Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

Το ίδιο συμβαίνει και εγώ που μπήκα, δεν συνδέεται με ΑΑΔΕ να τραβήξει τα εισοδήματα, βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους. Επίσης αναφέρει ότι όλες οι αιτήσεις της δοκιμαστικής λειτουργίας θα διαγραφούν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω κάνει διασταυρώσεις με ΑΑΔΕ μπορεί να έχει θέμα φόρτου και να μην το κάνει σε κάποιους

 

Edited by kotor9
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, tsx said:

Έχει ανοίξει εδώ και μισή ώρα το σύστημα. Από ότι κατάλαβα, δεν κάνει επιβεβαίωση στοιχείων με ΑΑΔΕ, οπότε δεν μας αφήνει να προχωρήσουμε στην καταχώρηση των εργασιών.

επειδή είμαι ιδιώτης και δεν ξέρω από άλλα προγράμματα (προηγούμενα)

έκανα τσεκ στη δοκιμαστική λειτουργία και μου έγραψε ότι είναι οκ με ΑΑΔΕ

πχ τα στοιχεία έχουν επιβεβαιωθεί από ΑΑΔΕ

επίσης έναν λάθος ΑΤΑΚ συνιδιοκτήτη που έβαλα μου το εντόπισε και όταν το διόρθωσα μου είπε οκ.

όταν λες δεν κάνει επιβεβαίωση με ΑΑΔΕ τι εννοείς ; θα κάνει και άλλη διασταύρωση πέρα από τις φάσεις 1 και 2.

το λέω για να είμαι σίγουρα ότι φορολογικά είμαι οκ.

εννοείς πχ ότι θα κάνει έλεγχο για κύρια κατοικία με βάση τον αριθμό παροχής στο αντίστοιχο Ε1;

Edited by kotor9
ορθογραφικά
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, tsx said:

kotor9 σου επιτρέπει να συμπληρώσεις τα εισοδήματα στην παρακάτω εικόνα;

image.png.10a45703893712a9926ec9ed4c744d1f.png

ναι

για λογαριασμό της μητέρας μου το κάνω που είναι μόνη της οπότε αυτό μου βγάζει

το εισόδημα επιβ. εισφοράς υπόχρεου το τράβηξε μόνο του το σύστημα από την ΑΑΔΕ

image.png.ac8130d7ad058d47704661fe31ec19ff.png

και μετά στα ακίνητα αυτό

image.thumb.png.d59d978a5c9b14677314e80625767d6d.png

 

Edited by kotor9
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει Login με πάνω από 20 σετ κωδικών και με τους 15 δεν με βάζει καν, βγάζοντας το μήνυμα 

  • Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση των στοιχείων σας από το σύστημα της ΑΑΔΕ. Δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η είσοδός σας στο σύστημα.
    Παρακαλώ ξαναδοκιμάστε αργότερα ή επικοινωνήστε με το Help Desk.

ενώ με τους λίγους που με βάζει, δεν κάνει με κανέναν επιβεβαίωση στοιχείων από την ΑΑΔΕ και δεν μου επιτρέπει να δηλώσω εισοδήματα. Κάποιος άλλος συνάδελφος να μας πει την δική του εμπειρία; 

Link to comment
Share on other sites

Ανακτά το εισόδημα του ωφελούμενου, όλα καλά κι ωραία, συμπληρώνω τα στοιχεία του, το ΠΕΑ, στοιχεία ακινήτου, κτλ. και στο τέλος, στον έλεγχο πληρότητας στοιχείων μου πετάει αυτό

  • Τα στοιχεία της αίτησής σας δεν είναι πλήρη. Για να προχωρήσετε στο επόμενο στάδιο παρακαλώ διορθώστε τις παρακάτω εκκρεμότητες και ξαναπροσπαθήστε.
  • 1. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ακινήτου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των στοιχείων από το TAXIS
Edited by TBD
Link to comment
Share on other sites

Αν εν τέλει δεν υπάρχει σωστή ανάκτηση από taxisnet να μας το πουν, μην τρελαθούμε για να βρούμε τί γκάφα έχουμε κάνει στο Ε9 ή στο Ε1 ή στο Ε2, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει σε όσους μου κάνει login το μήνυμα "Το IP του Host Server από τον οποίο έγινε η κλήση δεν ανήκει στη λίστα εξουσιοδοτημένων IPs"  και δεν κάνει διασταύρωση με ΑΑΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμαστικά δύο ωφελούμενους (απλές περιπτώσεις και οι δύο, ο ένας βέβαια με συνιδιοκτήτες) και δούλεψαν και οι δύο μια χαρά.

Αυτό που κάνει τεράστια εντύπωση είναι που στα δικαιολογητικά δεν ζητάει τα περσινά, δηλ λογιστικά έγγραφα, δεη στέλεχος άδειας κλπ. Θεωρώ ότι θα τα προσθέσουν μετά....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.