Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαίωση Κυκλοφορίας Εργαζόμενου-Αυτοαπασχολούμενου-Ελ. Επαγγελματία: Τα έντυπα και η διαδικασία μέσω Εργάνη


Engineer

Recommended Posts

Το ξέρω ότι το έχουμε συζητήσει αλλά εμένα δεν μου εξέδιδε έντυπο με το "αυτοαπασχολούμενος". Κουλό ε; Όμως αληθινό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ούτε εμένα με έχουν σταματήσει μέχρι τώρα. Για το αυτοαπασχολούμενος ή το Ε.Ε. πραγματικά δεν ξέρω την διαφορά και δεν νομίζω για αυτό να ξέρουν και αυτοί που τυχόν θα μας σταματήσουν για έλεγχο.

Αυτό μου έκανε εντύπωση είναι οτι δεν γράφει οτι μπορώ να κινούμε εντός ορίων της περιφέρειας κεντρικής Μακεδονίας (όπως έγραφα εγώ στην χειρόγραφη), αλλά εντός της περιφερειακής ενότητας Θεσσαλονίκης που απο ότι κατάλαβα είναι ο Νομός Θεσσαλονίκης. Εγώ βρίσκομαι σε δήμο πλησίον της πόλης της Θεσσαλονίκης.  Το σύστημα σου δίνει την επιλογή ακόμα μίας περιφερειακής ενότητας (δηλαδή ενός ακόμα Νομού).

Δηλαδή ένας μηχανικός που κάνει βιομηχανικά έργα και μπορεί να κινείται π.χ Μακεδονία, Θράκη, Θεσσαλία κτλ, τι συμπληρώνει?

Link to comment
Share on other sites

Για Μακεδονία - Θράκη - Θεσσαλία, απ' ότι ξέρω χρειάζεται άλλο έντυπο αλλά δεν έχει τύχει να ασχοληθώ με αυτό μέχρι τώρα.

Επιλέγω μια Π.Ε. που βρίσκομαι, επιλέγω και τη δεύτερη που έχω τη μεγαλύτερη δραστηριότητα και στις "Σημειώσεις" κάτω βάζω "Πιθανή μετακίνηση σε όλη την Περιφέρεια Αττικής". 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Κάθε φορά που κάνουμε νέα αίτηση στο Εργάνη θα πρέπει να εκτυπώνουμε ξανά στοιχεία φυσικού προσώπου και επιχείρησης από Taxis net? Για να έχουν επάνω την πρόσφατη ημερομηνία? Ή δεν είναι απαραίτητο? Εγώ έχω του Φεβρουαρίου μαζί μου εκτυπωμένα. Ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.