Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εξοικονομώ-Αυτονομώ: Επιλέξιμες Παρεμβάσεις


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 404
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στις ερωτήσεις απαντήσεις του οδηγού λέει ότι και σε μεμονομενο διαμέρισμα τελευταίου ορόφου όχι οροφοδιαμερισμα προσμετρούνται και οι μαρκιζες συν οι προεξοχές της στέγης.αρα όχι απαραίτητα το μοναδικό διαμέρισμα του δωματος

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται μόνο το σύνολο των τετραγωνικών της κάτοψης του περιγράμματος συν τις μαρκιζες του δικού μου διαμερίσματος και όχι το σύνολο της επιφάνειας του δωματος και όλων των προεξοχων.

Link to comment
Share on other sites

Σταθερά (μη ανοιγόμενα) παράθυρα επιδοτούνται φαντάζομαι με τις ίδιες τιμές με τα ανοιγόμενα έτσι δεν είναι ; 

Ή δεν επιδοτούνται καθόλου; 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15/7/2021 at 4:33 ΜΜ, trellovoskos said:

Συνάδελφοι επειδή θέλω να σιγουρευτώ, η αντικατάσταση λέβητα πετρελαίου σε μονοκατοικία (ισόγειο= αποθήκη, πρώτος όροφος= διαμέρισμα), με λέβητα υγραερίου απαιτεί άδεια μικρής κλίμακας;  Απαιτείται κάποιο άλλο δικαιολογητικό για το πρόγραμμα;

Ο λέβητας θα τροφοδοτείται απο μπουκάλες και θα είναι τοποθετημένος στο ισόγειο.

Σας ευχαριστώ.

 

Επειδή έχω την ίδια περίπτωση και είναι ανάμεσα στο να επιλέξει δεξαμενή ή φιάλες, μπορείς να μου πεις που κατέληξες;

 

@TBD Επιδοτούνται εφόσον ανήκουν στην ιδιοκτησία που εντάχθηκε. Βέβαια είναι λίγο περίεργο να υπάρχουν παράθυρα σε σπίτι που δεν ανοίγουν οπότε έλεγξε μήπως είναι κανένα παράθυρο σε κοινό όριο με αδόμητο οικόπεδο που εξ αρχής δεν έπρεπε να υπάρχει. Εφόσον είναι νόμιμο και του φτάνουν τα χρήματα, δεν ενδιαφέρει ο τρόπος χρήσης.

Edited by Κων.Λαλ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η δεξαμενή δεν επιτρέπεται να τοποθετηθεί ούτε στην αποθήκη ούτε στον ακάλυπτο (λόγω αποστάσεων), οι μπουκάλες είναι μάλλον μονόδρομος!

 

Edit: αναφερόμουν στη δική μου περίπτωση. Αν υπάρχουν οι αποστάσεις στο οικόπεδο τότε οk.

Edited by trellovoskos
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 4:06 ΜΜ, TBD said:

Σταθερά (μη ανοιγόμενα) παράθυρα επιδοτούνται φαντάζομαι με τις ίδιες τιμές με τα ανοιγόμενα έτσι δεν είναι ; 

Ή δεν επιδοτούνται καθόλου; 

επιδοτούνται. Δεν έχει σημασία αν είναι ανοιγόμενο ή σταθερό

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, trellovoskos said:

Επειδή η δεξαμενή δεν επιτρέπεται να τοποθετηθεί ούτε στην αποθήκη ούτε στον ακάλυπτο (λόγω αποστάσεων), οι μπουκάλες είναι μάλλον μονόδρομος!

Στον ακάλυπτο μπορεί να τοποθετηθεί, αρκεί να υπάρχουν οι απαιτούμενες απο κτήριο και όρια οικοπέδου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηθελα να ρωτήσω ποιο αισθητηριο εξωτερικής θερμοκρασίας για ατομικό λέβητα αερίου χρησιμοποιείτε που να έχει δικό του CE ώστε να μπει ως επιλέξιμη δαπάνη στις αυτόματες διατάξεις;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.