Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

6 minutes ago, MAR_PAX said:

Τι να πω ρε παιδιά .. είναι βλάκες ?! (ρητορική η ερωτηση)

Ελεος ! Τι είναι τουτο πάλι ?!

2 βδομαδες καθυστερηση στις αιτησεις, δεν ειναι και το τελος του κοσμου

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν είναι και το τέλος του κόσμου . Μπορούμε να κάνουμε ένα πρόγραμμα στη δουλειά μας όμως η θα είμαστε εξαρτημένοι από το εξοικονομώ ? Και όλο αυτό το άγχος θα το κρατήσουμε ακόμη 2 εβδομάδες ?! 

Εγώ προσωπικά δεν έχω καταλαβει γιατί έγινε αυτή η αναβολή η οποία είναι και 2η (την 1η οκ τη δικαιολογώ) 

Τελοσπαντων .. όχι ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι 

Φιλικά πάντα μιλάω και είναι προσωπική μου άποψη ☺️

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MAR_PAX said:

Εγώ προσωπικά δεν έχω καταλαβει γιατί έγινε αυτή η αναβολή

μα, το λεει η ανακοινωση

προκειμένου να αξιολογηθούν ζητήματα λειτουργίας του προγράμματος που τέθηκαν   υπόψη του Υπουργείου από το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος (ΤΕΕ), καθώς και να αντιμετωπισθούν οι δυσχέρειες των έκτακτων περιοριστικών μέτρων για την πανδημία του κορωνοϊού.

τους λεμε ακουστε μας, γκρινιαζουμε οταν μας ακουνε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγει δεν βγει κάτι από την έρευνα "anti-bot" και αν επαναληφθεί η διαδικασία ταχύτητας ως έχει πάλι για τις περιφέρειες που έκλεισαν θα πρέπει να ξαναγίνουν οι αιτήσεις.
Μόλις χθες βγήκαν σε ΦΕΚ τα απαιτούμενα για το ΑΦΜ πολυκατοικιών. Οι περιφέρειες που πέρασαν δεν μπορούσαν χωρίς ΑΦΜ να επιλέξουν μεταξύ ατομικής αίτησης ή ανά πολυκατοικία.
Αυτό ονομάζεται αθέμιτος ανταγωνισμός και αρκεί μια προσφυγή για την ακύρωση της όλης διαδικασίας ...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι οι εξελίξεις οφείλονται αποκλειστικά κ' μόνο στην αλλαγή της πολιτικής ηγεσίας.

Ίσως είναι θετική εξέλιξη για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι για τις μισές περιοχές. Μάλλον αφορά βελτιώσεις σχετικά με τις καταγγελίες για παράνομο λογισμικό. Ίσως μπει και σωστά έλεγχος captcha.

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2020 at 9:53 ΠΜ, ΜΧΑΗΛ ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ said:

Χρόνια πολλά. Το θέμα δεν είναι πρωσοπικής εκτίμησης μας αλλά καθαρά νομικό. Πρόγραμμα που πατάει επάνω σε κρατική ιστοσελίδα με σκοπό την παρέμβαση είναι ποινικό αδίκημα. Αυτό ήταν το λεπτό σημείο της μηνυτήριας αναφοράς μου και μην το απαξιώνετε εύκολα. Δείτε την πραγματική εικόνα χωρίς τα γυαλιά του προσωρινού συμφέροντος.

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να δώσω συγχαρητήρια στον κ. Φιλιππιδη για το σθένος του να κάνει μήνυση ουσιαστικά στο Υπουργείο. Γνώριζε είμαι σίγουρος το bullying  p που θα δεχτεί από τα γνωστά παπαγαλακια της εξουσίας. Τραυλιζουν  τα ΤΕΕ στην Κρήτη ακουγοντας τη χρήση παρανομων λογισμικών. Γνωρίζετε γιατί? Γιατί αρκετά έχουν προμηθευτει τέτοιο λογισμικό. Από ποιον? Γιατί κάποιος αφελής ανέφερε ο, τι οποίος τα ανακάλυψε πρεπει να βραβευτεί με Νόμπελ... Εχω προβλημα υγείας πχ... Ένα χέρι και λίγα χρήματα. Ζω με τη μανα μου σε σπίτι του 1970...Μπαζει κρυο το χειμώνα, σκαμε το καλοκαίρι... Οικογενειακό εισόδημα 8.900 ευρώ... Και θέλω να επθδοτηθω... Αν γίνω γρηγορος μπορώ... Και κάνω practice 3 μερόνυχτα... Τελειώνω την αίτηση 10 και 10...και είμαι έξω... Το Υπουργείο ανακοίνωσε 10:13....Γιατι????? Συγχαρητήρια κ. Φιλιππιδη... Εχω λίγα αλλά έχω χρήματα για τα έξοδα της μήνυσε ως. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.