Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αλλαγές Οδηγού (σε σχέση με την προδημοσίευση)


Recommended Posts

Ηρεμήστε με τις προσφορές....δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα.

Ακριβώς το ίδιο, copy-paste, αναφέρει και ο οδηγός του εξοικονομηση κατοικον 2 στην σελίδα 44.

Edited by mechgiann
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nick_61 said:

Καλύπτεσαι γιατί στην  τακτοποίηση αναφέρεται η συγκεκριμένη άδεια και έτσι συνδέονται επαγωγικά.

Μου έχει τύχει αντίστοιχη περίπτωση στο ΕΚΟ ΙΙβ, όπου ενώ μου ζήτησαν βεβαίωση ΟΤΑ, με την παραπάνω παρατήρηση το δέχτηκαν.

και εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω πολλές περιπτώσεις όπου ενώ η άδεια έγραφε σκέτο   ΄΄χωρίον ..ταδε΄΄  δε μου ζήτησαν ποτέ βεβαίωση ΟΤΑ (προφανώς επειδή υπήρχε και τακτοποίηση με τη σωστή διεύθυνση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος να μου πει αν μπορώ να υποβάλλω δύο αιτήσεις με τον ίδιο αριθμό παροχής; ο οδηγός δεν λέει κάτι, μόνο αν του έχει τύχει στο εξοικονομώ κατ οίκον ΙΙ, αν μπλοκάρει το σύστημα την αίτηση. 

Link to comment
Share on other sites

Το ακίνητο ταυτοποιείται από τον ΑΤΑΚ και την παροχή ΔΕΗ. Εννοείται πρέπει να έχει άλλη παροχή. Σε διασταύρωση έχεις θέμα. Μπορεί στο αυτοματοποιημένο να μη σε κόψει αφού θα το βρίσκει όμως γίνεται να έχεις το ίδιο δικαιολογητικό σε 2 αιτήσεις;

Στην ολοκλήρωση, στη βεβαίωση ηλεκτρολογικής εγκατάστασης κατά HD384 τι θα δείχνει ο συνάδελφος ηλεκτρολόγος; Και τα 2;

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση μέσω email που είχα στο ίδιο θέμα από [email protected]

"Καλησπέρα σας

Η οδηγία που υπάρχει σχετικά με ιδιοκτησίες που έχουν ίδιο αριθμό παροχής είναι ως εξής: 

Η μοναδικότητα αρ. παροχής δεν ελέγχεται στο πληροφοριακό. Αν η ΑΑΔΕ επιτρέπει την διπλή αναγραφή μετρητή, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα."

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.