Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

55 λεπτά πριν, Ena paidi koitaei t astra said:

Να κάνεις νέα αίτηση χωρίς να ακυρωθεί η παλιά δεν γίνεται. Θα σου απορρίψει και τις δυο. 

Να ακυρώσεις την υπάρχουσα και να κάνεις νέα, για ποιο λόγο; Εαν έχει κολλήσει το σύστημα είναι δική τους δουλειά να το ξεκολλήσουν. Εαν δεν μπορεί να σε βοηθήσει το help desk (μου φαίνεται αδύνατον να μπορούν να σε βοηθήσουν), θα έπρεπε τουλάχιστον να σου δώσουν κάποιο τηλέφωνο κάπου στο υπουργείο για να απευθυνθείς 

Καλημέρα!

Φίλε, έτσι ακριβώς είναι...Και σήμερα μιλάω μαζί με μια κυρία, πολύ εξυπηρετική μπορώ να πω, είδε την περίπτωση μου και δεν μπορεί να βρει τον λόγο που γράφει αυτό το μήνυμα, πάντως λύση δεν μου έχουν δώσει.

Η ακύρωση και η επανα-υποβολή είναι μια λύση. Θέλει ακύρωση από τον αιτούντα, αποστολή ΥΔ για παραίτηση και μετά από το helpdesk στο αλλάζουν και μπορείς να ξαναυποβάλεις...Το κάνεις όμως;

Όπως είπατε, είναι θέμα της πλατφόρμας - έτσι φαίνεται τουλάχιστον...

Ευχαριστώ πολύ, θα ενημερώσω μόλις έχω νέα...κανένας άλλος το ίδιο;;

Link to comment
Share on other sites

Απόγευμα 5-2 μετά από ενδιαφέρον της υπαλλήλους στο helpdesk και προώθηση στο υπουργείο (μάλλον) ξεκόλλησε και τώρα είμαι κατάσταση 03.ε! Ευχαριστώ 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Πελάτης μου έχει ενταχθεί στο πρόσφατο εξοικονομώ. Θέλει να μεταβιβάσει το ακίνητο στο γιο του με γονική παροχή. Μπορεί να γίνει τώρα η μεταβίβαση η θα έχει πρόβλημα με το πρόγραμμα? Θα πρέπει να παραμείνει στο όνομα του μέχρι να ολοκληρωθούν οι εργασίες? 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την εκταμίευση των χρημάτων δεν μπορεί να μεταβιβαστεί. Το γράφει κάπου στον οδηγό αν θυμάμαι καλά.

Edited by Χριστίνα_Πολ.
Link to comment
Share on other sites

Η @@@ για μένα είναι που δεν κλειδώνουν τίς πολυκατοικίες ώστε να μοιράσουν τα υπολοιπα λεφτα. Διότι έγω δεν ρισκάρω να κάνω πολυκατοικία. Ενω αυτος που εχει εσωτερική πληροφόρηση, ξέρει που βρισκόμαστε απο χρηματα  και πότε σκοπεύουν να τις κλείσουν. Είναι αλητεία. ΤΕΛΟΣ έπρεπε να μπεί.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, katrmp said:

 Διότι έγω δεν ρισκάρω να κάνω πολυκατοικία. 

Ποιο είναι το ρίσκο που πέρνεις; 

Φαντάζομαι ότι στο επόμενο εκο η μισή Ελλάδα θα ανακαλύψει την αίτηση της πολυκατοικίας εκτός και αν αλλάξει κατά πολύ το προγραμμα (πράγμα που εύχομαι αλλά δεν φαντάζομαι να γίνει)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρισκάρω να κάνω τώρα πεα κλπ και να εξαντληθούν μέχρι την υποβολή.

Όταν θα αρχίσουν οι έλεγχοι θα μετανιώσουν οι περισσότεροι που έκαναν γιατί τις έχουν λαθος

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.