Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

Προσωπικά δεν είχα θέμα με το ΠΕΑ, τα πήρε όλα μια χαρά. Στη μια αίτηση κόλλησε κανένα 5λεπτο αλλά όχι κάποιο άλλο πρόβλημα. Απλά μέχρι να βάλουμε όλα τα στοιχεία πέρασε ώρα. Την έχασα για λίγα λεπτά.

Την άλλη την έχασα γιατί δεν έγινε ποτέ η διασταύρωση της ΑΑΔΕ στο Ε9, γιατί δεν είχαν καταχωρήσει μέσα τον αριθμό παροχής. Ο λογιστής τους μου είπε ότι δεν απαιτούνταν κι έτσι δεν το έβαλαν. 

Τι να λέμε όμως, από τη στιγμή που σε 50 λεπτά σώθηκαν τα κονδύλια. Ήδη ο ένας πελάτης μου μου είπε να του επιστρέψω το φάκελο γιατί είναι λέει «ψυχοφθόρο»...

Edited by uptight
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενδεχόμενο να δεχτούν νέες αιτήσεις αν υπάρξει κενό αφού απορρίψουν αυτές που για xyz λόγους δεν προχωρήσουν σε τελική υλοποίηση;

Δεν πρόλαβα δυστυχώς γιατί ενώ είχα χρόνο (10.15) δεν είδα το επόμενο στάδιο της ολοκλήρωσης καταχώρησης όπου συμπλήρωνες τις προτάσεις παρεμβάσεων σε ξεχωριστές εγγραφές. Νόμιζα ότι είχα τελειώσει και επειδή δεν είδα mail επιβεβαίωσης λέω θα έχω κάνει κάποια χαζομάρα. Ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι στημένο το Πρόγραμμα, θέλει χρέωση 1000 € για όποιον περνάει...
Έτσι αξίζει, ειδικά με 75 ή 85% επιδότηση

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, ghortat said:

Υπάρχει ενδεχόμενο να δεχτούν νέες αιτήσεις αν υπάρξει κενό αφού απορρίψουν αυτές που για xyz λόγους δεν προχωρήσουν σε τελική υλοποίηση;

Υπάρχει τέτοια περίπτωση; 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν αδύνατον να περάσει κάποιος πάνω από 2 αιτήσεις. Μόνο έναν ξέρω που κατάφερε 3!

Εγω πέρυσι είχα περάσει 9 και σήμερα 2.... 

Είναι φιάσκο δεν μπορεί να επιτρέψουμε να ξανασυμβεί αυτή η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, HumanError said:

Όπως είναι στημένο το Πρόγραμμα, θέλει χρέωση 1000 € για όποιον περνάει...
Έτσι αξίζει, ειδικά με 75 ή 85% επιδότηση

δεν είναι κακή ιδέα. Αλλά όχι πρίν ώς έξοδα φακέλου. Και στο τέλος να μείνει έξω ο άνθρωπος. Μετα που θα έχει την χαρά του εε αξίζει να σε επιβραβεύσει με 300Ε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αφού γίνει υποβολή της αίτησης λαμβάνει αριθμό πρωτοκόλλου και δεσμεύονται τα χρήματα. Αυτό είναι και το στάδιο όπου σταματάμε.

Το επόμενο στάδιο είναι η υποβολή των δικαιολογητικών (λογαριασμός ρεύματος, Ο.Α./τακτοποίηση) εντός της οριζόμενης προθεσμίας.

Αυτή η προθεσμία πόσο είναι? Σας ήρθε μήνυμα στο σύστημα ή  προσωπικο e-mail που να λέει πόσο είναι το χρονικό περιθώριο?

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, katrmp said:

δεν είναι κακή ιδέα. Αλλά όχι πρίν ώς έξοδα φακέλου. Και στο τέλος να μείνει έξω ο άνθρωπος. Μετα που θα έχει την χαρά του εε αξίζει να σε επιβραβεύσει με 300Ε

είπε κανείς για πρίν; αν μπει λέμε. Συμβουλή: Να τιμάτε τον κόπο σας με την αμοιβή που σας αξίζει.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1000€ απο πριν για φάκελο: εάν μπει ok εάν δεν μπει επιστρέφονται (ήδη τα έξοδα για να περάσει κάποιος είναι τουλάχιστον 300€)

Edited by comba
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.