Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

εκλεισαν τα Ιόνια νησιά μέσα σε 1 ωρα και κατι!!

περυσι είχαν μείνει ανοιχτά μήνες...

καληνύχτα... την Δευτέρα στην Αθηνα θα πέσει πολύ γέλιο....

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα εξαντληθούν οι πόροι σε κάθε Περιφέρεια στο ίδιο χρονικό διάστημα ή και λιγότερο από αυτό του 2019 ήταν το αναμενόμενο......

Τα διαθέσιμα κεφάλαια είναι μεν τριπλάσια αλλά η ζήτηση είναι δεκαπλάσια....

Όποιος ανέλαβε να "περάσει" πάνω από 2-3 αιτήσεις στο σύστημα (όχι να κάνει απλώς τα ΠΕΑ...)

ή δεν ήξερε του γινόταν ή παραπλανούσε εσκεμμένα τους πελάτες του.... (δεν μπορώ να το εκφράσω πιο κομψά....)

Το συγκεκριμένο σύστημα είναι άδικο και το αναγνωρίζουν όλοι αλλά κάπου θα πρέπει να δούμε και τα δικά μας χάλια.......

Αν αφήσουν το σύστημα να δέχεται αιτήσεις ανεξάρτητα διαθεσίμων κεφαλαίων σε 1 εβδομάδα θα έχουν μπει όλα τα ακίνητα της Ελλάδας που είναι επιλέξιμα.... 

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

όσο πιο απλό τόσο χειρότερα....όσοι ήταν υπέρ της απλούστευσης τώρα τι έχουν να πουν??? είναι σαν τις πανελλήνιες όταν τα θέματα είναι δύσκολα η κατανομή είναι κλιμακωτή όταν τα θέματα είναι εύκολα τότε όλοι μαζεύονται γύρω από το 20 και περνάς με 0,01!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ηπειρος 24 λεπτά. Τόσο κράτησε 

Πέρασα το ένα σπίτι.

Δεν πέρασα το άλλο (της μάνας μου έμεινε χωρίς ολοκλήρωση) παρότι το δούλευε η γυναίκα μου παράλληλα.

Αργησε 3 λεπτά να μπει...

Σημειώνω ότι η αίτηση γινόταν με το ίδιο ΑΦΜ και κανονικά δουλεύαμε παράλληλα από 2 υπολογιστές.

Απλά στη γυναίκα έκανε και 3 λεπτά να αναγνωρίσει το ΠΕΑ συν ότι είχε 4 ιδιοκτήτες...  Πάει το πουλάκι.

Εκπληξη  για μας ο πίνακας παρεμβάσεων που δεν ήταν στο ντεμο. Βέβαιο ο μηχανικός μας μας το είχε επισημάνει ότι θα το ζητήσει.

Αρα 

Εγώ έπιασα ιατρική Αθηνων 

Η γυναίκα μου θα δώσει ξανά πανελλήνιες δεν πιάνει πρώτη επιλογή!!! 

Τι να πω αίσχος 

Αυτό δεν είναι σύστημα είναι τηλεπαιχνίδι 

Και τι τηλεπαιχνίδι, ούτε μια σόμπα χαλαζία δεν μας έδωσε να τη δώσω στη μάνα μου που θα μείνει πάλι εκτός προγράμματος 

Edited by kotor9
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος των 20 και κατι λεπτών σημαίνει οτι είναι σχεδόν αδύνατον να προλάβει κάποιος δυο αιτήσεις και μάλιστα κάποιος που καταχωρεί γρηγορα δλδ. ο αρ καταχωρητων περίπου ισος με το σύνολο των αιτήσεων που πρόλαβαν, που είναι παρα πολύ ύποπτο...το λεω εχοντας εμπειρία καταχωρήσεων από το 2018 και μου επαιρνε 20'-35' τοτε

 

 

Παρατήρηση.

Εάν είσαι Μηχανικός βάλε την ειδικότητα σου στο προφίλ σου

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι πολύ ύποπτα που συμβάινουν. Κάτι δεν κολλάει. Δεν μπορεί να γίνονται τόσο γρήγορα αιτήσεις. Μήπως κάτι παίζει με κάποιο software μαζικών αιτήσεων π.χ. ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

το βρισκω αναμενομενο γιατι φετος για να ικανοποίησης  τα κριτιρια εχεις μεγαλύτερο κοστος αρα με λιγοτερες αιτησεις τελειωνουν τα λεφτα ..ειναι και μεγαλύτερη η επιδότηση και ενδιαφερθηκαν και ποιο πολλοι 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, nik said:

Αυτά είναι πολύ ύποπτα που συμβάινουν. Κάτι δεν κολλάει. Δεν μπορεί να γίνονται τόσο γρήγορα αιτήσεις. Μήπως κάτι παίζει με κάποιο software μαζικών αιτήσεων π.χ. ?

Robot λεγετε. Γράφεις κώδικα και τα περνάει αυτόματα τα στοιχεία στο δευτερόλεπτο. 

Edited by Πάνος
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.