Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιστρεπτέα Προκαταβολή 4 - Μέχρι 30 Νοεμβρίου οι Αιτήσεις - Ενδιαφέρει και τους μηχανικούς


georgegaleos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 212
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η συμπλήρωση του κύκλου εργασιών ΦΠΑ για τους μήνες Νοέμβριο και Δεκέμβριο στην εφαρμογή «ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΜΟΥ», που πρέπει να γίνει μέχρι 10 Δεκεμβρίου και 10 Ιανουαρίου αντίστοιχα, σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσης για την «Αίτηση χορήγησης - Επιστρεπτέα Προκαταβολή 4» (σ. 16), πώς θα γίνει; Με υποβολή δύο τροποποιητικών δηλώσεων;

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος;

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις προγραμματισμό των εργασιών σου συνάδελφε.

Εγώ ενημερώθηκα από τον λογιστή γι' αυτό που λες και έκοψα τις αποδείξεις Νοεμβρίου. Το ίδιο θα κάνω και για τον Δεκέμβριο στις αρχές Γενάρη. Αν προκύψει κάτι που ξέχασα ή που δεν υπολόγιζα τότε ίσως χρειαστεί τροποποιητική.

Γενικά αυτό το "χύμα στο κύμα" που επικρατεί με τις δουλειές του μηχανικού δεν βοηθάει αλλά τι να κάνουμε, έτσι δουλεύουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσοι κάναμε αίτηση στην Επιστρεπτέα 4 θα πρέπει να ξαναμπούμε και να δηλώσουμε και τα έσοδα Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δοκίμασε κάποιος να κάνει τροποποιητική στην πλατφόρμα ''Τα έσοδά μου'' για υποβολή του κύκλου εργασιών ΦΠΑ Νοεμβρίου??Αν ναι, όλα οκ??Υπάρχει ο παρακάτω χρησμός (βλ. ιστό ΑΑΔΕ, mybusinessSupport), γι' αυτό ρωτάω (πιθανόν να εννοεί τα ήδη υποβληθέντα και άρα η υποβολή τροποποιητικής να σου ανοίγει την δυνατότητα υποβολής μόνο σε Νοέμβριο - Δεκέμβριο??)

''Τα στοιχεία που δηλώνονται από τις επιχειρήσεις στην εφαρμογή «Τα Έσοδά μου» της πλατφόρμας myBusinessSupport δεν δύνανται να τροποποιούνται από την επιχείρηση μετά την οριστικοποίησή τους.''

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2020 at 11:33 ΠΜ, lamlos said:

Καλημέρα,

Δοκίμασε κάποιος να κάνει τροποποιητική στην πλατφόρμα ''Τα έσοδά μου'' για υποβολή του κύκλου εργασιών ΦΠΑ Νοεμβρίου??Αν ναι, όλα οκ??Υπάρχει ο παρακάτω χρησμός (βλ. ιστό ΑΑΔΕ, mybusinessSupport), γι' αυτό ρωτάω (πιθανόν να εννοεί τα ήδη υποβληθέντα και άρα η υποβολή τροποποιητικής να σου ανοίγει την δυνατότητα υποβολής μόνο σε Νοέμβριο - Δεκέμβριο??)

''Τα στοιχεία που δηλώνονται από τις επιχειρήσεις στην εφαρμογή «Τα Έσοδά μου» της πλατφόρμας myBusinessSupport δεν δύνανται να τροποποιούνται από την επιχείρηση μετά την οριστικοποίησή τους.''

Πριν από λίγο έκανα την 1η τροποποιητική στην πλατφόρμα "ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΜΟΥ" για να δηλώσω τα έσοδα του Νοεμβρίου. Επιλέγοντας "Οριστικοποίηση" μου την έκανε αποδεκτή. Οπότε θεωρώ πως αυτός είναι ο τρόπος που θα ακολουθήσω για να δηλώσω και τα έσοδα του Δεκεμβρίου. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.