Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

Τυπικα η αιτηση ειναι κατ αρχην εγκεκριμενη, το ποσο που της αναλογει εχει δεσμευτει απο τον προυπολογισμο. Μετα τον ελεγχο των δικαιολογητικων ειναι προς υπαγωγη, και μετα βγαινει η αποφαση υπαγωγης βαση της οποιας προχωραει ο δικαιουχος στις παρεμβασεις. Και απο την ημερομηνια εκδοσης της οποιας αρχιζει να τρεχει το 12μηνο μεσα στο οποιο πρεπει να ολοκληρωθουν οι παρεμβασεις.

 

Αλλα συνοπτικα, ναι τωρα ολοι οι επιτυχοντες και οι μηχανικοι των περιμενουν να ξανανοιξει η πλατφορμα προς εισαγωγη δικαιολογητικων. Σχετικο email θα σταλει στους δικαιουχους και στους οποιους συμβουλους εχουν δηλωσει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο έντυπο που παράγεται από το σύστημα στη σελίδα που γράφεται ο πίνακας των παρεμβάσεων (έστω ότι έχω κάνει προϋπολογισμό 20000) δε μου γράφει κάποια στοιχεία που έγραφε στο έντυπο  του  ΕΚΟ ΙΙ β κύκλος .. για παράδειγμα δε μου γράφει : επιλεξιμος προϋπολογισμός  = 20000 (για να μπορέσω να καταλάβω εάν μου έχει κόψει κάτι σε περίπτωση που κάτι δε το έχω περάσει σωστά λόγω βιασύνης)  η δεν αναγράφει το ποσοστό επιδότησης 

Δηλαδή δε μου εμφανίζει καθολου ένα επιπλέον πίνακακι που είχε κάτω από τον πίνακα παρεμβάσεων με τα επιλεξιμα στοιχεία της αίτησης 

Είναι λογικό αυτό ? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. 

Εβαλα μια αιτηση  στο σύστημα  .( Ολοκληρωση καταχωρησης  αιτησης ) .

Πως  προχωράω απο δω κει πέρα ?  Πότε πρεπει  να βάλω τα δικαιολογητικα ? ( Αδεια , ΔΕΗ κλπ )  για να προχωρήσει σε Υπαγωγη ?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε στάδιο 3α η 3ε έχεις περάσει 

Τα υπόλοιπα δικαιολογητικά σε επόμενη φάση.. λογικά θα βγει ανακοίνωση .. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση έβαλα άλλη δου (λάθος), γιατί η παλιά που ανήκα καταργήθηκε τις προηγούμενες ημέρες (δεν το ήξερα) και δεν την έβρισκα, στις επιλογές, την ώρα της αίτησης. Η καινούρια που έβαλα είναι λάθος, αλλά η αίτηση προχώρησε κανονικά. Φαίνεται ως 3 ε. Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα από αυτό τον λόγο?

Edited by jordank
Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, jordank said:

Στην αίτηση έβαλα άλλη δου (λάθος), γιατί η παλιά που ανήκα καταργήθηκε τις προηγούμενες ημέρες (δεν το ήξερα) και δεν την έβρισκα, στις επιλογές, την ώρα της αίτησης. Η καινούρια που έβαλα είναι λάθος, αλλά η αίτηση προχώρησε κανονικά. Φαίνεται ως 3 ε. Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα από αυτό τον λόγο?

Οχι

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ μια τέτοια, όταν πατήσαμε οριστική υποβολή μας έβγαλε ότι έχουν εξαντληθεί οι πόροι.

Μόνο σαν επιλαχούσες φαντάζομαι οι αιτήσεις μας θα είχαν κάποια ελπίδα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MAR_PAX said:

Αν είσαι σε στάδιο 3α η 3ε έχεις περάσει

Σε 3 και 3α, νομίζω είναι εκτός.

Έχω 2 αιτήσεις σε 3ε και γράφει ''σε αναμονή για υποβολή συμπληρωματικών δικαιολογητικών''.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.