Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βεβαίωση Κυκλοφορίας Εργαζόμενου-Αυτοαπασχολούμενου-Ελ. Επαγγελματία: Τα έντυπα και η διαδικασία μέσω Εργάνη


Engineer

Recommended Posts

@tzitzikas, καλημέρα,

με βάση τα όσα αναγάφει η βεβαίωση (και όχι με βάση το τι θα σου ζητηθεί από τον έλεγχο) ισχύει:

image.png.9dfe14523c2910914090a1e57583b1cb.png

Ο νομοθέτης αποζητά και [το (α)] και [το (β) το οποίο (β) αναφέρεις εσύ]. Αυτός που θα επιβάλλει αυτό που αποζητά ο νομοθέτης να του το το επιδείξεις δεν το γνωρίζουμε. Συνήθως γίνεται γνωστό δια ζώσης και επιτοπέως.

Επίσης να ρωτήσω: στο χειρόγραφο έντυπο θα πρέπει τα στοιχεία που συμπληρώνουμε να είναι χειρόγραφα με τον δικό μας γραφικό χαρακτήρα (ή τέλος πάντων με οποιουδήποτε γραφικό χαρακτήρα) ή τυπωμένα από εκτυπωστή (ή τέλος πάντως από οτιδήπωτε εκτυπώνει) ? 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν από προσωπικές εμπειρίες...

Εϊχα μαζί μου την χειρόγραφη δήλωση από το forma.gr

Όσες φορές με σταμάτησαν, με αυτήν και την Αστ. ταυτότητα δεν είχα θέμα..... 

Τώρα θα έχω την νέα δήλωση, την εκτύπωση από το taxis και την Αστ. ταυτότητα.... και θεωρώ πως και πάλι δεν θα έχω θέμα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Στην νέα δήλωση τύπου Α

https://forma.gov.gr/docs/GOV 2- Βεβαίωση κίνησης ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ 12.02.2021.pdf

αναφέρει στο

ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ

• Είναι απαραίτητο να μετακινηθώ για λόγους εργασίας εντός των ορίων της/των Περιφερειακής/ων Ενότητας/των …………………………..

Χρονικό διάστημα από …./…./2021 έως …./…./2021

• Μεταξύ των ωρών από ……… έως ………. (24ΩΩ:ΛΛ):

τι εννοεί ο ποιητής??? Τι ημερομηνίες θα γράψω?? Αφού η εργασία μου δέν έχει συγκεκριμένες ημερομηνίες. Κάθε μέρα μπορεί να είμαι έξω. Αν γράψω π.χ Χρονικό διάστημα από 15/2/2021 έως 31/12/2021 είμαι εντάξει??

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, TBD said:

Δέχεται μέχρι 28/2 νομίζω.

αυτό (μέχρι 28/2) που αναφέρεται? Γνωρίζει κάποιος σίγουρα?? Αυτά ισχύουν και για Θεσσαλονίκη που δεν έχει καθολικό lockdown?

Θα πρέπει κάθε 2 βδομάδες δηλαδή να φτιάχνουμε νέα? Λες και πρόκειται να βγούμε σύνταξη!

 

 

Link to comment
Share on other sites

εδω

Lockdown στην Αττική: Αυστηρά περιοριστικά μέτρα που ισχύουν από 11 Φεβρουαρίου έως την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

https://www.e-nomothesia.gr/law-news/lockdown-sten-attike-austera-perioristika-metra.html

 

για την Θεσ/νικη

οποιος "εξερχεται" με τετοιο κρυο

ας ενημερωσει....🙂

 

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, dimitris GM said:

εδω

Lockdown στην Αττική: Αυστηρά περιοριστικά μέτρα που ισχύουν από 11 Φεβρουαρίου έως την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

https://www.e-nomothesia.gr/law-news/lockdown-sten-attike-austera-perioristika-metra.html

 

για την Θεσ/νικη

οποιος "εξερχεται" με τετοιο κρυο

ας ενημερωσει....🙂

 

δηλαδή Θεσσαλονίκη ισχύει το παλιό έντυπο τύπου Α ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

για εργαζομενους ισχυει αυτο

https://www.taxheaven.gr/news/52933/ta-nea-entypa-metakinhshs-apo-1522021-metabatikh-periodos-ews-to-prwi-ths-tetarths-17-febroyarioy

 

για τπ μερος Β'... δεν βλεπω να αλλαξε κατι

ας μας πει καποιος αν ξερει κατι διαφορετικο...

[εγω γραφω παντοτε  αιτια  στο μερος Β'... "2"...]

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, tzitzikas said:

καλησπέρα. Στην νέα δήλωση τύπου Α

https://forma.gov.gr/docs/GOV 2- Βεβαίωση κίνησης ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ 12.02.2021.pdf

αναφέρει στο

ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ

• Είναι απαραίτητο να μετακινηθώ για λόγους εργασίας εντός των ορίων της/των Περιφερειακής/ων Ενότητας/των …………………………..

Χρονικό διάστημα από …./…./2021 έως …./…./2021

• Μεταξύ των ωρών από ……… έως ………. (24ΩΩ:ΛΛ):

τι εννοεί ο ποιητής??? Τι ημερομηνίες θα γράψω?? Αφού η εργασία μου δέν έχει συγκεκριμένες ημερομηνίες. Κάθε μέρα μπορεί να είμαι έξω. Αν γράψω π.χ Χρονικό διάστημα από 15/2/2021 έως 31/12/2021 είμαι εντάξει??

Καλημέρα,

Η συγκεκριμένη φόρμα έχει και ένα πεδίο για αριθμό πρωτοκόλλου. Εφόσον το έντυπο δεν συμπληρώνεται ηλεκτρονικά πως προκύπτει αυτός?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχες δει κάποια ίδια παλαιότερη. Τώρα το έχουν βγάλει. Η διευκόλυνση συνεχίζεται απρόσκοπτα. Ηταν κάτι περιττό και θέωρησαν σκόπιμο να το βγάλουν για να μην δημιουργηθεί σύγχυση και κατακραυγή.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.