Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

Να κάνω και εγώ την κλασική ερώτηση αν οι αιτήσεις που είναι σε κατάσταση 03. Ολοκλήρωση καταχώρησης αίτησης θα έχουν τη δυνατότητα να υπαχθούν στην πορεία αν εξοικονομηθούν χρήματα λόγω ακύρωσης άλλων αιτήσεων ή αν τελικά στο έντυπο καταγραφής παρεμβάσεων κάποιων αιτήσεων δηλωθεί μικρότερο ποσό από ότι στο αρχικό έντυπο πρότασης παρεμβάσεων οπότε προκύψουν από εκεί λεφτά.

Μάλλον όχι, κουβέντα να γίνεται. Δε θα γίνει γιατί υποτίθεται σε λίγους μήνες θα υπάρξει νέος κύκλος αιτήσεων.

Link to comment
Share on other sites

 

17 λεπτά πριν, katrmp said:

Πρέπει να ανόιξει η κουβέντα τι θα γίνει και με τίς παλιές περιφέρειες ?

Το μόνο που έχει νόημα να γίνει είναι να μην γίνουν δεκτές νέες αιτήσεις αλλά να χρηματοδοτηθούν αυτές που έχουν ήδη καταχωρηθεί. Έτσι θα έχει περισσότερο νόημα και η λογική της χρονικής πρωτεραιότητας. 

Link to comment
Share on other sites

Από τη δική μου μικρή εμπειρία στη χρήση της πλατφόρμας σε διάφορες Περιφέρειες στις τελευταίες δύο Κεντρικής Μακεδονίας και Θεσσαλίας ήταν πολύ πιο αργή η διαδικασία με περισσότερη αναμονή στις αποθηκεύσεις σε σχέση με Αττική, Δυτική Ελλάδα και Ιόνια Νησιά, με τον ίδιο εξοπλισμό, ταχύτητα internet κλπ. Συνολικά τις βελτιώσεις στις οποίες έγινε αναφορά ότι θα πραγματοποιούνταν, στη 2βδόμαδη αναβολή, δεν τις είδα. Καλή συνέχεια και καλό μας κουράγιο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η αδικία και η ατυχία είναι όταν κολλάει το σύστημα σε ορισμένους. Αν το σύστημα κολλάει γενικά έχει καλώς. Αν το σύστημα δεν κολλάει για κανένα έχει καλώς επίσης. Αλλά όταν κατά τα άλλα υφίστανται οι ίδιες προϋποθέσεις αίτησης για όλους αλλά τη διαφορά την κάνει το παρατεταμένο κώλυμα ή και κρασάρισμα της πλατφόρμας σε ορισμένους αιτούντες, τότε τα συναισθήματα που προκύπτουν είναι ποικίλα και όχι ευχάριστα. 

Edited by dadabook
Link to comment
Share on other sites

12:10 . Βλέπω το σύστημα να είναι ακόμη ανοιχτό για υποβολή νέων αιτήσεων;;; Δεν υπάρχει ενδιαφέρον σήμερα; 

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, Ena paidi koitaei t astra said:

12:10 . Βλέπω το σύστημα να είναι ακόμη ανοιχτό για υποβολή νέων αιτήσεων;;; Δεν υπάρχει ενδιαφέρον σήμερα; 

Η Ήπειρος τελείωσε πρώτη σε 1h+20'

Πελοπόννησος σε 2h+15'

Οι υπόλοιπες ακόμη ανοικτές

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. εγώ ΑΜΘ, έκανα αίτηση Τύπου Β στις 10.30, και τωρα 22.30 το βράδυ ακόμα μου λέει ότι Διενεργείται έλεγχος διαθεσιμότητας πόρων στην Περιφέρειά σας. Θα ενημερωθείτε με σχετικό μήνυμα όταν ολοκληρωθεί. 

Κανένας άλλος το ίδιο??

Τι σημαίνει αυτό?

Πήρα τηλ. το απόγευμα και μου είπαν - μάλλον - να περιμένω ή να κάνω νέα αίτηση; 

Βημα 3. και όχι 3.ε...

Μπήκα ή δε μπήκα ιδού η απορία...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, thankafe said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. εγώ ΑΜΘ, έκανα αίτηση Τύπου Β στις 10.30, και τωρα 22.30 το βράδυ ακόμα μου λέει ότι Διενεργείται έλεγχος διαθεσιμότητας πόρων στην Περιφέρειά σας. Θα ενημερωθείτε με σχετικό μήνυμα όταν ολοκληρωθεί. 

Κανένας άλλος το ίδιο??

Τι σημαίνει αυτό?

Πήρα τηλ. το απόγευμα και μου είπαν - μάλλον - να περιμένω ή να κάνω νέα αίτηση; 

Βημα 3. και όχι 3.ε...

Μπήκα ή δε μπήκα ιδού η απορία...

Να κάνεις νέα αίτηση χωρίς να ακυρωθεί η παλιά δεν γίνεται. Θα σου απορρίψει και τις δυο. 

Να ακυρώσεις την υπάρχουσα και να κάνεις νέα, για ποιο λόγο; Εαν έχει κολλήσει το σύστημα είναι δική τους δουλειά να το ξεκολλήσουν. Εαν δεν μπορεί να σε βοηθήσει το help desk (μου φαίνεται αδύνατον να μπορούν να σε βοηθήσουν), θα έπρεπε τουλάχιστον να σου δώσουν κάποιο τηλέφωνο κάπου στο υπουργείο για να απευθυνθείς 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.