Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονομώ-Αυτονομώ


Recommended Posts

Εγώ προσωπικά έχω εντοπίσει προβλήματα ως εξης:

1. Οσοι βρισκονται στο βημα 3 στο ΕΚΟ ΙΙ - β επειδή η αίτηση κλειδώθηκε τότε προκειμένου να μην πατήσουν οριστική υποβολή δε μπορούν να κάνουν αίτηση σήμερα. 

2. Προσάρτημα που υποβλήθηκε κανονικά (τυπώθηκε και το pdf του) δεν το βλέπει και δεν περνάει απο το βήμα 2 (επιλεξιμότητας).

3. Οι ΔΟΥ που συμπτυχθηκαν σε μία (πχ περιστερίου) δεν επιβεβαιώνονται. 

4. Πρώτες κατοικίες με μίσθωση στην σύζυγο του ενοικιαστή δεν επιβεβαιώνονται πολλές φορες. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sw0rdf1sh said:

Εγώ προσωπικά έχω εντοπίσει προβλήματα ως εξης:

1. Οσοι βρισκονται στο βημα 3 στο ΕΚΟ ΙΙ - β επειδή η αίτηση κλειδώθηκε τότε προκειμένου να μην πατήσουν οριστική υποβολή δε μπορούν να κάνουν αίτηση σήμερα.

Έχω 2 αιτήσεις του Β' κύκλου, στο 2ο στάδιο (βήμα 2 που λες εσυ) που δεν προχώρησαν γιατί δεν πρόλαβα να τις καταχωρήσω, περνάω με τους κωδικούς τους ως ωφελούμενος και στους 2 βγάζει το ίδιο μήνυμα... τους πήρε το κεφάλι 😡Screenshot_3.jpg.f895229e9db07303131fa570ff6693a7.jpg

Βγήκα τελείως εκτεθειμένος... τι δικαιολογία να τους πω οτι δεν μπορούν να ξανακάνουν αίτηση ?

 

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις περάσει το στάδιο επιλεξιμότητας πότε στο βγάζει? Το καταλαβαίνεις? Για να στο βγάλει πρέπει να ανεβάσεις και έντυπο παρεμβάσεων και να συμπληρώσει το ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει 1ο στάδιο Screenshot_4.thumb.jpg.76e912da46c0b3d726b090a894a72708.jpg είμαι στο 2ο στάδιο και έχω συμπληρώσει μόνο Στοιχεία ωφελούμενου...η επόμενη καρτέλα που είναι Στοιχεία ακινήτου δεν πρόλαβα να τη συμπληρώσω και σταμάτησε εκεί!

Ούτε έντυπο ΙΙΙ ανέβασα ούτε στοιχεία ΠΕΑ...

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει καταφέρει κανεις να μιλήσει με το helpdesk να δούμε τι θα κάνουμε με τα προβλήματα που σε κάποιους δεν διασταυρώνει και σε άλλους δεν αφήνει καν να μπεις; Εμένα μου βγάζει ότι η σύνδεση έχει πέσει...

Link to comment
Share on other sites

Εσείς συνάδελφοι τι καταλαβαίνετε απ την ερώτηση 10 ?

Αναφέρει οτι ''....δεν θα πρέπει να έχει επιχορηγηθεί στο παρελθόν από τον Α’ ή Β’ Κύκλο του Προγράμματος Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ της Προγραμματικής Περιόδου ΕΣΠΑ 2014-2020....''

Έχουν δικαιωμα ή όχι οι έχοντες κάνει αίτηση του α' και β' κύκλου, που αφενός μεν δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία της αίτησης αλλά ούτε και έχει υπαχθεί σε απόφαση υπαγωγής ?

 

Screenshot_5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.