπά αυτοαπασχολούμενος έχω βάλει....Δε θεωρώ τον εαυτό μου καλλιτέχνη μ αυτά που κάνω....Μόνο με ελεύθερο πνεύμα δεν δουλεύμουμε άλλωστε....

Το αστείο της υποθέσεως είναι οτι ακόμη και σε αυτό υπάρχει ερμηνεία.....

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν έχει επιλογή αυτοϊκανοποιούμενος...

Μα γιατί τόσες ερμηνείες ούτε σουρεαλιστικό ποίημα δεν επιδέχεται!!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

επίσης Με Γαλαίος... τέτοιες παλιοσκέψεις που κάνει και ο Τσατσένγκ :) :) :) ομολογώ τις κάνω και εγώ πότε πότε ειδικά όταν φτιάχνω τα δικά μου ακίνητα

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2020 at 5:54 ΜΜ, georgegaleos said:

Είσαι δηλαδή, "Ελεύθερος επαγγελματίας-Αυτοαπασχολούμενος"

Οπότε με την λογική που έχουν στήσει την πλατφόρμα είτε "ελεύθερος επαγγελματίας" επιλέξεις είτε "αυτοαπασχολούμενος", θεωρώ δεν υπάρχει πρόβλημα, ... τουλάχιστον στο να μπορεί να ξεχωρίσει τις έννοιες το όργανο που θα σε ελέγξει

Εγώ πάντως δεν μπήκα στην πλατφόρμα... έχω την χειρόγραφη δήλωση από την προηγούμενη φορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.in.gr/2020/12/19/plus/medianews/sta-nea-savvatokyriako-oi-dyo-algorithmoi-pou-tha-mas-sosoun/

 

- συγγνωμην...μπορει το δικο μου να ειναι...σοκολατούχο ....????🙄
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, έχει δώσει κάποιος συνάδελφος κάποιου είδους βεβαίωση σε πελάτη για μετακίνηση εκτός νομού προκειμένου να γίνει έλεγχος σε εξοχικό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να προβλέπεται κάτι τέτοιο. Αν κατάλαβα καλά να δώσει ο μηχανικός βεβαίωση σε ιδιώτη για να πάνε στο εξοχικό του ιδιώτη.

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, polyd said:

έχει δώσει κάποιος συνάδελφος κάποιου είδους βεβαίωση σε πελάτη για μετακίνηση εκτός νομού προκειμένου να γίνει έλεγχος σε εξοχικό;

Τι λες άνθρωπέ μου. Πρόσεχε μη σε μπλέξει πουθενά και φας και εσύ κανένα πρόστιμο.

Εσύ ως μηχανικός είτε με το έντυπο μετακίνησης αυτοαπασχολούμενου είτε με αυτό από το πληροφοριακό σύστημα ΕΡΓΑΝΗ μπορείς να μετακινείσαι για εργασιακούς λόγους στην περιφερειακή σου ενότητα. Ο ιδιώτης εφαρμόζει τις αιτιολογίες κατ εξαίρεση μετακίνησης (κωδικοί 1 έως και 6).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.