Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις!

Τελικά πήρα τηλ στην τραπεζα σήμερα το πρωι και μου είπαν οτι τα συστηματα τους έχουν αλλάξει πρόσφατα και διενεργούν αυτοματοποιημένους ελέγχους πολύ γρηγορα. Αμέσως με ρωτησαν αν υπάρχει κάποιο άλλο δανειο (υπάρχει) και μου είπαν να ξαναυποβάλλω αιτηση με εγγυητή αυτη τη φορά 

 

Edited by MAR_PAX
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Οι αίτήσεις που είναι σε κατάσταση 5 (επιλέξιμη προς υπαγωγή) πότε θα πάνε στο επόμενο στάδιο; Περιμένουν πρώτα την ολοκλήρωση της φάσης υποβολής δικαιολογητικών, ή έχουν ήδη κάποιοες υπαχθεί και έχει βγει η απόφαση υπαγωγής ώστε να ξεκινήσουν οι εργασίες; 

 

Ιδιοκτήτης που έχει την αίτηση του σε κατάσταση 5 , ζήτησε κάποιες προσφορές αλλά η συζήτηση κατέληξε να περιστρέφεται σχετικά με τις ημερομηνίες, την προκαταβολή και την αποπεράτωση (που συνδέεται με την εξόφληση). 

Link to comment
Share on other sites

Κατά καιρούς, πχ ανά 2μηνο, εκδίδονται ομαδικά αποφάσεις υπαγωγής.

Δεν έχει ακουστεί να έχει εκδοθεί η πρώτη "φουρνιά".

Όποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό, ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμη, αύριο λήγει η προθεσμία ανάρτησης των δικαιολογητικών... οπότε καλό τέλος του μηνός να περιμένετε.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε για τις ειδικές περιπτώσεις πότε θα ανοίξει.  Θα αργήσουν ακόμη περισσότερο αυτές .. 

Τουλάχιστον να βγάζουν γρήγορα τις υπαγωγες να μπορεί ο κόσμος να κάνει εργασίες το καλοκαίρι 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, καλημέρα.

Μια ερώτηση για τις ειδικές περιπτώσεις: Άνοιξε προχθές η πλατφόρμα για τα επιπλέον δικαιολογητικά, αλλά ζητάει μόνο αυτά που αφορούν το «ειδικό» κομμάτι της περίπτωσης (De Minimis για μισθώσεις κλπ).

Ξέρει κάποιος τί θα γίνει με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά που έχουν μείνει σε εκκρεμότητα, όπως άδεια οικοδομής και λογαριασμός ΔΕΗ; Πρέπει να τα ανεβάσουμε τώρα ως πρόσθετα δικαιολογητικά, ή θα ξεκλειδώσουν σε επόμενο βήμα;

(το helpdesk δηλώνει άγνοια και περιμένει διευκρινήσεις από το υπουργείο…)

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε @vagom

μάλλον είμαι κομιστής άσχημων ειδήσεων, σχετικά με το 2ο ερώτημα που κάνεις περί ανοίγματος της πλατφόρμας για ανάρτηση απαιτούμενων δικαιολογητικών, το οποίο έκλεισε οριστικά στις 1/4/21!

Δες το συνημμένο απο ΕΤΕΑΝ... 

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδικές περιπτώσεις, ρωτάω συνάδελφε @dib (μισθώσεις, νεοαποκτηθέντα κλπ).

Αυτές έχουν άλλες προθεσμίες (μέχρι τώρα ήταν κλειδωμένες)…

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι ειδικές περιπτώσεις άνοιξαν χθες σε μένα . 

Και εγώ αναρωτηθηκα ως προς τα δικαιολογητικά που πρέπει να ανεβουν .. Μου έκανε εντύπωση που ζητάει μόνο την ΥΔ 🤔🤔

Δοκίμασα όμως να ανεβάσω και άδειες και ανέβαιναν κανονικά , οπότε σκέφτηκα να βάλω άδειες ,τακτοποιήσεις δεη κτλ και εάν είναι περιττά δε πειράζει.. το θέμα είναι να μη μας κάνουν παρατήρηση αργότερα και καθυστερούν ακόμη περισσότερο οι ειδικές περιπτώσεις 

 

Edited by MAR_PAX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.