Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση Κυκλοφορίας Εργαζόμενου-Αυτοαπασχολούμενου-Ελ. Επαγγελματία: Τα έντυπα και η διαδικασία μέσω Εργάνη


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπήκα στο Εργάνη και δεν υπάρχει Επιλογή: ΕΙΔΙΚΑ ΕΝΤΥΠΑ -> Βεβαιώσεις Κυκλοφορίας -> Εισαγωγή. Δείτε την εικόνα. Που ειναι??? με taxis κωδικούς μπήκα

1124399307_.thumb.jpg.521b4068da4e32076bbb3b9660042eac.jpg

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να γνωρίζει γιατί δεν εμφανίζονται στον Εργάνη τα ειδικά έντυπα>βεβαίωση μετακίνησης?? Πρέπει να κυκλοφορήσω αύριο για εργασία και δεν ξέρω τι χαρτί να κάνω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. Στο https://forma.gov.gr λεει στα ειδικά έντυπα. Ούτε σωστές οδηγίες δεν είναι ικανοί να γράψουν...

Και στην χειρόγραφη ζητάνε αριθμό πρωτοκόλλου. Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά - δεν συνηθίζω να καταγράφω στον "σκληρό" τέτοιες λεπτομέρειες - μέχρι προσφάτως ήταν στα ειδικά έντυπα. Και πάλι λέω αν θυμάμαι καλά...

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

στο εκτυπωμένο απο Εργάνη βάζετε σφραγίδα-υπογραφή κατω? Δεν έχει σχετικό πεδίο όπως η παλια χειρόγραφη. ευχαριστω

σημείωση: η νέα χειρόγραφη δεν έχει πεδίο σφραγίδας-υπογραφής, άρα μαζί με το πεδίο Αρ. Πρωτοκόλλου σε οδηγεί να καταλήξεις στο συμπέρασμα οτι μόνο μέσα απο Εργάνη βγαίνει πλέον. Αν και στο forma.gov αναφέρει ακόμα ως επιλογή την χειρόγραφη και την έχει προς εκτύπωση https://forma.gov.gr/docs/ERGANI Vevaiosi kinisis El Epaggelmatia 26 02 2021.pdf. Ειναι τόσο δύσκολο να είναι πιο ξεκάθαροι. τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι έκανα την δήλωση και έβαλα αυτοαπασχολούμενος. Αργότερα που μου απάντησε ο λογιστής μου είπε να βάζω ελεύθερος επαγγελματίας. Δεν έχω προσωπικό και έχω έδρα το σπίτι. Αυτοαπασχολούμενος είναι οκ? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με έχουν σταματήσει ποτέ για έλεγχο αλλά δεν μπαίνει σφραγίδα και υπογραφή στο έντυπο της εργάνης. Χρειάζεται μόνο, με βάση τα μέχρι δεδομένα, εκτύπωση από το taxis τα στοιχεία επιχείρησης. 

Καλά σου είπε ο λογιστής, επιλέγεις "Ελεύθερος Επαγγελματίας"

 

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Konstantinos IB said:

 

Καλά σου είπε ο λογιστής. 

 

Το είχαμε συζητήσει εδώ πάλι διεξοδικά. Είχαμε καταλήξει ότι αν πρέπει να διαλέξουμε ένα, ορθότερο είναι το αυτοαπασχολουμενος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.