Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κυκλώματα θέρμανσης χαλκού


VALIA

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Πρόσφατα έκανα κάποιες εργασίες στο σπίτι μου. Επειδή απουσίαζα δεν μπόρεσα να έχω άμεση εικόνα των εργασιών και αναγκαστικα καποια πραγματα τα ειδα στην συνεχεια απο φωτογραφιες. Θέλω την γνώμη σας σχετικά με τις χαλκοσωλήνες για την ατομικη θέρμανση μονοσωληνίου που πέρασε ο υδραυλικός. Αν θυμαμαι καλα ειναι της wicu με μόνωση οι οποίες στην συνέχεια τσιμενταριστικαν και επανω μπηκε πλακακι. Δεν ςχουν μπει σωματα. Αυτο που με ανησυχει ειναι ότι δε βλέπω καποια S και η απόσταση ειναι 10-11 μέτρα απο το κολλεκτερ. Θεωρείτε οτι μπορει να υπάρξει πρόβλημα απο διαστολές και να αστοχήσει κάποιος σωλήνας; Αν οντως υπαρχει αυτος ο κινδυνος μπορει να γίνει κάτι σε αυτη την φαση πχ να μπουν καποια αντιδιαστολικα πριν τα σώματα; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

20160723_094005.jpg

20160723_093949.jpg

20160723_093708.jpg

 

Αν είσαι Μηχανικός, βάλε την ειδικότητα σου στο προφίλ σου.

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

η γραμμική διαστολή του χαλκού είναι απειροελάχιστη. Μην το συγχέετε με π.χ. με το πολυαιθυλένιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.