Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ-Αυτονομώ: Επιλέξιμες Παρεμβάσεις


Recommended Posts

@vagom δοκίμασα και τις 2 περιπτώσεις που λες, επιμερισμό τμ στο κουτάκι του ηλιακού και στο κουτάκι της αποθήκευσης στο ΖΝΧ, έβγαλε το ίδιο αποτέλεσμα που αναφέρεις, αλλά λιγότερο χρονοβόρο το πέρασμα του ποσού στη καρτέλα του ΖΝΧ, κάνεις μια αριθμητική πράξη λιγότερη 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 404
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 3/12/2020 at 12:29 ΜΜ, vagom said:

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Να ρωτήσω κάτι: στα επίτοιχα λεβητάκια φυσικού αερίου, που δεν απαιτούν ΕΕΔΜΚ, μπορούμε να τικάρουμε την απαίτηση μελέτης και να ανεβάσουμε στο τέλος ως δαπάνη τη μελέτη του ανάδοχου που υποβάλλεται στην εταιρεία φυσικού αερίου;

Ναι, βέβαια.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Στο Παράρτημα VII πώς προσθέτουμε την προσαύξηση λόγω ενσωματωμένου

ταμιευτήρα ΖΝΧ στην αντλία θερμότητας (3.Γ);

Κάνουμε ξεχωριστή γραμμή στον Πίνακα Καταγραφής Παρεμβάσεων

ή προσαυξάνουμε την τιμή μονάδας της αντλίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , σε κατοικία με λέβητα πετρελαίου και τζάκι , μπορώ να τα δηλώσω και τα 2 στο σύστημα θέρμανσης και να αλλάξω μόνο το τζάκι σε ενεργειακό; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gamvro said:

Στο Παράρτημα VII πώς προσθέτουμε την προσαύξηση λόγω ενσωματωμένου

ταμιευτήρα ΖΝΧ στην αντλία θερμότητας (3.Γ);

Κάνουμε ξεχωριστή γραμμή στον Πίνακα Καταγραφής Παρεμβάσεων

ή προσαυξάνουμε την τιμή μονάδας της αντλίας;

Το 2ο, και τικάρουμε το κουτάκι ενσωματωμένου ταμιευτήρα ΖΝΧ κατά την υποβολή της αίτησης, ώστε να μη βγάλει υπέρβαση...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vagom said:

Το 2ο, και τικάρουμε το κουτάκι ενσωματωμένου ταμιευτήρα ΖΝΧ κατά την υποβολή της αίτησης, ώστε να μη βγάλει υπέρβαση...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ένα διαμέρισμα σε 3πλοκατοικία, το όποιο θέλει να βάλει διατάξεις αυτοματισμού θέρμανσης αλλά ανεξάρτητα των παρεμβάσεων στα σώματα του διαμερίσματος πρέπει να μπει αντιστάθμιση και στον λέβητα ο οποίος είναι κεντρικός. Πιστεύετε ότι μπορεί να επιδοτηθεί η αντιστάθμιση στον λέβητα ή όχι; Ρωτώ διότι ο λέβητας είναι κεντρικός και όχι του διαμερίσματος παρόλο που ο ιδιοκτήτης είναι διατεθειμένος να την πιστωθεί. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι πάντως να δοκιμάσω το demo γιατί όταν θα πας να κάνεις την κανονική αίτηση υπάρχει ενδεχόμενο να σου πει στην αρχικοποίηση ότι το mail χρησιμοποιείται ήδη! Δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη...

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, qwert said:

 

καλημέρα συνάδελφοι,

μπηκε κανείς στο demo του ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ?

Σαν Ωφελούμενος δεν μπορείς να υποβάλλεις αίτηση, την δοκιμαστική πάντα-, αλλά και σαν Σύμβουλος μόνο αναζήτηση παλιών αιτήσεων (οι οποίες δεν υφίστανται αφού δεν έχουμε ξεκινήσει καν)...

Οπότε ΠΩΣ θα δει κάποιος το νέο περιβάλλον του προγράμματος, ΠΩΩΩΣ ?

🙄

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, qwert said:

Εγώ φοβάμαι πάντως να δοκιμάσω το demo γιατί όταν θα πας να κάνεις την κανονική αίτηση υπάρχει ενδεχόμενο να σου πει στην αρχικοποίηση ότι το mail χρησιμοποιείται ήδη! Δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη...

δεν ισχύει. Καλά κάνεις κατ΄τα άλλα και δεν έχεις εμπιστοσύνη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.