Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους,

Ειμαι απο τους τυχερους ατυχους του Εξοικονομω..

Ενω καταφερα και ολοκληρωσα την αιτηση σημερα, εκανα λαθος στην πληκτρολογηση.. Αντι για κωδικο 3Γ στα συστηματα θερμανσης με προυπολογισμο 9400 εβαλα 4Δ (αντλια θερμοτητας) με προυπολογισμο 1500!!

 

Στον ιδιο πινακα το ποσο που συμπληρωσα για την συγκεκριμενη παρεμβαση ειναι 9400 αλλα και το εντυπο παρεμβασεων που ανεβασα ειναι σωστο.

Γνωριζει καποιος εαν υπαρχει τροπος να διορθωθει το λαθος μου αφου το ποσοστο επιδοτησης το παιρνω επι των 1500 ευρω και οχι των 9400..

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, BQ22 said:

Καλημερα σε ολους,

Ειμαι απο τους τυχερους ατυχους του Εξοικονομω..

Ενω καταφερα και ολοκληρωσα την αιτηση σημερα, εκανα λαθος στην πληκτρολογηση.. Αντι για κωδικο 3Γ στα συστηματα θερμανσης με προυπολογισμο 9400 εβαλα 4Δ (αντλια θερμοτητας) με προυπολογισμο 1500!!

 

Στον ιδιο πινακα το ποσο που συμπληρωσα για την συγκεκριμενη παρεμβαση ειναι 9400 αλλα και το εντυπο παρεμβασεων που ανεβασα ειναι σωστο.

Γνωριζει καποιος εαν υπαρχει τροπος να διορθωθει το λαθος μου αφου το ποσοστο επιδοτησης το παιρνω επι των 1500 ευρω και οχι των 9400..

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια.

Το λογικό είναι να δεχθούν το ποσό της φόρμ,ας και όχι του Εντύπου. Λάθη κάνανε πάρα πολλοί επίσης επειδή κόλλαγε η φόρμα. Νομίζω ότι δεν τους παίρνει να απεντάξουν προτάσεις λόγω τέτοιων λαθών (γιατί μετά θα μείνουν πόροι αδιάθετοι) και θα προχωρήσει η αίτηση με μαξ προυπολογισμό αυτών που προκύπτει από το ΠΣ.

Link to comment
Share on other sites

όχι. Ενεργοποιήθηκε ο κόφτης  ανα κατηγορία. Αν σου φθάνουν τα λιγότερα λεφτα που δέσμευσες καλώς,. Αν όχι δεν γίνεται τ΄'ιποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katrmp said:

όχι. Ενεργοποιήθηκε ο κόφτης  ανα κατηγορία. Αν σου φθάνουν τα λιγότερα λεφτα που δέσμευσες καλώς,. Αν όχι δεν γίνεται τ΄'ιποτα.

Οχι δεν φτανουν αρα παει κουβα η αιτηση.. Απλα ελεγα μηπως υπαρχει καποια διαδικασια ενστασης ή καποια αλλη διαδικασια..

Link to comment
Share on other sites

μου εγκριθηκαν 1500 ευρώ, εχω τα παντα σωστα pdf, xml
ειχα συμπληρωσει τα παντα και δεν τα κρατησε το ****
υπαρχει ελπιδα για ενσταση; για κατι;
και επιτηδες να το εκανα δεν θα δεσμευα εναν ηλιακο...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, TBD said:

Υπάρχει κόφτης σε κάθε κατηγορία;

βεβαια. Τότε τι ρόλο παίζουν  τα ανώτατα όρια ανα κατηγορία? Σε κόβω ότι πήγς να περάσεις μονοπαρέμβαση και πάτησες 4Α αντί 3Α και σου ενεργοποιήθηκε ο κόφτης 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, BeataPap said:

μου εγκριθηκαν 1500 ευρώ, εχω τα παντα σωστα pdf, xml
ειχα συμπληρωσει τα παντα και δεν τα κρατησε το ****
υπαρχει ελπιδα για ενσταση; για κατι;
και επιτηδες να το εκανα δεν θα δεσμευα εναν ηλιακο...

Δυστυχώς φίλε καμία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.