Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

1 ώρα πριν, tsx said:

Εχθές κιόλας έστειλα για κάτι αντίστοιχο με 4495, μία αυστηρή επιστολή να προχωρήσουν την υπόθεση χωρίς έγγραφο από ΟΤΑ, υπονοώντας μη τους πάρει και τους σηκώσει. Αναμένω να δω αποτελέσματα.

Που έστειλες επιστολή ;

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, tsx said:

Ως εκκρεμότητα σε αυτό που ζήτησαν. Αντί για βεβαίωση ΟΤΑ, ανέβασα την επιστολή.

Θα την διαβάσουν;

Ή δεν θα δουν βεβαίωση ΟΤΑ και ξανά τα ίδια ; 

Ενημέρωσέ μας αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βγάζετε βεβαίωση ΟΤΑ; Σε όσους δήμους έχω ζητήσει στη περιοχή της Θεσσαλονίκης την είχα σε 2-3 εργάσιμες. 

Επίσης η βεβαίωση ΟΤΑ κανονικά είναι δικαιολογητικό που πρέπει να κατατεθεί με την αίτηση οπότε μη το ζορίζετε πολύ το θέμα... 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ σε προηγούμενες περιπτώσεις, απλά τώρα αποφάσισα πως δεν χρειάζεται να εργάζομαι εγώ και κάποια δημοτικοί υπάλληλοι, επειδή ένας ελεγκτής έτσι αποφάσισε. Αποφάσισα να μην κάνω άλλο τον λαλάκα, γιατί σέβομαι τον εαυτό μου και τον κόπο μου. Εάν δεν συμπεριφερθούν όπως οφείλουν, θα προχωρήσω και σε ακόμη πιο επιθετικές κινήσεις

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση ΟΤΑ για να έχει ισχύ στο εν λόγω πρόγραμμα πρέπει να έχει ημερομηνία πριν την κατάθεση της αίτησης. Το έλεγε ο οδηγός, δεν θυμάμαι που ακριβώς..Μεταγενέστερη ημερομηνία ειναι λόγος απένταξης..θεωρητικά πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό με την βεβαίωση ΟΤΑ και την ημερομηνία. Έχω ανεβάσει πολλές μεταχρονολογημένες. Θα ήταν και παράλογο άλλωστε, μη τρελαθούμε.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις αίτηση (απ' οτι θυμάμαι) και επιλέξεις ότι δεν ταυτίζεται η δ.νση ακινήτου τότε σου «ανοίγει» το δικαιολογητικό και πρέπει να το ανεβάσεις άμεσα. 

Link to comment
Share on other sites

Η γραφειοκρατία σε όλο της το μεγαλείο !!!

Να έχεις υποβάλλει ΕΕΔΜΚ, ή 4495 με την διεύθυνση του ακινήτου σε πλήρη συσχετισμό με την Ο.Α. και να σου ζητάνε βεβαίωση ΟΤΑ γιατί η άδεια γράφει Γρ. Λαμπράκη και όχι Γρ. Λαμπράκη 28.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.