Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ρύθμιση αυθαιρέτων: 3μηνη παράταση για την ανάρτηση δικαιολογητικών ν. 4014/2011 (Α’ 209) στον ν. 4178/2013 (Α’ 174)


steve aris

Recommended Posts

Επί του πρακτέου:

ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΟΜΟ ή Υ.Α. ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΟΙΝΗ ????

Και δεν μιλάει για κλείδωμα δηλώσεων, αλλά για κλείδωμα λογαριασμού.......................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 38
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην ανησυχείτε! Δεν πρόκειται να κλειδωθεί κανένας λογαριασμός μηχανικού... Απλώς ανέθεσαν σε ένα φωστήρα να γράψει το τελικό κείμενο κι αυτός, όπως συνήθως< μας έδειξε τα ελληνικά που έμαθε και μιλάει....

Απλώς θα "κλειδώσουν" οι δηλώσεις και στο μέλλον θα προβλεφτεί κάποια διαδικασία (που θα πονάει την τσέπη) για να ξεκλειδώσουν....

Εμάς όμως δεν μα ενδιαφέρει ιδιαιτέρως. Είμαστε σε όλα μας ΟΚ.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το μαστίγιο. Το καρότο είναι το "είστε οι μηχανικαρες μας ελάτε να κάετε τσαμπε καταγραφή ετοιμόρροπων κλπ"....

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, zazeng said:

αυτά που λήγουν αντιμεθαύριο εννοεί, δεν μπερδευτήκανε!

Όσο πάει και το χοντραίνει πάντως η υπουργάρα....

Δηλαδή οι δηλώσεις4178 και 4495 που με βάση τις ημερομηνίες πληρωμής τα αρχεία πρέπει να ανέβούν μέχρι 8/11 πήραν αυτή την παράταση ή όχι?

 

Εχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Εμάς όμως δεν μα ενδιαφέρει ιδιαιτέρως. Είμαστε σε όλα μας ΟΚ.

Ή πολύ ειρωνικό-εύστοχο ή πολύ αντισυναδερφικό...................

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν, zazeng said:

Δες στην προηγούμενη σελίδα την παράθεση του νόμου από τον nkos

Αυτό με μπέρδεψε διαβάζοντας αρχικά την είδηση. Τελικά τι από τα δύο συμβαίνει γιατί απ' ότι ξέρω και διαβάζω και άλλοι συνάδελφοι μπερδεύτηκαν αρχικά: ή εμείς δεν ξέρουμε να διαβάζουμε ή αυτοί δεν ξέρουν να γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, K_PAT said:

ή εμείς δεν ξέρουμε να διαβάζουμε ή αυτοί δεν ξέρουν να γράφουν.

'Η και τα δύο! Εμένα οι εγκεφαλικές μου επιδόσεις τώρα τελευταία έχουν αρχίσει κ με ανησυχούν!!

Τεσπά, νομίζω είναι ξεκαθαρα για τις δύο πρώτες περιπτώσεις του 4178.

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, zazeng said:

'Η και τα δύο! Εμένα οι εγκεφαλικές μου επιδόσεις τώρα τελευταία έχουν αρχίσει κ με ανησυχούν!!

Τεσπά, νομίζω είναι ξεκαθαρα για τις δύο πρώτες περιπτώσεις του 4178.

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Το είδα αναρτημένο και στο site του αγαπημένου μου ΤΕΕ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, K_PAT said:

Το είδα αναρτημένο και στο site του αγαπημένου μου ΤΕΕ!!!!!!!!!!



 

Σύμφωνα με Δελτίο Τύπου του ΥΠΕΝ, «Παρατείνεται για 3 μήνες η ημερομηνία προθεσμίας ανάρτησης των σχεδίων και λοιπών εγγράφων για δηλώσεις με ημερομηνία μεταφοράς από τον ν. 4014/2011 (Α’ 209) στον ν. 4178/2013 (Α’ 174) ή εξόφλησης του παραβόλου έως την 31η Δεκεμβρίου 2014».

Για τον τρόπο και το χρονοδιάγραμμα εφαρμογής τυχόν περιορισμών θα δοθούν σχετικές ανακοινώσεις.

The plot thickens...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.