Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονομώ-Αυτονομώ: Επιλέξιμες Παρεμβάσεις


Recommended Posts

@George9555 Ενημερώνεις τον πελάτη ότι θα προκύψουν 4.000€ ίδια κεφάλαια, ή:

Περικόπτεις το κόστος (όχι το είδος) των παρεμβάσεων. Αν πχ έχεις κλιματιστικά 18 kbtu, μη τα βάλεις 1.500€, αλλά 1.000€ που είναι και μια πιο λογική τιμή. Ή την Α/Θ, αντί για 9.400€, βάλε την 7.000€. Γενικά, κόψε τις «υπερτιμολογήσεις»…

Edited by vagom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 404
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 λεπτά πριν, vagom said:

@George9555 Ενημερώνεις τον πελάτη ότι θα προκύψουν 4.000€ ίδια κεφάλαια, ή

Περικόπτεις το κόστος (όχι το είδος) των παρεμβάσεων. Αν πχ έχεις κλιματιστικά 18 kbtu, μη τα βάλεις 1.500€, αλλά 1.000€ που είναι και μια πιο λογική τιμή. Ή την Α/Θ, αντί για 9.400€, βάλε την 7.000. Γενικά, κόψε τις «υπερτιμολογήσεις»…

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , ακριβώς αυτά έχω σκεφτεί και εγω , δυστυχώς δεν βλέπω να γίνεται κάτι άλλο . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι στη περίπτωση μη κεντρικού μηχανικού αερισμού, πέρα του οτι είναι μεμονωμένες μονάδες αερισμού και ανάκτησης θερμότητας και οτι θα πρέπει να ικανοποιούν τον ευρωπαϊκό κανονισμό, τι  άλλο γράφουμε στο έντυπο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Να ρωτήσω υπάρχει κάποιο άλλο chat ανοιχτό εδώ για τους προμηθευτές συγκεκριμένα?? Πραγματικά δεν ξέρω αν έχω εγώ μόνο αυτό το πρόβλημα ή το αντιμετωπίζετε κι εσείς αλλά δεν συνεργάζονται με το πρόγραμμα στον βαθμό να ζητάνε όλο το ποσό από τον πελάτη........... Και μετά αν και εφόσον να τα δίνουν πισω...

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, angie_03 said:

...δεν συνεργάζονται με το πρόγραμμα στον βαθμό να ζητάνε όλο το ποσό από τον πελάτη........... Και μετά αν και εφόσον να τα δίνουν πισω...

Λογικό....έχουν εμπειρία από τις καθυστερήσεις πληρωμής τις προηγούμενες φορές, έχουν και πρόβλημα, όπως όλοι με τον ιό..........

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ρε παιδιά να μου προτείνουν συνάδελφοι εταιρείες που δουλεύουν με τους όρους του προγράμματος για να κάνω κι εγώ μια κρούση. Γι αυτό λέω αν υπάρχει ξεχωριστό φόρουμ για αυτό το θέμα. Αν πήρε το μάτι σας. Αλλιώς να ανοιξω εγώ. 😛

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι,

 

Έχει περαιώσει κάποιος αίτηση με αντλία θερμότητας. Για αποδεικτικό kw στους 55 βαθμους ζητάνε μονο το energy label ή και το fiche?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitrisgf said:

Καλημέρα συνάδελφοι,

Έχει περαιώσει κάποιος αίτηση με αντλία θερμότητας. Για αποδεικτικό kw στους 55 βαθμους ζητάνε μονο το energy label ή και το fiche?

Το Φλεβάρη που πέρασε έκλεισα μια υπόθεση με Α/Θ και μου ζήτησαν και τα 2.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.